Skocz do zawartości

Badanie okresowe bez wpisanego haka w DR


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak robicie okresowe, a w aucie jest hak, ale bez wpisu, to co robicie?

1. Osobno najpierw dodatkowe hak i wydruk?

2. Okresowe + dodatkowe hak i zaświadczenie wraz zokresówką? Mimo tego, że miejsce w DR na pieczęć jest i stemplujemy.

 

Jak wy to robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie okresowe, a w aucie jest hak, ale bez wpisu, to co robicie?

1. Osobno najpierw dodatkowe hak i wydruk?

2. Okresowe + dodatkowe hak i zaświadczenie wraz zokresówką? Mimo tego, że miejsce w DR na pieczęć jest i stemplujemy.

 

Jak wy to robicie?

 

Tak żeby było dobrze :lol:

Najpierw przegląd na hak i wydruk.

Potem okresowe i wpis do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby było dobrze :lol:

Najpierw przegląd na hak i wydruk.

Potem okresowe i wpis do DR.

 

Tylko czy tak jest dobrze ???

 

Przecież nie wpisu w DR ,, Hak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko czy tak jest dobrze ???

 

Przecież nie wpisu w DR ,, Hak"

 

Przecież i tak to dodatkowe badanie decyduje o tym wpisie. A chyba lepsze to niż okresowe z hakiem na jednym zaświadczeniu a tu pobrana OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby było dobrze :lol:

Najpierw przegląd na hak i wydruk.

Potem okresowe i wpis do DR.

 

Tylko czy tak jest dobrze ???

 

Przecież nie wpisu w DR ,, Hak"

Można to dodatkowe wykonać z okresowym a wpisu w DR dalej nie ma. :lol:

Bardziej chodzi o CEP.

OBT idzie do CEPa z adnotacją "Z" a jednocześnie pobrana jest opłata.

Tymczasem to "Z" dotyczy DBT a nie OBT więc bardziej nie wiem czy tu jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej obawiałbym się, iż mając pieczątkę w DR z ważnym OBT klien może nie wpisać haka ,,,
:D i tak co roku dodatkowe za 35 zł. czemu nie? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie okresowe, a w aucie jest hak, ale bez wpisu, to co robicie?

1. Osobno najpierw dodatkowe hak i wydruk?

2. Okresowe + dodatkowe hak i zaświadczenie wraz zokresówką? Mimo tego, że miejsce w DR na pieczęć jest i stemplujemy.

 

Jak wy to robicie?

 

Nigdzie nie ma zapisane, że jeżeli jest zamontowany hak to ma być też wpis w dowodzie rej. W PoRD jest zapis że ZESPÓŁ pojazdów może się PORUSZAĆ gdy jest wpis w dowodzie "HAK". Można zaproponować klientowi dodatkowe badanie na HAK. Jeśli się zgodzi to DODATKOWE, które może być na jednym zaświadczeniu z okresowym. A najlepiej zrobić najpierw okresowe z pieczątką do dowodu a następnie dodatkowe na HAK (zaświadczenie) i wysłać klienta do wydziału po wpis HAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zrobić najpierw okresowe z pieczątką do dowodu a następnie dodatkowe na HAK (zaświadczenie) i wysłać klienta do wydziału po wpis HAK.

Że niby zamontowano hak w dwie minuty ? , też tak można ,,,

 

[ Dodano: 05-01-2012, 19:29 ]

Nigdzie nie ma zapisane, że jeżeli jest zamontowany hak to ma być też wpis w dowodzie rej

Jednak jest niezgodność danych zawartych w DR ze stanem faktycznym, nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie pytanie opisowe na egzaminie, robimy OBT i pieczątka w dowodzie i DBT na hak i zaświadczenie do WK gdzie w dowodzie wpiszą adnotacje "HAK"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest dobrze, ale ja robie okresowe plus dodatkowe hak - wydaje zaświadczenie z pozytywnym wynikiem badania oraz,to że pojazd jest przystosowny do ciągnięcia przyczepy. Bez pbrania cepik i bez pieczątki w DR. Klient udaje się po wpis hak do urzędu (ma podstawę - zaświadczenie) i wraca do mnie po pieczątkę i wpis do DR oraz ja pobieram Cepa. Wszyscy są zadowolenie. :ok

tak mnie nauczono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy komplikujecie sobie życie,przyjeżdża na OBT z zamontowanym Hakiem bez wpisu w DR,robię OBT+dodatkowe hak,zaświadczenie P,klient "ciśnie" do WK po wpis i wraca po pieczątkę na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak jest wynik badania P to trzeba pieczątkę do dowodu wbić, zaświadczenie to chyba w 2 przypadkach, wiadomo że tak jak robisz jest w jakiś sposób "dupochronem" ale czy jest do końca zgodny z przepisami ??? Sam nie wiem :? Dowiemy się pewnie dopiero jak będzie jakiś wypadek ( oby nie ) auta z przyczepą, pozytywnym badaniem i zaświadczeniem na hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może najbezpieczniej dla nas to robimy BD na hak,klient idzie po wpis do dowodu do WK,a później do nas na OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może najbezpieczniej dla nas to robimy BD na hak,

