Skocz do zawartości

Quad bez błotników


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Marek1 - nie tragizujmy...

Był czas przywyknąć... :cool:

 

Po pierwsze - myślę, że dobry i bystry prawnik pewnie i by MI też w to umoczył

to jest słaba pociecha bo wyroki się nie dzielą na ilość sprawców :(

 

Najpierw niestety taki wypadek zapewne będzie musiał się wydarzyć, żeby się ktoś tym zainteresował - póki co nie słyszałem o takim wypadku i toku zdarzeń jak tu opisany.

Tego wypadku może jeszcze nie ma, ale zapewniam że paragrafy już na to są.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co nie słyszałem o takim wypadku i toku zdarzeń jak tu opisany.

 

Wypadki były, quad przygniótł dziecko - i to nie raz. Tylko jeszcze nie odbył się chyba taki tok postępowania, ale cóż... wszystko przed nami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odbył się chyba taki tok postępowania, ale cóż... wszystko przed nami...

Masz rację. Teraz już wiedzą :)

 

Uwazasz że wcześniej tego nie wiedzieli :shock:

Art. 179. Kto wbrew szczególnemu obowiązkowi dopuszcza do ruchu pojazd mechaniczny albo inny pojazd w stanie bezpośrednio zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym lub dopuszcza do prowadzenia pojazdu mechanicznego albo innego pojazdu na drodze publicznej przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, będącą pod wpływem środka odurzającego lub osobę nie posiadającą wymaganych uprawnień,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę, że wyobraźnię to Wy macie, a historyjka Marka...interesująca :)

 

Myślę, że teraz nikt z homologacją na pojazd kat. L6e z masą własną > 350 kg nie przyjdzie do WK, chociaż może się mylę... :-P

 

Zastanawiało mnie, dlaczego tak jest, że w katalogu źródłowym są te czterokołowce lekkie z tymi wysokimi masami własnymi??? Jakoś nikt nie chciał mi odpowiedzieć na to pytanie. :-P

Ale już do tego po swojemu dochodzę...chyba...

Odpowiedziałam sobie na kilka pytań. Jeśli udzieliłam złych odpowiedzi, to proszę o poprawkę.

 

1) Jakie pojazdy i z jakimi homologacjami znajdują się w katalogu?

Wszystkie pojazdy, na które zostało wydane świadectwo homologacji typu, zgodnie z obowiązującymi przepisami w chwili wydania tegoż świadectwa. Czyli w katalogu są pojazdy z homologacjami wydanymi od.....nie wiem kiedy....dawno... do dzisiaj oraz pojazdy dopuszczone do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

2) Czy pojazd "znika" z katalogu, jeżeli świadectwo homologacji typu tego pojazdu wygasa, np. z powodu zmiany warunków stanowiących podstawę jego wydania?

Nie znika.

Myślę, że dobrze by było, gdyby przy takim pojeździe pojawiała się informacja w stylu: homologacja nieważna od... albo homologacja ważna od.......do.....

 

3) Kiedy pojawiło się u nas pojęcie czterokołowca lekkiego?

Jak dobrze pamiętam w 2004 roku. Bo chyba przed Dz.U.2004 Nr 5 poz. 29 nie było? Więc dopiero od wtedy wiadomo, że czterokołowiec lekki, to taki pojazd, który m.in. ma masę własną nie większą niż 350 kg. Czyli wcześniej z przepisów naszych nie wynikało ile może mieć MW czterokołowiec lekki, prawda?

hmmmm no ale jak nie było takiego podrodzaju, to też nie mogli tak wpisać do katalogu...chyba, że mogli... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę, że wyobraźnię to Wy macie, a historyjka Marka...interesująca

Zapewniam że życie "pisze" jeszcze ciekawsze.

Wszystko jest "dobrze" , dokąd się coś naprawdę tragicznego nie wydarzy.

 

 

Myślę, że teraz nikt z homologacją na pojazd kat. L6e z masą własną > 350 kg nie przyjdzie do WK, chociaż może się mylę... :-P

 

Nie sądziłem że są takowe, no chyba że te sprzed 2004r choć wtedy jeszcze nie było prawnie u nas tej kategorii pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Czy pojazd "znika" z katalogu, jeżeli świadectwo homologacji typu tego pojazdu wygasa, np. z powodu zmiany warunków stanowiących podstawę jego wydania?

Nie znika.

 

Owszem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Czy pojazd "znika" z katalogu, jeżeli świadectwo homologacji typu tego pojazdu wygasa, np. z powodu zmiany warunków stanowiących podstawę jego wydania?

Nie znika.

 

Owszem znika.

 

Skąd ta pewność? Czy masz wiedzę, że powinno tak być?

 

Z mojej obserwacji wynika właśnie, że nie znika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.