Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

mirek.g

Termin ważnoście legalizacji manometru.

Polecane posty

mirek.g

Może ktoś ogarnia o co tu chodzi?Otrzymałem manometr z legalizacji ponownej,data badania 03.01.2012 ważne do 31.12.2014 (prawie trzy lata) wg przepisow dwa lata,chyba,że liczą inaczej.

danielg539
Może ktoś ogarnia o co tu chodzi?

Jak dla mnie to pomyłka.

DARIO64
,data badania 03.01.2012 ważne do 31.12.2014 (prawie trzy lata)

Masz to na papierze czy tylko nalepki na manometrze ?

mirek.g
Masz to na papierze czy tylko nalepki na manometrze ?

mam na papierze

DARIO64

Też mieliśmy robiony teraz w styczniu ,ponoć była zmiana przepisów i wystarczają same nalepki ,dzwoniłem do gościa z pytaniem o co biega ,powiedziała że niektóre urzędy jeszcze dają na papierze ale sobie ekstra liczą .Z datami tłumaczył inaczej niż masz na papierze.

Jacdiag

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI

z dnia 7 stycznia 2008 r.

w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych

Dziennik Ustaw z 2008 r. Nr 5 poz. 29

§ 27. 1. Rodzaje dowodów legalizacji, okresy ważności legalizacji dla poszczególnych rodzajów przyrządów pomiarowych oraz terminy zgłaszania przyrządów pomiarowych do legalizacji ponownej po ocenie zgodności określa załącznik nr 6 do rozporządzenia.

2. Okres ważności legalizacji wyrażony w:

1) miesiącach - liczy się od pierwszego dnia tego miesiąca, w którym legalizacja została dokonana;

2) latach - liczy się od dnia pierwszego stycznia roku następującego po roku, w którym legalizacja została dokonana.

i wszystko w temacie ::hey

[ Dodano: 18-01-2012, 12:39 ]

ZAŁĄCZNIK Nr 6

Przyrządy do pomiaru ciśnienia

30 Manometry do opon pojazdów mechanicznych c lub s 2 lata 2 lata

Przyrządy do pomiaru wielkości chemicznych i fizykochemicznych

31 Analizatory spalin samochodowych* s 6 miesięcy 6 miesięcy

DARIO64
data badania 03.01.2012 ważne do 31.12.2014

Sprawa wyjaśniona po telefonie gość się pomylił ,masz zrobione prawidłowo,tłumacząc po chłopsku dwa lata od roku badania ,zasada podobna jak kiedyś przy legalizacji tacho. Wyjdzie na to że wszystkim którzy zrobią legalizację w 2012 skończy się tego samego dnia.

darkdog
Też mieliśmy robiony teraz w styczniu ,ponoć była zmiana przepisów i wystarczają same nalepki ,dzwoniłem do gościa z pytaniem o co biega ,powiedziała że niektóre urzędy jeszcze dają na papierze ale sobie ekstra liczą .

E ja ostatnio wysłałem do legalizacji i dostałem Świadectwo legalizacji bez dodatkowych kosztów całość wynisła mnie 80 zł.

Nowicjusz
E ja ostatnio wysłałem do legalizacji i dostałem Świadectwo legalizacji bez dodatkowych kosztów całość wynisła mnie 80 zł.

A bo ci nie powidzieli

że legalizaja 50 zł a wystawienie świadectwa 30 zł. razem 80 zł. a bez świadectwa 50 zł. ale co papier to papier.

DMG1

Trochę odświeżę

Przyjechał do mnie na stację , człowiek który zajmuje się naprawą i legalizacją sprzętu, i mówi ,że w tym roku manometr nie przejdzie bo stary i musi mnie załatwić nowy.

Moje pytanie - czy jest gdzieś napisane do którego roku można legalizować manometry (tak np. jak ze zbiornikami LPG) , ponieważ w powyższej ustawie nie znalazłem?

darkdog
Moje pytanie - czy jest gdzieś napisane do którego roku można legalizować manometry

raczej chyba nie jest tylko podany okres co ile wykonuje się legalizację

DARIO64
Przyjechał do mnie na stację , człowiek który zajmuje się naprawą i legalizacją sprzętu, i mówi ,że w tym roku manometr nie przejdzie bo stary i musi mnie załatwić nowy.

I wyjdzie tak jak z analizatorami ? :D

markes30
Trochę odświeżę

Moje pytanie - czy jest gdzieś napisane do którego roku można legalizować manometry (tak np. jak ze zbiornikami LPG) , ponieważ w powyższej ustawie nie znalazłem?

Zadzwoń do Pana Kurowskiego jak on ci tą "rewelacje" potwierdzi to dopiero kupuj nowy. Pamiętaj, że nowy sprzęt musisz zgłosić do TDT!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.