Skocz do zawartości

Badanie okresowe bez wpisanego haka w DR


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

W " moim "WK  na takim nie przechodzi . Tylko odrębne badanie na haka z wynikiem P.

Było wiele razy omawiane , tylko przy okresowym badaniu można wyznaczyć termin następnego badania ( oczywiscie jest wyjątek ), oraz stosowny opis w uwagach.

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mike_van_mik napisał:

wraca klient z WK z wbitym hakiem w DR, cennik 20 zł pozycja 2.10

A złotówka tu nie obowiązuje?

12 minut temu, mike_van_mik napisał:

rodzaj badania: okresowe

No jak zacząłeś okresowe z N to kończysz okresowe z wynikiem P w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, laptop napisał:

A złotówka tu nie obowiązuje?

pewnie obowiazuje to 21 zł :)

1 minutę temu, laptop napisał:

No jak zacząłeś okresowe z N to kończysz okresowe z wynikiem P w tym przypadku. 

Tak powinno być. Tylko w moim programie jak robie OBT i wynik N to później przyjezdza klient w przeciągu 2 tygodni to robimy  rodzaj badania - UST czyli badanie techniczne polegajace na ponownym sprawdzeniu usterek i ustalamy termin NOBT. Wiem ze program jest popi... ale cóż zrobić..... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sql jest BT okresowe (po N) i w uwagach w pkt.1 - ponowne sprawdzenie pojazdu - badanie poprawkowe do badania nr xxxxx/XXX/000/1111 z dnia tego i tamtego.

Tak z ciekawości, dużo macie N-ek "przeterminowanych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, laptop napisał:

Tak z ciekawości, dużo macie N-ek "przeterminowanych"?

Co dziesiąta nie wraca wcale i tyle samo wraca po terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zacząłem prace na początku marca to wystawiłem ok 10 negatywów, z tego bodajze 3 nie wróciły w ogóle, reszta przyjechała w terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mike_van_mik napisał:

ok 10 negatywów

będzie trochę złośliwie, ale cóż jakoś trzeba prostować charaktery, ok. 10 tzn. ile? 2, 5, 9? tak trudno zliczyć do dziesięciu? :evil:

p.s. do pozostałych piszących w temacie "hak", czytajcie temat w całości i przyswajajcie zawarte we wpisach uwagi, bo inaczej powstaje niezrozumiały bełkot co można, a co nie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Odświeżę temat, miałem taki przypadek: klient przyjechał na OBT po upływie terminu poprzedniego OBT autem z hakiem. W papierach ( DR, KP ) brak adnotacji, hak stary nieruszany od lat jakby tam zawsze był a klient twierdzi, że tak kupił auto. Cóż zgodnie z przepisami dostał N za brak adnotacji, po czym inne czynności HAK za 35 i do urzędu po wpis a tam Pani, że nie wpisze bo auto nie posiada ważnych okresowych badań technicznych :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ConiKTM napisał:

miałem taki przypadek

Jak zacząłeś pisać to dokończ jak zakończył się ten przypadek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ConiKTM napisał:

do urzędu po wpis a tam Pani, że nie wpisze bo auto nie posiada ważnych okresowych badań technicznych

 

Jaki to urząd? Warto nagłaśniać takie sprawy żeby uświadomić matołom jakie są przepisy dotyczące badań. Wstyd mi za takich "urzędników".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny Urząd w Białymstoku. Klient musiał zapłacić za PC w którym Pani wpisała adnotację HAK i wrócił do mnie, musiałem mu dokończyć OBT z wynikiem P dopiero wtedy w papiery dostał wpis HAK i wrócił do mnie po pieczątkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ConiKTM napisał:

raczej miał swoje.

 

No to tego już w ogóle zrozumieć się nie da. Na jakiej podstawie wtedy PC byłoby wydane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi, skoro na pojeździe, który nie ma aktualnych badań nie można robić żadnych wpisów, to dopuścili auto czasowo do ruchu :D

 

Czy faktycznie tak jest ? U Was też ? Ktoś z WK się wypowie ?

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nie spieszy to w takie przypadki (wnioski) najlepiej oficjalnie składać przez biuro podawcze, niech się drapią po głowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ConiKTM napisał:

że nie wpisze bo auto nie posiada ważnych okresowych badań technicznych

Często się z tym spotykam.

Jest na to jakaś podstawa prawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mecher napisał:

A termin 14 dni na usunięcie usterek, to tak dla picu tylko jest ?

Kto po tym terminie różnice w cenie badania pokryje ?

Do wniosku dołączyć samo zaświadczenie na hak, na razie nie przeprowadzać OBT. Dopiero jak WK się upora i wpisze adnotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.