Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Darek :-)

Korektor siły hamowania

Polecane posty

W projekcie nowego rozporządzenia ukazał się taki kwiatek :D

WYMAGANIA DOTYCZĄCE KONTROLI ORAZ WYTYCZNE DOTYCZĄCE OCENY USTEREK

PODCZAS PRZEPROWADZANIA OKRESOWEGO BADANIA TECHNICZNEGO POJAZDU załącznik nr 1

1.1.17. Korektor siły hamowania

e) Brak tabliczki informacyjnej lub dane na tabliczce nieczytelne - USZ - usterki stwarzające zagrożenie.

Co o tym koledzy sądzą jeżeli układ hamulcowy jest sprawny ????????? :D

P1110073.thumb.JPG.d90e39850ed26410090885c55a3959d1.JPG

P1100026.thumb.JPG.f3c1b659f8772c7119a9023202af85a7.JPG

P1100028.thumb.JPG.841d237852827a9e9240c02814025608.JPG

P1110072.thumb.JPG.0b1f41909b44527b302da19949be03b0.JPG

adam1501

Jest to kolejny przykład braku profesjonalizmu tworzących prawo w tym kraju przy wtórze wszystkich którzy się podpisali jako konsultanci. Tabliczka czy naklejka tego elementu po trzech latach eksploatacji jest nie czytelna ze względu na miejsce jej umieszczenia i teraz jak układ jest sprawny a brak tylko tego elementu to jak wytłumaczyć klientowi aby w trzy letnim aucie "naprawiał" układ hamulcowy, który działa poprawnie, tym bardziej, że korektory do najtańszych elementów nie należą.

zbych1916

Pewnie rodzina któregoś z nich rozpoczyna produkcję korektorów do najbardziej popularnych modeli aut :razz::x:x

danielg539
Tabliczka czy naklejka tego elementu po trzech latach eksploatacji jest nie czytelna ze względu na miejsce jej umieszczenia i teraz jak układ jest sprawny a brak tylko tego elementu

Nie zgodzę sie z tym stwierdzeniem. Tu nie chodzi o tabliczke znamionowa korektora a o tabliczkę z wartościami ciśnienia w układzie hamulcowym tylnej osi w zalezności od jej obciążenia.

Takie tabliczki mają przewaznie tylko busy (czasami maja je tez samochody osobowe) i są one zwykle przyklejane w komorze silnika na wewnetrznej stronie maski lub na słupku drzwi.

Nie zmienia to jednak faktu, że aby skorzystać z takiej tabliczki, to trzeba mieś przyrząd przeznaczony do pomiaru ciśnienia płynu hamulcowego oraz wagę a puki co to te urządzenia nie sa na wyposażeniu SKP.

Przepis ten może nie jest do końca bzdurny, ale niewątpliwie będzie on martwy a dodatkowo zawsze będzie za co uwalic diagnostę.

abcs

OK. A jak klient ma usunąć taką usterkę?

danielg539
A jak klient ma usunąć taką usterkę?

Z reguły w ASO jest mozliwośc zamówienia wszystkich naklejej (nawet TZ) w jakie pojazd był wyposażony. Inna kwestia, że raczej trudno będzie zweryfikować, czy auto posiada właściwą tabliczkę.

abcs

Telefonowałem do kolegi z serwisu Opla. Odpowiedział mi, że nie wie o czym mówię i nigdy się z czymś takim nie spotkał.

danielg539
Telefonowałem do kolegi z serwisu Opla. Odpowiedział mi, że nie wie o czym mówię i nigdy się z czymś takim nie spotkał

To troche dziwne, bo w Masterze jest ta naklejka umieszczona na wewnetrznej stronie pokrywy silnika to i w Mowano pewnie jest podobnie.

abcs

Oni akurat nie mają do czynienia z ciężarowymi. A ja pytałem o taką naklejkę do Omegi z 2003 roku.

Arton

taka omega to ma korektor :?: bo coś mi się wydaje że nie

danielg539
taka omega to ma korektor

Też mi to przyszło do głowy.

abcs

Nie ma bo ma ABS, ale ja podałem to jako przykład (niedobry) bo są samochody starsze z korektorami i w serwisie nie wiedzą jakie naklejki są potrzebne i czy mogą je mieć.

