Skocz do zawartości

Daihatsu z Niemiec


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawdopodobnie bede miał kłopot z klientem, gdyż chce żeby mu zarejestrować Daihatsu z masą własną 540kg (świstek z wagi :evil: ). W brfie jest MW 795kg. Chodzi mu o to żeby jego małoletni syn mógł tym jeździć na kat. B1. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego robisz OBT przed Irej.. :?::?: DR czy jakiegos swistka z wagi..

 

Teoretycznie są jeszcze zmiany konstrukcyjne.

 

Daihatsu z masą własną 540kg (świstek z wagi :evil: ).

 

Wjedź na tester amorów i porównaj naciski z wagą, będziesz miał jako takie porównanie. Ewentualnie zaproponuj, że z nim pojedziesz na wagę jeszcze raz a gościowi ważącemu dasz do podpisania to http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/download.php?id=4018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczepicie po drodze o stację paliw .

 

Zbiornik do pełna ma byc?

Acha i jeszcze chce zmiany na 2 osoby. Ja myślę, że opinia rzeczoznawcy by się też przydała.

 

Ale wg takiej różnicy wagi to by jeszcze musiał silnik zmienić na elektryczny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik do pełna ma byc?

 

 

53) masa własna - masę pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego;

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nominalne to nie maksymalne. Jak to interpretujecie?

 

Jeśli chodzi o paliwo, to tak jak napisałem:

 

Zgodnie z wymaganiami homologacyjnymi zbiornik paliwa ma być wypełniony w 90%.

Jeżeli chodzi o pozostałe płyny, to maja być w przedziale między minimum a maksimum. Ich wpływ na mase pojazdu jest raczej niewielki.

Normy europejskie dopuszczają aby masa rzeczywista pojazdu mogła być większa o 5% od masy homologacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nominalny (fr. nominal z łc. nominalis ‘dotyczący imienia’ od nomen ‘imię’) 1. istniejący tylko z nazwy; formalny; określony w jego nazwie, wiadomy z nazwy, tabliczki znamionowej, nadruku itp.

4. techn. dotyczący wartości wielkości fizycznych charakterystycznych dla jakiegoś urządzenia, wyznaczonych przez konstruktora i podanych na tabliczce znamionowej umieszczonej na urządzeniu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prawdopodobnie bede miał kłopot z klientem, gdyż chce żeby mu zarejestrować Daihatsu z masą własną 540kg (świstek z wagi :evil: ). W brfie jest MW 795kg. Chodzi mu o to żeby jego małoletni syn mógł tym jeździć na kat. B1. Co wy na to?

 

Przecież B1 już nie ma dla tych pojazdów więc po co się klient męczy, diagnostę i pół forum przy okazji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież B1 już nie ma dla tych pojazdów więc po co się klient męczy, diagnostę i pół forum przy okazji :lol:

 

No właśnie się okazało, że na rok im jeszcze odroczyli :) Ustawa nie wchodzi od lutego jednak... Ale biorąc pod uwagę akcje ważenia (jak chociażby ostatnia ogólnopolska akcja z Wigilii) to gość bez sensu kombinuje...

 

Pomysł Psuja dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się okazało, że na rok im jeszcze odroczyli

To AM też nie i nadal można motorowerem na dowód?

Jednak też uważam że:

to gość bez sensu kombinuje...

 

Pomysł Psuja dobry :)

Zwłaszcza załącznik-oświadczenie z ważenia :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi gdzie to wyczytałeś ???

 

WE 97/27

 

2.5. „Masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy” oznacza masę własną pojazdu z nadwoziem oraz urządzeniem

sprzęgającym, w przypadku pojazdu ciągnącego, w stanie gotowym do jazdy, lub masę podwozia z

kabiną, jeżeli producent nie instaluje nadwozia i/lub urządzeniem sprzęgającym (łącznie z płynem

chłodzącym, olejami, 90 % paliwa, 100 % innych cieczy, z wyjątkiem zużytej wody, narzędziami, kołem

zapasowym i kierowcą (75 kg) oraz, w przypadku autobusów i autokarów, masą członka załogi (75 kg),

jeżeli w pojeździe znajduje się miejsce dla członka załogi).

 

 

Piwo sie nalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ta definicja pokręcona.... Co z tymi kierowcami? Przy tłumaczeniach często masa pojazdu suchego jest tłumaczona na polski jako masa własna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zmiany ilosci miejsc siedzących z 4 na 2 może się odbyć bez podania konkretnej przyczyny i pozostawienia tego pajazdu nadal jako osobowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ta definicja pokręcona....

 

Niestety ale nie ja to tłumaczyłem. Może tłumoaczom z MI nie chce sie tłumaczyć i wrzucaja w Google i wychodza takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany ilosci miejsc siedzących z 5 na 2
To wogóle nie ma sensu bo daje jedynie możliwość wymontowania fotela tylnego a ile taki fotel może ważyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany ilosci miejsc siedzących z 5 na 2
To wogóle nie ma sensu bo daje jedynie możliwość wymontowania fotela tylnego a ile taki fotel może ważyć?

 

Przecież to jest oczywiste. Ja tylko przy okazji tego problemu zadałem pytanie konkretne j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo sie nalezy :)

Piwo owszem, ale nadal te dwie definicje nie pasują do siebie, bo nominalne znaczy książkowe ale niekoniecznie 90%, czyli ciągle ktoś nas rysuje ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.