Skocz do zawartości

Odmowa badania


auto-master

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd przywieziony przez rzeczoznawcę samochodowego ( NA SIEDZENIACH KREW,ODŁAMKI SZKIEŁ NA FOTELACH, BRUD W KABINIE) Czy postąpiłem slusznie,czy są jakies przepisy prawne na podstawie ktorych odmowilem badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    10

  • mirek.g

    7

  • danielg539

    7

  • skpauto

    6

Czy badania można odmówić?? Hmm - badania można nie przeprowadzić chyba tylko w przypadkach przewidzianych ustawą (np. nie przeprowadzasz badania pojazdu z urządzeniem podlegającym dozorowi bez stosownych dokumentów - poświadczeń), ale żeby z brudne auto odmówić?? :razz: (bo z tego co piszesz, to oprócz brudu zastrzeżeń do stanu technicznego - na którym powinieneś się wyłącznie skupić - nie miałeś).

Poza tym nie każde badanie musi się oczywiście zakończyć wynikiem pozytywnym.

 

Rozumiem, że może charakter tych "zabrudzeń" mógł Ci się wydać makabryczny, ale nie powinno mieć to moim zdaniem wpływu na obiektywną ocenę stanu technicznego. Ostatecznie to sprawa właściciela, czy przeszkadza mu czy nie np.kupa psa nawet na desce rozdzielczej - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jednym wypadku prawo pozwala odstąpić od BT Art.81 punkt 12.Nie pochwalam brudu i bajzlu ale moim zdaniem i tak robię bardzo szczegółowo prześwietlam pojazd.Wychodząc z założenia że jeżeli właściciel nie dba o porządek to co mówić o stanie technicznym pojazdu.W przypadku opisanym przez Ciebie ma na stacji folie na siedzenie i osłony ochronne na kierownicę.Po oględzinach koła kierownicy zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że może charakter tych "zabrudzeń" mógł Ci się wydać makabryczny, ale nie powinno mieć to moim zdaniem wpływu na obiektywną ocenę stanu technicznego.

Ja mam odmienne zdanie. Uważam, że jeśli zachodzi podejżenie, że stan sanitarny pojazdu może okazać się niebezpieczny dla diagnosty to jak najbardziej nie powinien on wykonywać BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam do odmowy badania poj po kolizji ze skutkiem smiertelnym, gdzie krew, szklo, brud w pojeżdzie??? Ubranie ochronne ktore mam na sobie mogę pobrudzić np. krwią. Jak badać następne pojazdy-kiedy klienci widzieli ten zakrwawiony brudny pojazd a ja teraz wsiadam do ich pojazdow?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak badać następne pojazdy-kiedy klienci widzieli ten zakrwawiony brudny pojazd a ja teraz wsiadam do ich pojazdow?

Jak ubrudzisz ubranie np. olejem to już więcej badań nie robisz idziesz do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odmienne zdanie. Uważam, że jeśli zachodzi podejżenie, że stan sanitarny pojazdu może okazać się niebezpieczny dla diagnosty to jak najbardziej nie powinien on wykonywać BT.

 

No jedynie pod sprawy sanitarne można to podciągnąć - faktycznie.

 

Natomiast:

 

Jak badać następne pojazdy-kiedy klienci widzieli ten zakrwawiony brudny pojazd a ja teraz wsiadam do ich pojazdow?.

 

Od tego masz mieć ubrania ochronne moim zdaniem. Tak samo możesz pobrudzić się smarem czy olejem w kanale podczas badania - i co - ta chcesz wsiadać do innego auta? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego masz mieć ubrania ochronne moim zdaniem.

Krew to jak najbardziej substancja organiczna, z która kontakt wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem, bo tego jej widok u niektórych osób budzi odrazę z zatem ja uważam, że jak sa zakrwawione fotele, deska rozdzielcza czy kierownica, to jak najbardziej można odmówic wykonania BT ze względu na stan sanitarny pojazdy. W mojej ocenie, aby bezpiecznie wsiąść do takiego pojazdu, trzeba by założyć ubranie ochronne (kombinezon, rękawice, maske ochronn a na twarz i ochraniacze na buty)jednorazowego użytku. SKP takiego wyposażenia nie posiadaja a zatem moim zdaniem mozna odmówić wykonania BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze jedno odwieczne pytanie - po co niby chcecie do tego auta wsiadać?

Np. w celu sprawdzenia działania pasów bezpieczeństwa , regulacji fotela,zapadki h-ca pomocniczego itp.jest co sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odmowilem badania pojazdu po wypadku ze skutkiem smiertelnym przywiezionym przez rzeczoznawcę

NA SIEDZENIACH KREW,ODŁAMKI SZKIEŁ NA FOTELACH

dlaczego - przywiezione ... :?:

skoro takie skutki wewnątrz, to jak to auto wyglądało zewnętrznie :?:

było już po naprawie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozbite szklo w samochodzie tez jest zagrozeniem skaleczysz sie a krew nigdy nie wiesz czy nie jest zakazona takze ja tez bym odstapil od BT ze wzglegow bezpieczenstwa wlasnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale diagnoscie nie wolno takich rzeczy robic.

Z tego co ja sie orietuje to diagnosta reguluje cisnienie w kolach i ewentualnie reguluje swiatla a co jeszcze sprzatac mamy w autach hmmm....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po ludzku to na ambit panu rzeczoznawcy bym pojechał , a potem właścicielowi stacji żeby odpowiednie zabezpieczenie dostarczył [rękawiczki gumowe itp.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedynie pod sprawy sanitarne można to podciągnąć

Jak wmieszamy do pracy diagnosty sprawy sanitarne ,to się jeszcze okaże że żeby zrobić badanie chłodni lub żywcowego będziemy musieli mieć badania lekarskie na nosicielstwo itp. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.