Skocz do zawartości

Daihatsu z Niemiec


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Widać Niemcy nawet przyciąganie ziemskie mają lepsze skoro tam był o 200 kg cięższy

Owszem można zrobić zmiany konstrukcyjne ale moim zdaniem ciężko odchudzić tak mały samochodzik o tyle usuwając trochę plastików i nadal to będzie samochód osobowy.

Ale o ile dobrze pamiętam to Dz u 30 z 2011 mówi że B1 uprawnia do kierowania

czterokołowcem i czterokołowcem lekkim a to przecież samochodowy inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile dobrze pamiętam to Dz u 30 z 2011 mówi że B1 uprawnia do kierowania

czterokołowcem i czterokołowcem lekkim a to przecież samochodowy inny.

 

Tylko że ten przepis jeszcze nie obowiązuje i nie wiadomo kiedy zacznie obowiązywać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem można zrobić zmiany konstrukcyjne ale moim zdaniem ciężko odchudzić tak mały samochodzik o tyle usuwając trochę plastików i nadal to będzie samochód osobowy.

Raczej durszlak :lol:

Ostatnio jest w modzie wiercenie otworów w podłużnicach i innych elementach dla obniżenia wagi 550 kg "robią" nawet ze Smarta który waży ok. 730kg :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

WE 97/27

 

 

Na drugi raz podaj jeszcze link co bym nie musiał szukać

 

To już w googlach nie chce się wpisać?

Ja mam WE97/27 zapisany na dysku i link mi nie potrzebny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich pojazdach zdaje się egzamin B1

Znalazłem coś takiego:

http://www.word.waw.pl/index.php?lng=pl&id=0&idi=329

 

No i tutaj to nawet w policji nie ma jednej wykładni.

z jednej strony jest utrzymywanie że musi to być trzy lub czterokołowiec kat. L i nie więcej niż 550 kg i 15 kW tutaj:

http://auto.dziennik.pl/prawo-na-drodze/artykuly/368026,policja-sprawdza-kategorie-b1.html

 

a z drugiej strony że jednak może to być mały samochód poniżej 550 kg bez ograniczenia mocy do 15kW.

http://www.bierun.slaska.policja.gov.pl/z-drogi/art120,z-prawem-jazdy-kategorii-b1-nadal-bedzie-mozna-prowadzic-male-auta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony jest utrzymywanie że musi to być trzy lub czterokołowiec kat. L i nie więcej niż 550 kg i 15 kW tutaj:

Myślę, że większość z tych pojzdów będzie miała problem z rozwinięciem prędkości maksymalnej powyżej 60 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony jest utrzymywanie że musi to być trzy lub czterokołowiec kat. L i nie więcej niż 550 kg i 15 kW tutaj:

Myślę, że większość z tych pojzdów będzie miała problem z rozwinięciem prędkości maksymalnej powyżej 60 km/h.

 

Pewnie dlatego w tych nowych przepisach "zniknęło" to ograniczenie mocy do 15 kW i po problemie.

Jednak w podrodzaju dalej ma to być pojazd samochodowy inny homologowany wg kat.L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw klient chce obniżyć masę własną Jakoś sobie załatwi i okazuje się że nie może zdać egzaminu biegnie na stację zmienić rodzaj pojazdu (miałem takiego interesanta też było to daihatsu) i wyklina wszystkich że służbistami są.

Nie wyobrażam sobie jak przerobić samochód osobowy na samochodowy inny.

 

Jak coś się wydarzy poważnego z udziałem takiego odchudzonego pojazdu to się dowiemy do czego uprawnia kat B1

Odważni diagności którzy te pojazdy podpisywali też zaczną myśleć.

 

Osobiście uważam że należy takim interesantom wybijać z głowy tego typu pomyły wszelkimi dostępnymi przepisami Jak zrozumie że nie jest w stanie załatwić papierów których wymaga diagnosta albo za dużo będzie go to kosztowało to odpuści albo poszuka innego diagnosty ''odważnego" ale to już nie mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie jak przerobić samochód osobowy na samochodowy inny.

 

Do dotyczy raczej tylko "L", co nie znaczy, że takie obnizenie masy jest realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.