Skocz do zawartości

Badanie okresowe bez wpisanego haka w DR


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

W dowodzie - nie tylko zagranicznym - nie ma też informacji, czy np. jest wykorzystywany do zarobkowego transportu - a od tego zależy zastosowanie odpowiedniego przepisu PoRD o wyznaczeniu terminu OBT. Czy zatem od każdego właściciela przy każdej rejestracji bierzesz tez takie oświadczenie? :)

 

To wyraźna "nieszczelność" systemu a Blakop już kombinuje jak koń pod górę...

 

[ Dodano: 13-09-2012, 18:36 ]
Coś Ci się troszkę w główce pozmieniało w ostatnich dniach Michale... Generalnie skojarzyłbym to z pewnym faktem... Mówiłem, ostrzegałem, ale nie chciałeś słuchać ;)

 

Teraz ja mogę ostrzegać innych ::D

To czego nie pić?

Jakich unikać ilości i czego po czym nie pić?! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożeniłem się

Nie ma przypadkiem jeszcze, możliwości odstąpienia od tej umowy ???

Do 14 dni bez ponoszenia kosztów :D . Niby dlaczego miałby mieć lepiej niż my?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożeniłem się

 

Zgłupłeś znaczy się... i tak wyszło lepiej niż byś wyszedł za mąż... :evil:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulacje i pozdrowienia dla teściowej :cool:

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Za każdym razem jak będziesz chciał ją (teściową) zabić to sobie powtarzaj w kółko - "Nie zabijaj jej, nie masz gdzie ukryć ciała..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Proszę o pomoc w tak jak głosi tytuł postu,tyle,że na uaktualnionym patronacie.

Przyjechał na OSKP pojazd uprzywilejowany (straż pożarna) do 3,5t na BO.W pojeździe zamontowany hak , w DR brak wpisu na ten temat.

W starym ,,patronacie" przed aktualizacją ,był rodzaj badania -okresowe +dodatkowe.

Po aktualizacji nie ma takiej pozycji badania .Jak w w/w przypadku przeprowadzić badanie okresowe mając DR bez wbitego haka?Nie wiem ,czy będę dobrze zrozumiały :shock: ,chodzi mi o kolejność i rodzaj badania (te z patronata) jakie trzeba przeprowadzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym ,,patronacie" przed aktualizacją ,był rodzaj badania -okresowe +dodatkowe.

W nowym też może być jak sobie wpiszesz do słownika, lub wcisniesz spacje i wpiszesz rodzaj badania z klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No właśnie po zmianach od 08.10.2012 czy mogę zrobić tak, że wpisuję w DR stempel za badanie okresowe (autko ogólnie w porządku brak tylko wpisu w DR "hak") i ponadto informuję posiadacza o braku odpowiedniej adnotacji w dowodzie (hak) a w systemie zaznaczam UD pozycja 6. Elementy nadwozia i ich przymocowanie- tam w podgrupie jest "brak adnotacji hak" jako usterka drobna.

 

Czy mogę tak zrobić, proszę o opinie doświadczonych diagnostów jestem na OSKP od dwóch tygodni.......:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę tak zrobić

Ja tak robię i nie było, jeszcze, żadnych problemów, ponadto wykonuję również dodatkowe 7.1, i tak do skutku, co roku, aż klient uda się po wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o opinie doświadczonych diagnostów

Jeśli tak zrobisz to będzie jeździł nadal bez wpisu,,,

Zrób mu dodatkowe na hak za 35 i niech dokona wpisu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Dnia ‎2018‎-‎07‎-‎10 o 08:41, adam1501 napisał:

Co ma działać? Dziś brak wpisu w DR to UI i klient nie ma wyjścia musi szorować do magistratu, bo ma wynik N.

Najpierw okresowe N-ka, potem dodatkowe na Hak a potem wydział i potem z powrotem i 20 dyszki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Irenty napisał:

potem dodatkowe na Hak 

Powoli..Powoli.. 20 dyszki +zylek za usterkę i owszem, ale czasami po zdemontowaniu Haka - bo Hak nie spełnia warunków ( np. brak tabliczki, nieprawidłowy montaż, mocowanie, elektr itp.).

Panowie hipotetycznie sytuacja jak wyżej opisałem czyli hak nie spełnia warunków, klient jedzie do "konkurencji"- (nie wnikam). WK dokonuje wpisu i zadowolony klient wraca. Oczywiście u mnie była N-ka za brak wpisu hak. W pojeździe hak dalej co najwyżej nadaje się tylko "na ryby".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, leski66 napisał:

Oczywiście u mnie była N-ka za brak wpisu hak. W pojeździe hak dalej co najwyżej nadaje się tylko "na ryby".

 

Badanie haka wykonujemy czasem dodatkowo a zawsze okresowo gdy jest już wpisany do DR. Jeśli nie spełnia któregoś z punktów 6.1.10 to trzeba dać N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markes30 napisał:

czasem dodatkowo

Zgoda nie mam co do tego żadnej wątpliwości, ale czasem "pieniący się klient" nie przyjmuje do wiadomości, że hak będący w Jego pojeździe "dalej nadaje się tylko na ryby"..... wtedy padają słowa: bo przecież usterka 6.1.10.e w zaświadczeniu dotyczy samego wpisu. I twierdzenie, że nie ma obowiązku przy OBT na tej samej stacji dokonać dodatkowego badania na hak (wpis już ma). ... Ale "wszyscy tacy klienci" zapominają, że tak na prawdę (pomimo N-ki) to dalej przyjeżdżają na OBT, mimo wcześniej stwierdzonych usterek. I taka nasz rola, że  nie można być "obojętnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.