Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu z Niemiec z gazem


bosman

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem o tym i ja tego faktu nie neguję ( kilku letni zbiornik), natomiast zwracam kolegom uwagę że zbiorniki SPRZEDAWANE za granicę nie mają papierów TDT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • michal_k

    11

  • blakop

    9

  • Marek1

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Skąd wiesz, że wymieniona? Po co ci tłumaczenia?

bo się chłop sam przyznał ze auto ma zmieniony zbiornik z walca na toroidalny używany-papiery na zbiornik ok,monter tez ogarnięty bo wszystko jest jak ma być łącznie z nowymi przewodami zasilającymi.

 

a tłumaczenia po to żebym wiedział czy ten gaz faktycznie był.w sumie mógł bym zrobić bez bo co mnie to niech się klient martwi reszta papierów ale czasami mam dobre serce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mógł bym zrobić bez bo co mnie to niech się klient martwi reszta papierów ale czasami mam dobre serce.

Masz rację, a wynik badania dałbyś " P - N " do wyboru ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mógł bym zrobić bez bo co mnie to niech się klient martwi reszta papierów ale czasami mam dobre serce.

 

Nie można tak zrobić ponieważ elementy instalacji gazowej nie mogą być używane i powtórnie montowane w pojazdach zgodnie z ustawą PoRD par.66 ust, 4 poz. 3

zabrania się: stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych. czyli z rozporządzeniem Min. I. z dnia 28.09.2005 Dz.U. 201 z 2005r poz. 1666

 

nie "czasem dobre serce" o tym decyduje tylko przepisy!

A kto ma w takich sytuacjach to tzw. "dobre serce" to później musi mieć twardą d.upę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tak zrobić ponieważ elementy instalacji gazowej nie mogą być używane i powtórnie montowane w pojazdach zgodnie z ustawą PoRD

 

A skąd wiesz, że to elementy wymontowane i powtórnie używane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że to elementy wymontowane i powtórnie używane???

 

auto z niemiec sprowadzone z gazem.butla zmieniona na "polską" z ważnym TDT na 6 lat

 

Nowa butla ma ważność 10 lat. Jeżeli ta ma sześć to została założona używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa butla ma ważność 10 lat. Jeżeli ta ma sześć to została założona używana.

 

A skąd wiesz, że nie przeleżała sobie na półce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A skąd wiesz, że nie przeleżała sobie na półce?

Ponieważ najstarsze butle z homologacją na montaż, które widziałem, były zamontowane po 2 latach i 6 miesiącach :D jak właściciel dowiedział się o tym fakcie ode mnie to mu piana w ustach stanęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ najstarsze butle z homologacją na montaż, które widziałem, były zamontowane po 2 latach i 6 miesiącach

 

Czyli starszych nie wolno montować, bo jakiemuś diagnoście może wydawać się, że były używane? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa butla ma ważność 10 lat. Jeżeli ta ma sześć to została założona używana.

 

A skąd wiesz, że nie przeleżała sobie na półce?

 

Być może z homologacji instalacji gazowej pojazdu, w którym wcześniej była zamontowana ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ najstarsze butle z homologacją na montaż, które widziałem, były zamontowane po 2 latach i 6 miesiącach

 

Czyli starszych nie wolno montować, bo jakiemuś diagnoście może wydawać się, że były używane? :x

Oto chodziło ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązuje faktura montażu gdzie będzie wpisany numer zbiornika i wtedy wiadomo kiedy był montowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązuje faktura montażu gdzie będzie wpisany numer zbiornika i wtedy wiadomo kiedy był montowany

 

A jakiż to przepis nakazuje taką fakturę posiadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można montować elementów używanych a więc nie można wystawić świadectwa homologacji a co za tym idzie nie można zalegalizować (wpisać do dowodu) montażu takiej instalacji. Diagnosta jedynie sprawdza poprawność działania, typ, rodzaj, oznaczenia itd. Jeżeli nie ma możliwości jednoznacznego stwierdzenia, że zamontowano używaną butlę to różnica dat jest całkowicie nieistotna z punktu widzenia BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na badaniu pojazd z nową instalacją i czteroletnią butlą. Klient się lekko zjeżył jak mu powiedziałem, że po sześciu latach będzie musiał wymienić butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na badaniu pojazd z nową instalacją i czteroletnią butlą.

 

A nie mogłeś dać N? Przecież to na pewno używana butla (jak co niektórzy nadgorliwi próbowali sugerować) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to na pewno używana butla

 

Miałem przypadki że na poświadczeniu butli była pieczątka WK ,taka sama jaką sie stępluje homo instalacji gazowej.W tej sytuacji montaż w innym pojeździe odpada 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że niekoniecznie ,,,

 

No wiadomo. Ale przecież Marek wie lepiej, że nie przeleżała na półce i na pewno jest używana.

 

Miałem przypadki że na poświadczeniu butli była pieczątka WK

 

A to już nadgorliwość klienta (że pokazał) i WK (że przybił). Literalnie pieczątka o montażu powinna się znaleźć wyłącznie na rachunku lub fakturze, a homo ma pozostać "czyste", nie mówiąc już o dozorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.