Skocz do zawartości

Diagnosta, wieloletni staż, ale.....


Natalia997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak do końca nie jestem przekonana, czy to dobre miejsce na mój post, ale zaryzykuję :)

 

Piszę nie w swoim imieniu i jestem pewna, że gdybym powertowała jakieś ustawy i rozporządzenia to powoli znalazłabym odpowiedzi na poniższe pytania. Ale mam nadzieję, że jakiś ekspert z forum mi pomoże :), otóż:

 

1.ktoś jest diagnostą z kilkunasto (jeżeli nie kilkudziesięcioletnim) stażem to rozumiem, że może pracować bez tych wszystkich egzaminów TDT, tak? Tzn legitymuje się ukończonymi szkoleniami np z ITS, czy w obecnych przepisach to wystarczy? Dana osoba ma uprawnienia Starosty itd.

 

2. Co w przypadku gdy dana osoba będzie chciała podjąć pracę na terenie innego starostwa? Tzn, chodzi mi o papiery jakie ma przedstawić w tym "innym" SP, by uzyskać uprawnienia. Czy starostwo nie będzie wymagało jakiś innych dokumentów (na bazie obowiązujących przepisów), czy wystarczą stare zaświadczenia na bazie których diagnosta uzyskał uprawnienia kilka dooobrych lat temu?

 

Dla Państwa odpowiedzi pewnie są banalne, a mnie bardzo przydadzą się odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana osoba ma uprawnienia Starosty itd.

Rozumiem, że posiada imienne uprawnienie diagnosty a skoro tak to posiada dokument, który uprawnia do wykonywania badań technicznych na terenie całego kraju i we wszystkich stacjach kontroli pojazdów (przy założeniu, że posiada wszystkie uprawnienia)-tu masz wzór tego dokumentu http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20042462469

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracował do kwietnia ubiegłego roku, także przerwa jest minimalna w stosunku do całego okresu pracy.

Czyli, już mi się rozjaśniło, bo miałam (jak się okazuje błędne) pojęcie, że uprawnienia diagnosty wydane przez starostwo upoważniają do badań diagnostycznych na terenie danego powiatu. A tu okazuje się, że można z uprawnieniami zaczynającymi się od znaków NO pracować na stacji np. w Warszawie, czy Katowicach. Pozytywnie :)

 

No właśnie, a teraz trzeba przechodzić regularnie jakieś obowiązkowe kursy, szkolenia, żeby nie wypaść "z obiegu"? Na co by wskazywał nawet tytuł tego forum :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a teraz trzeba przechodzić regularnie jakieś obowiązkowe kursy, szkolenia, żeby nie wypaść "z obiegu"?

Na dzień dzisiejszy nie ma takiego obowiązku ,obowiązkowe szkolenia zostały zniesione parę lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu okazuje się, że można z uprawnieniami zaczynającymi się od znaków NO pracować na stacji np. w Warszawie, czy Katowicach.

Raz nadane nr.uprawnień wedrują za nim jak o.....n za psem...Nie ma znaczenia gdzie pracuje jak to zaznaczyłaś w swoim poście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szkoda ze te obowiazkowe szkolenia zostaly zniesione

 

ale jest wiele szkoleń z których można korzystać dobrowolnie i nikt nikomu nie robi przeszkód -wystarczy trochę chęci i głowa pełniejsza i można podzielić się z kolegami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
szef nie jesttak wyrozumialy jak chcemy wziasc wolne na szkolenie bo boi sie ze go opuscimy

 

I nadal go trzymaj w takim przekonaniu, zawsze to dodatkowy atut do dyskusji o podwyżce no i szanował Cię będzie :) dopóki nie znajdzie następcy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Jest to moje powitanie i prośba do Was o pomoc. Byłem diagnostą do 1990r. póżniej wziąłem wętkę od Lecha i poszłem na ryby, niestety wszystkie wyłowiłem. Jestem po tech. samoch. w mojej działalności odeszłem od zawodu. Czy uważacie że jestem w stanie wrócić? Jeśli tak to jak? Zbieram informacje o kursach w NOT i TUV mam 55 lat.

Jeszcze raz Spełnienia Marzeń i Realizacji Pasji w 2013 roku.

poz.jb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się zmieniło od 1990 ale w temacie pewnie jesteś,poczytaj na forum ,podszkol się w obsłudze któregoś z programów obsługujących stację i do boju :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otuchę sprawdzałem muszę przejść całą procedurę certyfikacji jest ponoć wyrok w podobnej sprawie z Łodzi. Mam pytanie gdzie na forum szkać wiedzy mam narazie ustawę i rozporządzenie? Z czego się uczyć?

poz.jb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przejść całą procedurę certyfikacji jest ponoć wyrok w podobnej sprawie z Łodzi.

Najpierw to udaj się do wydziału WK czy Starostwa który kiedyś wydał Ci uprawnienia i dowiedz się od nich jak masz wystąpić o wydanie ich na nowo.

Najlepiej zadaj to pytanie na piśmie to na piśmie dostaniesz odpowiedź.

Potem będziesz działał w zależności od ich odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otuchę sprawdzałem muszę przejść całą procedurę certyfikacji jest ponoć wyrok w podobnej sprawie z Łodzi.

Wyrok jest ale jesli nawet Twoje uprawnienia zostana uznane za ważne, to będa to tylko uprawnienia podstawowe bez zozszerzeń a zatem kurs rozszerzający i ugzamin w TDT wydają się być nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czytam z zaciśniętymi zębami ustawy i tematy na forum umówiłem się na OSKP , że pozwolą mi poasytować przez jakiś czas. Potem szkolenie i egzamin. Co mi powiecie o zakupie vademecum w związku ze zmianami poz. 996; 997 z października? czy poczekać na nowy?

poz. jb ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi powiecie o zakupie vademecum

Jak dla mnie to zbędny wydatek, bo przepisy zmieniaja sie tak często, że po kilku miesiącach jest ono praktycznie bezuzyteczne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam wszystkich uczestników forum.

Składam Wielkie Podziękowania Nie jestem w stanie określić w jakim stopniu godziny spędzone na czytaniu Waszych postów pomogły, ale na pewno w nie małym.

Dziś odebrałem uprawnienia i Wam także Gratuluję z tego powodu.

Postaram się pomagać innym w miarę tego co potrafię, lecz ciągle będę czerpał z Waszej Zbiorowej Mądrości "ZM" jeśli pozwolicie. ::hey

Spotkałem na tej drodze samych Dobrych Ludzi i SW.

 

od lutego do lipca to nieźle!!!!!! WOW!!! jak na dziadka? :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem uprawnienia i Wam także Gratuluję z tego powodu.

Gratulacje!

Postaram się pomagać innym w miarę tego co potrafię

:ok

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lutego do lipca to nieźle!!!!!! WOW!!! jak na dziadka

To faktycznie - podwójne gratulacje, no chyba, że to wnuków zasługa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.