Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

marbie

Daihatsu z Niemiec

Polecane posty

marbie

Witam. Prawdopodobnie bede miał kłopot z klientem, gdyż chce żeby mu zarejestrować Daihatsu z masą własną 540kg (świstek z wagi :evil: ). W brfie jest MW 795kg. Chodzi mu o to żeby jego małoletni syn mógł tym jeździć na kat. B1. Co wy na to?

Migi60
Co wy na to?

Na podstawie czego robisz OBT przed Irej.. :?::?: DR czy jakiegos swistka z wagi.. :?::?:

Psuj
Na podstawie czego robisz OBT przed Irej.. :?::?: DR czy jakiegos swistka z wagi..

Teoretycznie są jeszcze zmiany konstrukcyjne.

Daihatsu z masą własną 540kg (świstek z wagi :evil: ).

Wjedź na tester amorów i porównaj naciski z wagą, będziesz miał jako takie porównanie. Ewentualnie zaproponuj, że z nim pojedziesz na wagę jeszcze raz a gościowi ważącemu dasz do podpisania to http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/download.php?id=4018

DARIO64
Ewentualnie zaproponuj, że z nim pojedziesz na wagę

I zaczepicie po drodze o stację paliw .

marbie

I zaczepicie po drodze o stację paliw .

Zbiornik do pełna ma byc?

Acha i jeszcze chce zmiany na 2 osoby. Ja myślę, że opinia rzeczoznawcy by się też przydała.

Ale wg takiej różnicy wagi to by jeszcze musiał silnik zmienić na elektryczny :evil:

danielg539

Zgodnie z wymaganiami homologacyjnymi zbiornik paliwa ma być wypełniony w 90%.

Jacdiag

53) masa własna - masę pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego;

:D

marbie

w ilościach nominalnych

:D

Tylko nominalne to nie maksymalne. Jak to interpretujecie?

danielg539
Tylko nominalne to nie maksymalne. Jak to interpretujecie?

Jeśli chodzi o paliwo, to tak jak napisałem:

Jeżeli chodzi o pozostałe płyny, to maja być w przedziale między minimum a maksimum. Ich wpływ na mase pojazdu jest raczej niewielki.

Normy europejskie dopuszczają aby masa rzeczywista pojazdu mogła być większa o 5% od masy homologacyjnej.

S.K.P-POZNAŃ

nominalny (fr. nominal z łc. nominalis ‘dotyczący imienia’ od nomen ‘imię’) 1. istniejący tylko z nazwy; formalny; określony w jego nazwie, wiadomy z nazwy, tabliczki znamionowej, nadruku itp.

4. techn. dotyczący wartości wielkości fizycznych charakterystycznych dla jakiegoś urządzenia, wyznaczonych przez konstruktora i podanych na tabliczce znamionowej umieszczonej na urządzeniu;

marbie

Profesor Miodek powinien także uczyć diagnostów :lol:

Marek1
Witam. Prawdopodobnie bede miał kłopot z klientem, gdyż chce żeby mu zarejestrować Daihatsu z masą własną 540kg (świstek z wagi :evil: ). W brfie jest MW 795kg. Chodzi mu o to żeby jego małoletni syn mógł tym jeździć na kat. B1. Co wy na to?

Przecież B1 już nie ma dla tych pojazdów więc po co się klient męczy, diagnostę i pół forum przy okazji :lol:

blakop
Przecież B1 już nie ma dla tych pojazdów więc po co się klient męczy, diagnostę i pół forum przy okazji :lol:

No właśnie się okazało, że na rok im jeszcze odroczyli :) Ustawa nie wchodzi od lutego jednak... Ale biorąc pod uwagę akcje ważenia (jak chociażby ostatnia ogólnopolska akcja z Wigilii) to gość bez sensu kombinuje...

Pomysł Psuja dobry :)

Marek1

No właśnie się okazało, że na rok im jeszcze odroczyli

To AM też nie i nadal można motorowerem na dowód?

Jednak też uważam że:

to gość bez sensu kombinuje...

Pomysł Psuja dobry :)

Zwłaszcza załącznik-oświadczenie z ważenia :ok

marbie

Dzięki za pomoc. Na was zawsze można liczyć :D

blakop
To AM też nie i nadal można motorowerem na dowód?

No wychodzi, że tak.

JANUSZ60

Powiedz mi gdzie to wyczytałeś ???

danielg539
Powiedz mi gdzie to wyczytałeś ???

WE 97/27

2.5. „Masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy” oznacza masę własną pojazdu z nadwoziem oraz urządzeniem

sprzęgającym, w przypadku pojazdu ciągnącego, w stanie gotowym do jazdy, lub masę podwozia z

kabiną, jeżeli producent nie instaluje nadwozia i/lub urządzeniem sprzęgającym (łącznie z płynem

chłodzącym, olejami, 90 % paliwa, 100 % innych cieczy, z wyjątkiem zużytej wody, narzędziami, kołem

zapasowym i kierowcą (75 kg) oraz, w przypadku autobusów i autokarów, masą członka załogi (75 kg),

jeżeli w pojeździe znajduje się miejsce dla członka załogi).

Piwo sie nalezy :)

abcs

Coś ta definicja pokręcona.... Co z tymi kierowcami? Przy tłumaczeniach często masa pojazdu suchego jest tłumaczona na polski jako masa własna.

marbie

A czy zmiany ilosci miejsc siedzących z 4 na 2 może się odbyć bez podania konkretnej przyczyny i pozostawienia tego pajazdu nadal jako osobowy?

danielg539
Coś ta definicja pokręcona....

Niestety ale nie ja to tłumaczyłem. Może tłumoaczom z MI nie chce sie tłumaczyć i wrzucaja w Google i wychodza takie kwiatki.

abcs
zmiany ilosci miejsc siedzących z 5 na 2
To wogóle nie ma sensu bo daje jedynie możliwość wymontowania fotela tylnego a ile taki fotel może ważyć?

marbie
zmiany ilosci miejsc siedzących z 5 na 2
To wogóle nie ma sensu bo daje jedynie możliwość wymontowania fotela tylnego a ile taki fotel może ważyć?

Przecież to jest oczywiste. Ja tylko przy okazji tego problemu zadałem pytanie konkretne j.w.

abcs
Przecież to jest oczywiste.
:oops:

JANUSZ60
Piwo sie nalezy :)

Piwo owszem, ale nadal te dwie definicje nie pasują do siebie, bo nominalne znaczy książkowe ale niekoniecznie 90%, czyli ciągle ktoś nas rysuje ,,,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.