Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu z Niemiec z gazem


bosman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zarejestrowałem się na to forum bo potrzebuje porady, a mianowicie jakiś czas temu sprowadziłem z niemiec auto, które miało już założoną instalacje gazową w dużym zielonym Briefie nie było żadnej adnotacji dotyczącej lpg, ale był dołączony jakby aneks gdzie było wypisane data założenia instalacji i itd do tego były pieczątki tuv dla pewności zadzwoniłem do pierwszej lepszej stacji diagnostycznej i mówili że nie bedzie problemu w pl ani z przeglądem ani z rejestracją. Mieli racje tylko z przeglądem nie było problemu po wcześniejszym zrobieniu legalizacji na butle gazową. Z papierami poszedlem do urzedu a tam informacja ze pojazdu nie zarejestrują chodziło im o brak wpisu w brief o lpg. Zarejestrowałem na benzyne bo auto było mi potzebne od zaraz i do tej pory jezdze na gazie ale niemam tego w dowodzie i bedzie problem przy pierwszej lepszej kontroli. I teraz pytanie do was co teraz musze zrobić i ile to mniej wiecej kosztuje żeby wpisali mi w dowód instalacje lpg? Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieje że mi pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • michal_k

    11

  • blakop

    9

  • Marek1

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Diagnosta wypisał nowe zaświadczenie gdzie gazu już nie było

 

To pogratulować Tobie i przede wszystkim diagnoście :evil: , a teraz wyciągnij tą instalację bo przy kontroli zostanie zatrzymany DR, a na tą instalację nie dostaniesz wyciągu ze świadectwa homologacji, a potem załóż nową z homologacją i fakturą za montaż bo teraz już tylko normalna procedura została jak jest już auto zarejestrowane :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja nadaje sie na "śmietnik"

 

Tylko to, bo teraz żeby wpisać gaz do DR musisz posiadać wyciąg ze świadectwa homologacji na sposób montażu instalacji, fakturę za montaż oraz do badania okresowego protokół badania zbiornika gazu wraz z decyzją TDT i o ile masz kwit na zbiornik, to tych dwóch pozostałych potrzebnych do wbicia tego w DR nikt Ci nie wystawi na instalację której nie zakładał :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wląśnie , że ważne . Jeżeli to Ty namówiłeś Diagnostę do zmiany decyzji [,co bardzo mnie dziwi postawa Diagnosty ale to mało ważne], to już jest twój problem. A co do instalacji to kolega już ci napisał odpowiedż :

 

teraz wyciągnij tą instalację bo przy kontroli zostanie zatrzymany DR, a na tą instalację nie dostaniesz wyciągu ze świadectwa homologacji, a potem załóż nową z homologacją i fakturą za montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym "nikt" to bym się za bardzo nie upierał ...

 

To to jak we wszystkim w naszym kraju zawsze można kogoś odważnego znaleźć, ale nie chciałem zachęcać do takiego postępowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosman, proponuję wycieczkę do uprawnionego gazownika z zapytaniem jakby to najtaniej zrobić i dostać dokumenty ale co najmniej butlę musisz zmienić na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta zrobił Ci niedźwiedzią przysługę. Aktualna instalacja de facto na śmietnik. Chyba, że ktoś w Polsce podłoży Ci się z papierami i homo z bieżąca datą na tą homologację.

 

A na przyszłość - nie pytaj w piekarni, czy jutro rano u rzeźnika będzie świeży schab bez kości 8) Bo tak dokładnie zachowałeś się w przypadku tego sprowadzenia - wystarczył jedne tel do Urzędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem , to Diagnosta wypisał raz z LPG a póżniej zmienił. :x

zmienił, a instalacja nadal w aucie :x:x:x

Klient chce i ma, klient nasz paaaannn!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczył jedne tel do Urzędu.

Dokładnie , ja bym odesłał klienta do WK z pytaniem czy na podstawie tych dokumentów mu zarejestrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł pojechać do Regana55 i by miał jak trzeba

Czyli zwrot o 180 i odlot....Nie dawno własnie takiego wynalazka tak załatwiłem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem , to Diagnosta wypisał raz z LPG a póżniej zmienił. :x

 

a, co tu rozumieć, ja już się przyzwyczaiłem, u nas takie zabiegi to już chyba norma,

w uwagach wpisuje np. poprawiono dnia ... poz. taka a taka

oryginał jest jeden a reszta to już tylko korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem , to Diagnosta wypisał raz z LPG a póżniej zmienił. :x

 

a, co tu rozumieć, ja już się przyzwyczaiłem, u nas takie zabiegi to już chyba norma,

w uwagach wpisuje np. poprawiono dnia ... poz. taka a taka

oryginał jest jeden a reszta to już tylko korekty

 

Wszystko ma swoje granice, w tym wypadku to już nie korekta ale poświadczanie nieprawdy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje granice

a pewnie że wszystko ma swoje granice, tylko powiedz to urzędnikom, mi już się odechciało z nimi walczyć

Twoja pieczątka i Twoja decyzja.

Jeśli to czego chcą urzędnicy jest na pewno niezgodne z przepisami nie musisz niczego mówić, wystarczy odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to czego chcą urzędnicy jest na pewno niezgodne z przepisami nie musisz niczego mówić, wystarczy odmówić

z tym "na pewno" to bym nie był taki do końca przekonany, bo jak życie pokazuje rację ma ten kto jest silniejszy, ja już przed SKO musiałem się bronić, dlatego już mi się nie chce z nimi kłócić

 

Ps.

Jak byśmy byli silną grupą to może też by nam wyszedł taki numer jak lekarzom WAŻNOŚĆ BADANIA DO DECYZJI WK, a Pan Minister przyjeżdżałby do nas i grzecznie czekał na spotkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już przed SKO musiałem się bronić

A skutecznie? Możesz coś więcej nt temat?

 

Ps.

Jak byśmy byli silną grupą to może też by nam wyszedł taki numer jak lekarzom WAŻNOŚĆ BADANIA DO DECYZJI WK, a Pan Minister przyjeżdżałby do nas i grzecznie czekał na spotkanie

Nasz zawód ma za niską rangę chociaż i od naszych decyzji może zależeć czyjeś życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.