Skocz do zawartości

Termin ważnoście legalizacji manometru.


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ogarnia o co tu chodzi?Otrzymałem manometr z legalizacji ponownej,data badania 03.01.2012 ważne do 31.12.2014 (prawie trzy lata) wg przepisow dwa lata,chyba,że liczą inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy robiony teraz w styczniu ,ponoć była zmiana przepisów i wystarczają same nalepki ,dzwoniłem do gościa z pytaniem o co biega ,powiedziała że niektóre urzędy jeszcze dają na papierze ale sobie ekstra liczą .Z datami tłumaczył inaczej niż masz na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI

z dnia 7 stycznia 2008 r.

w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych

Dziennik Ustaw z 2008 r. Nr 5 poz. 29

 

 

§ 27. 1. Rodzaje dowodów legalizacji, okresy ważności legalizacji dla poszczególnych rodzajów przyrządów pomiarowych oraz terminy zgłaszania przyrządów pomiarowych do legalizacji ponownej po ocenie zgodności określa załącznik nr 6 do rozporządzenia.

2. Okres ważności legalizacji wyrażony w:

1) miesiącach - liczy się od pierwszego dnia tego miesiąca, w którym legalizacja została dokonana;

2) latach - liczy się od dnia pierwszego stycznia roku następującego po roku, w którym legalizacja została dokonana.

 

i wszystko w temacie ::hey

 

[ Dodano: 18-01-2012, 12:39 ]

ZAŁĄCZNIK Nr 6

 

Przyrządy do pomiaru ciśnienia

30 Manometry do opon pojazdów mechanicznych c lub s 2 lata 2 lata

 

Przyrządy do pomiaru wielkości chemicznych i fizykochemicznych

31 Analizatory spalin samochodowych* s 6 miesięcy 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data badania 03.01.2012 ważne do 31.12.2014

Sprawa wyjaśniona po telefonie gość się pomylił ,masz zrobione prawidłowo,tłumacząc po chłopsku dwa lata od roku badania ,zasada podobna jak kiedyś przy legalizacji tacho. Wyjdzie na to że wszystkim którzy zrobią legalizację w 2012 skończy się tego samego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy robiony teraz w styczniu ,ponoć była zmiana przepisów i wystarczają same nalepki ,dzwoniłem do gościa z pytaniem o co biega ,powiedziała że niektóre urzędy jeszcze dają na papierze ale sobie ekstra liczą .

E ja ostatnio wysłałem do legalizacji i dostałem Świadectwo legalizacji bez dodatkowych kosztów całość wynisła mnie 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E ja ostatnio wysłałem do legalizacji i dostałem Świadectwo legalizacji bez dodatkowych kosztów całość wynisła mnie 80 zł.

A bo ci nie powidzieli

że legalizaja 50 zł a wystawienie świadectwa 30 zł. razem 80 zł. a bez świadectwa 50 zł. ale co papier to papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Trochę odświeżę

Przyjechał do mnie na stację , człowiek który zajmuje się naprawą i legalizacją sprzętu, i mówi ,że w tym roku manometr nie przejdzie bo stary i musi mnie załatwić nowy.

Moje pytanie - czy jest gdzieś napisane do którego roku można legalizować manometry (tak np. jak ze zbiornikami LPG) , ponieważ w powyższej ustawie nie znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie - czy jest gdzieś napisane do którego roku można legalizować manometry

raczej chyba nie jest tylko podany okres co ile wykonuje się legalizację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał do mnie na stację , człowiek który zajmuje się naprawą i legalizacją sprzętu, i mówi ,że w tym roku manometr nie przejdzie bo stary i musi mnie załatwić nowy.

I wyjdzie tak jak z analizatorami ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę

Przyjechał do mnie na stację , człowiek który zajmuje się naprawą i legalizacją sprzętu, i mówi ,że w tym roku manometr nie przejdzie bo stary i musi mnie załatwić nowy.

Moje pytanie - czy jest gdzieś napisane do którego roku można legalizować manometry (tak np. jak ze zbiornikami LPG) , ponieważ w powyższej ustawie nie znalazłem?

Zadzwoń do Pana Kurowskiego jak on ci tą "rewelacje" potwierdzi to dopiero kupuj nowy. Pamiętaj, że nowy sprzęt musisz zgłosić do TDT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.