Arton

hmm, a taki passat 90' ma i abs i korektor, chyba w nowszych modelach rolę korektora całkowicie przejął abs.

MarcinS

hej, hej panowie. nie ma takiej możliwości żeby rolę korektora przejął abs!!!!!!! abs ma za zadanie odblokować koło na pewną wartość kątową (zależnie od ilości zębów na tarczy ABS) wtedy gdy utraci przyczepność. natomiast korektor siły hamowania powinien utrzymywać podobną siłę hamowania tylnich kół w zależności od obciążenia pojazdu (ugięcia zawieszenia). Występują też korektory bezwładnościowe np: fiat punto (niemożliwe do sprawdzenia na stacji!) ;-)

Jackow
hej, hej panowie. nie ma takiej możliwości żeby rolę korektora przejął abs!!!!!!

Może. Jeśli ma wbudowane EBD - Electronic Brake (power) Distributor - układ sterujący rozdziałem siły hamowania pomiędzy osie pojazdu.

Nie zgodzę sie z tym stwierdzeniem. Tu nie chodzi o tabliczke znamionowa korektora a o tabliczkę z wartościami ciśnienia w układzie hamulcowym tylnej osi w zalezności od jej obciążenia.

Takie tabliczki mają przewaznie tylko busy (czasami maja je tez samochody osobowe) i są one zwykle przyklejane w komorze silnika na wewnetrznej stronie maski lub na słupku drzwi.

Proszę kolegi Daniela tabliczki także są na korektorach oto przykłady:

TRP_F1325324.jpg.91a47ccb552c4d82115500cb7991d214.jpg

TRP_F0878074.jpg.ce4d1c7d85fcf5b97930a018aa9d725a.jpg

TRP_F0873837.jpg.30a5ebb01442b3c3f6b6bbe6d3480a37.jpg

DARIO64

I teraz trzeba się domyślić o którą tabliczkę chodzi , o tę na zaworze czy o tę na kabinie.

grzegorz70

Też tak to zrozumiałem.

Takie tabliczki mają przewaznie tylko busy (czasami maja je tez samochody osobowe)

Zapomniałeś o ciężarowych, naczepach, przyczepach.

abcs

Jeśli przyjąć przepis dosłownie to chodzi tam o tabliczkę informacyjną nie o znamionową. Tylko czy ten kto pisał ten przepis wiedział o czym pisze? Znowu trzeba się będzie zastanawiać: co poeta miał na myśli?

jarek1

Niedługo będziemy na stacji sprawdzac równierz grubość lakieru koledzy jeszcze chwila

Psuj
Niedługo będziemy na stacji sprawdzac równierz grubość lakieru

Ja tam miernik mam :D

Marek1
Jeśli przyjąć przepis dosłownie to chodzi tam o tabliczkę informacyjną nie o znamionową. Tylko czy ten kto pisał ten przepis wiedział o czym pisze? Znowu trzeba się będzie zastanawiać: co poeta miał na myśli?

Jak to co miał na myśli, przepisał z unijnej dyrektywy i wszystko.

W ramach dostosowywania naszego prawa do unijnego oczywiście.

Bo przecież diagności to fachowcy więc oni pewnie wiedzą o co chodzi :lol:

DARIO64
Jak to co miał na myśli, przepisał z unijnej dyrektywy i wszystko.

Żeby przepisali to by było pół biedy . W oryginale tabliczka korektora jest zaliczona do usterek drobnych a w projekcie do usterek stwarzających zagrożenie .Jak ktoś zauważył tabliczka jest ważniejsza niż wyciek płynu z korektora.

danielg539

Te tabliczki zamieszczone na zdięciach są tabliczkami znamionowymi korektora ale nia ma na nich informacji o ciśnieniach w zalezności od obciążenia.

Zapomniałeś o ciężarowych, naczepach, przyczepach.

Fakt o tym też należało wspomnieć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.