I na tą okoliczność wystawiamy zaświadczenie...A resztę to juz dopisałes Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te leśne dziadki w ministerstwie już dawno powinny do każdego DzU czy rozporządzenia wydawać dokładną instrukcję jak postępować w podobnych sytuacjach, czasu mają dużo a przynajmniej coś dobrego by zrobili, może jakby się zastanawiali nad instrukcją to przepisy by jasne i zrozumiałe napisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest dobrze, ale ja robie okresowe plus dodatkowe hak - wydaje zaświadczenie z pozytywnym wynikiem badania oraz,to że pojazd jest przystosowny do ciągnięcia przyczepy. Bez pbrania cepik i bez pieczątki w DR. Klient udaje się po wpis hak do urzędu (ma podstawę - zaświadczenie) i wraca do mnie po pieczątkę i wpis do DR oraz ja pobieram Cepa. Wszyscy są zadowolenie. :ok

tak mnie nauczono ;)

 

Postepuje identycznie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiemy się pewnie dopiero jak będzie jakiś wypadek ( oby nie ) auta z przyczepą, pozytywnym badaniem i zaświadczeniem na hak.

Ma 30 dni na zgłoszenie się do WK po wpis, w tym czasie może już ciągnąć przyczepy.

 

[ Dodano: 06-01-2012, 11:58 ]

wraca do mnie po pieczątkę

 

Postepuje identycznie :ok

Tylko że brak prawnej wykładni do uzasadnienia takiego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem - problem zacznie się jak bedzie miał pozytywne badanie piecztkę w DR i brak wpisu HAK

 

Z tym HAKIEM to ale żeście namotali co Jeden to lepiej :)

 

W każdym bądź razie ja tak z tego wychodzę :-)

1 - Robie OBT + DB na HAK razem ale wystawiam tylko zaświadczenie i na zaświadczeniu wpisuje - Pojazd przystosowany do Ciągnięcia przyczepy (HAK) i zaznaczam okresowe na rok - gościu gna do WK po wpis HAKA w DR a jak WK mu wpisze to wraca do mnie po wpis W DR ważnego przeglądu + OE -- i w ten sposób diagnosta jest pewny że to już Klienta sprawa jak nie wbije w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Robie OBT + DB na HAK razem ale wystawiam tylko zaświadczenie i na zaświadczeniu wpisuje - Pojazd przystosowany do Ciągnięcia przyczepy (HAK) i zaznaczam okresowe na rok - gościu gna do WK po wpis HAKA w DR a jak WK mu wpisze to wraca do mnie po wpis W DR ważnego przeglądu + OE -- i w ten sposób diagnosta jest pewny że to już Klienta sprawa jak nie wbije w DR

I amen...... :x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym czasie może już ciągnąć przyczepy

no z tym to się nie zgodzę

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie

całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być

dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym

pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego

 

1 - Robie OBT + DB na HAK razem ale wystawiam tylko zaświadczenie i na zaświadczeniu wpisuje - Pojazd przystosowany do Ciągnięcia przyczepy (HAK) i zaznaczam okresowe na rok - gościu gna do WK po wpis HAKA w DR a jak WK mu wpisze to wraca do mnie po wpis W DR ważnego przeglądu + OE -- i w ten sposób diagnosta jest pewny że to już Klienta sprawa jak nie wbije w DR

 

jest to najzdrowsze rozwiązanie dla diagnosty i klienta ale ja mimo wszystko mam wątpliwości :-)

 

 

S.K.P-POZNAŃ napisał/a:

ketiw38 napisał/a:

wraca do mnie po pieczątkę

 

 

Postepuje identycznie

 

Tylko że brak prawnej wykładni do uzasadnienia takiego postępowania.

_________________

 

tu się zgadzam :)

 

 

najbardziej pasuje mi to rozwiązanie

Miałem takie pytanie opisowe na egzaminie, robimy OBT i pieczątka w dowodzie i DBT na hak i zaświadczenie do WK gdzie w dowodzie wpiszą adnotacje "HAK"

tylko jeszcze informacja dla klienta że ciągnąć przyczepy może jak będzie miał wpis Hak w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym czasie może już ciągnąć przyczepy

no z tym to się nie zgodzę

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie

całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być

dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym

pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego

 

Trafna uwaga :ok

Więc tym bardziej nie ma co uzależniać wpisu NTOBT do DR od wpisu Hak jeżeli bez tego wpisu i tak pojazd nie jest dopuszczony do holowania przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.