Skocz do zawartości

Tarpan Honker


sgt.sly

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

Takie pytanko

 

Kopiłem Tarpana Honkera auto zarejestrowane na 2 osoby Jako ciężarowe rocznik 2000 auto ma z tylu 2 rzędy ławeczek (jak to w tarpanach bywa ) bo pewnie wyszło jako wersja osobowa na 8 osób z tylu nie ma pasów

 

Moje pytanie : czy istnieje możliwość przerejestrowania tego auta na 8 osób ??

 

Prawo mówi:

 

 

 

DZ.U 32

8 ) w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach wyposażonych w punkty kotwiczenia; przepis stosuje się do:

a) przednich siedzeń w samochodach osobowych, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu:

– 30 czerwca 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej powyżej 1.400 cm3,

– 31 grudnia 1971 r. - z silnikiem o pojemności skokowej od 1.000 cm3 do 1.400 cm3,

– 30 czerwca 1972 r. - pozostałych,

b) siedzeń innych niż przednie - w samochodach osobowych zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993 r.,

c) siedzeń w pojazdach innych niż wymienione w lit. a i b, wyposażonych w punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa - zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1993 r.;

przepisów lit. a-c nie stosuje się do pojazdu z nadwoziem otwartym

 

ale ja to średnio rozumiem bo tam nie ma punktów kotwiczenia pasów no i dach się ściąga wiec czy to oznacza nadwozie otwarte ??

 

z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz U 32

7) w punkty kotwiczenia pasow bezpiecze.stwa:

a) na przednich siedzeniach; warunek stosuje si. do pojazdu o dopuszczalnej masie ca.kowitej nieprzekraczaj.cej

2,5 t, zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1971 r., do pojazdu o dopuszczalnej masie

ca.kowitej nieprzekraczaj.cej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1995 r.

b) na siedzeniach innych ni. przednie, skierowanych do przodu; warunek stosuje si. do samochodu osobowego

zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r. i do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy

po dniu 20 pa.dziernika 2007 r.

- przepisow lit. a i b nie stosuje si. do pojazdu z nadwoziem otwartym oraz autobusu przeznaczonego do

przewozu pasa.erow stoj.cych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze nie będzie problemu z jego przerejestrowaniem ??

 

i pytanko gdzie mam się udać z autem (skp okręgowa czy wojewódzka ) i czy muszę zdiac dach na czas inspekcji ?? wiem ze to dziecinne pytania no ale wole wiedzieć niż jechać 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem :) tylko myslalem ze jak rocznik 2000 to bedzie inaczej tamten mial fakture z wojska wiec bez problemow zarejestrowany na 8 osób

 

[ Dodano: 19-01-2012, 18:30 ]

jeszcze jedno pytanie

 

czy orurowanie przednie wyprodukowane przez producenta jest legalne na tym aucie ??

 

[ Dodano: 19-01-2012, 18:31 ]

jeszcze jedno pytanie

 

czy orurowanie przednie wyprodukowane przez producenta jest legalne na tym aucie ??

 

[ Dodano: 05-10-2012, 11:27 ]

Witam ponownie kolejny problem z jednym z Honkerow i iloscia siedzen

 

Honker 2000 Rok produkcji 2005 pierwsza rejestracja 31.10.2008r zarejestrowany na 2 osoby niestety nikt nie chce mi go zarejestrować na 8 osób

ławeczki tylne są oryginalne.

 

Jak do tego tematu podejść i czy się da ??

 

Przepis mowi

 

7) w punkty kotwiczenia pasow bezpiecze.stwa:

a) na przednich siedzeniach; warunek stosuje si. do pojazdu o dopuszczalnej masie ca.kowitej nieprzekraczaj.cej

2,5 t, zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1971 r., do pojazdu o dopuszczalnej masie

ca.kowitej nieprzekraczaj.cej 3,5 t zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1995 r.

b) na siedzeniach innych ni. przednie, skierowanych do przodu; warunek stosuje si. do samochodu osobowego

zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r. i do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy

po dniu 20 pa.dziernika 2007 r.

- przepisow lit. a i b nie stosuje si. do pojazdu z nadwoziem otwartym oraz autobusu przeznaczonego do

przewozu pasa.erow stoj.cych;

 

Rozumiem ze jak sciagne dach to mam pojazd z nadwoziem otwartym tak ??

Czyli możliwa jest rejestracja na 8 osób ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.