Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu z Niemiec z gazem


bosman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • michal_k

    11

  • blakop

    9

  • aboz

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

pytanko.auto sprowadzone z gazem,bez wpisu w brief,gościu wymienił butle,aktualny dozór na 10 lat,nr są OK,prawie wszystko sie zgadza :razz: ,wydaje mi się,ze zrobiłem babola,poniewaz wykonałem badanie nie widząc faktury i homologacji,pytanie,czy dobrze mi sie wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga w DIP o zasilaniu LPG tylko wtedy, jeśli jest on wpisany w zagraniczny dowód

A któż Ci tak powiedział ?

 

Tak było dopóki brak wpisu nie stał się usterką drobną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badaniem potwierdzamy stan faktyczny, więc jeśli stwierdzamy gaz to w DIP-ie musi być w uwagach (zgodnie z poz 996 zał. nr 4 - *** Należy wymienić dodatkowe wyposażenie pojazdu takie, jak np hak, urządzenia podlegające dozorowi technicznemu, wyposażenie w instalację do zasilania gazem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badaniem potwierdzamy stan faktyczny,

Przecież powiedziałem to samo ,,,

Jak pisałem swoją odpowiedź to Twojej jeszcze nie widziałem. Odpowiadałem Psujowi :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

jeszcze mnie takie auto nie spotkało ale profilaktycznie zapytam jaką pobieracie opłatę za badanie pojazdu sprowadzonego z instalacją gazową??

 

i co w przypadku jeśli auto w papierach ma ze jest uszkodzone??a po sprowadzeniu i naprawie(jeśli faktycznie było uszkodzone)założony np używany zbiornik z ważnym protokołem TDT z datą z przed kolizji/ sprowadzenia/kupna???czy wtedy wydział wyda PC??

 

i ostatnie jak się maja używane zbiorniki LPG. można je montować do aut sprowadzonych jeśli maja ważne protokoły TDT??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką pobieracie opłatę za badanie pojazdu sprowadzonego z instalacją gazową??
Taką jak za zarejestrowany w kraju.
i co w przypadku jeśli auto w papierach ma ze jest uszkodzone??
Protokół TDT z datą po kolizji' date=' najczęściej podstawą jest data faktury.
jak się maja używane zbiorniki LPG. można je montować do aut sprowadzonych jeśli maja ważne protokoły TDT??
PORD zabrania takich praktyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w przypadku jeśli auto w papierach ma ze jest uszkodzone??a po sprowadzeniu i naprawie(jeśli faktycznie było uszkodzone)założony np używany zbiornik z ważnym protokołem TDT z datą z przed kolizji/ sprowadzenia/kupna???czy wtedy wydział wyda PC??

 

Wyda PC, a dopóki pojazd nie jest skierowany (bo robisz to np. na wniosek właściciela) to przepis o dacie dokumentu dozoru literalnie nie ma zastosowania (bo pojazd nie był skierowany).

 

jak się maja używane zbiorniki LPG. można je montować do aut sprowadzonych jeśli maja ważne protokoły TDT??

 

Moim zdaniem można wymieniać zbiorniki - ale nie wolno całej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyda PC, a dopóki pojazd nie jest skierowany (bo robisz to np. na wniosek właściciela) to przepis o dacie dokumentu dozoru literalnie nie ma zastosowania (bo pojazd nie był skierowany).
A jak dostanie skierowanie z WK to nagle się zmienia status prawny pojazdu? I się nawet problem zrobi, gdy pojazd zostanie naprawiony przed wydaniem skierowania i będzie miał dokument TDT-u z wcześniejszą datą :razz:
Moim zdaniem można wymieniać zbiorniki - ale nie wolno całej instalacji.
Czyli jak przełożę ze szrota całą instalację do innego auta, to jest źle, a jak przełożę wszystko oprócz zbiornika, a zbiornik z innego szrota to już jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dostanie skierowanie z WK to nagle się zmienia status prawny pojazdu?

 

Literalnie tak, bo wtedy decyduje data skierowania (zgodnie z tabelą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sobie wykrakałem.było wczoraj auto z niemiec sprowadzone z gazem.butla zmieniona na "polską" z ważnym TDT na 6 lat,na szczęście nie było tłumaczeń więc pojechał ale pewnie wróci.

jak się do tego zbiornika odnieść?? bo przecież w krajowych autach się wymienia i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.butla zmieniona na "polską" z ważnym TDT na 6 lat,na szczęście nie było tłumaczeń więc pojechał ale pewnie wróci.

Skąd wiesz, że wymieniona? Po co ci tłumaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale ten zbiornik mógł być założony w kraju 4 lata temu, (wiele instalacji tak montowano) ważne żeby miał prawidłowe dokumenty i nie miał śladów świeżego przekładania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie miał śladów świeżego przekładania ...

A gdyby miał? Nie wolno wyjąć butli i zakonserwować dna bagażnika? Oczywiście przez uprawnionego pracownika od montażu instalacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli są ślady zdejmowania zbiornika to warto sprawdzić, czy nie ma innych śladów DOPASOWYWANIA go do instalacji. Diagnosta za swoje decyzje odpowiada, więc lepiej się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romcio, W niemieckich samochodach są montowane polskie butle z polskimi papierami z polskim TDT /nie wymagany/ i życzę powodzenia w udowodnieniu klientowi iz nie ma racji skoro nie jesteś w stanie określić kiedy gaz był założony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.