Skocz do zawartości

Odmowa badania


auto-master

Rekomendowane odpowiedzi

Co w przypadku gdy osoba, która zginęła w pojeździe zarażona była wirusem HIV? W mojej ocenie najlepiej udostępnić stację niech biegły sam bada pojazd. Można pomóc w obsłudze urządzeń ale wówczas diagnosta będzie osobą pomagającą biegłemu wpisaną w protokół oględzin i może być wezwany przez sąd w charakterze światka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    10

  • mirek.g

    7

  • danielg539

    7

  • skpauto

    6

Gdzie jest napisane że mamy przeprowadzać badania pojazdów rozbitych :cool:

Mamy zrobić badanie dopuszczające do ruchu po usunięciu usterek ( pokolizyjne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest napisane że mamy przeprowadzać badania pojazdów rozbitych

 

Nie wiemy w jakim był stanie. Wiemy tylko o pobitych szybach, więc i tak wynik był by N. Sprawa się rozchodzi o odmówienie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominacie, że wypadek był ze skutkiem śmiertelnym :x - Ile dni po wypadku jest badanie, przyczyn odmowy można mnożyć.

Chyba od takiego badania to przede wszystkim jest rzeczoznawca, a skoro przyprowadził samochód na stację to powinien wpierw to uzgodnić :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dni po wypadku jest badanie, przyczyn odmowy można mnożyć.

 

Możesz to rozwinąć?

 

Wcale nie wynika z treści, że auto było rozbite. Może powymieniali wszystko, tylko nie posprzątali w środku?

 

Markes - mam HIV'a. A do tego strasznie się ślinię. Fotel i kiera normalnie aż mokre. A na desce nagryziona kanapka - robisz badanie, czy nie? :) A już nie wspomnę o chorobach przenoszonych drogą kropelkową :)

Nie wiem - brniemy w jakąś paranoję chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiń mi dlaczego karetką nie są przewoźne zwłoki.

Albo zakończmy tą dyskusję. Myślę, że nie tędy droga.

Głosuję za tym, ze miał prawo odmówić badania. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - brniemy w jakąś paranoję chyba...

 

Napisalem to kilka postow wyżej.ale się nie przebiłem.

Ja bym to podsumował tak .

Zwrócił bym się do najlepszego menedżera specjalisty od szkoleń żeby ten przedstawił opinie sprawną . Jest tylko jeden sprawnik który tak skomplikowaną materie potrafi rozgryźć . Do czasu przedstawienia opinii sprawnej poszukałbym pomocy u przyjaciela . Kazał bym takiemu flejtuchowi wjechać na stacje i udzielając zdecydowanych instrukcji, kazał się przemieszczać po urządzeniach na stacji. Nie obyło by się bez stosownego sztorcowania i demonstracyjnego założenia klamerki na nos . Po opuszczeniu pomieszczeń stacji wykorzystał bym osobisty dezodorant do zmiany propagandowego nastawienia wobec innych klientów.

Ale o tej opinii sprawnej nie zapominajcie to jest tak genialny osobnik że już za parę dni taka opinia będzie. I jeszcze jedno, rękawiczki jak są pod ręką to też lepiej założyć . Nie witać się i nie żegnać z takim klientem przez podanie reki tylko poprzez grzeczny ukłon głową oznaczający spier… . Ta opinia jest bezpłatna a ta płatna będzie na tajnym forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja coś wrzucę w związku z tematem

 

Kodeks wykroczeń

Art. 138.

Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany,

podlega karze grzywny.

i chyba nic więcej zrobić nie mogą, bo w PoRD jest tylko

 

3. Starosta cofa diagnoście uprawnienie do wykonywania badań technicznych, jeżeli w

wyniku przeprowadzonej kontroli, o której mowa w art. 83 ust. 6 , stwierdzono:

1) przeprowadzenie przez diagnostę badania technicznego niezgodnie z określonym

zakresem i sposobem wykonania;

2) wydanie przez diagnostę zaświadczenia albo dokonanie wpisu do dowodu

rejestracyjnego pojazdu niezgodnie ze stanem faktycznym lub przepisami.

 

badania żadnego w tym przypadku nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Toczycie spór dla sporu.

Wymieńcie rodzaj badania jakie powinien by wykonać diagnosta. Z opisu wynikało raczej, iż rzeczoznawca chciał skorzystać z wyposażenia stacji w celu sporządzenia opinii powypadkowej rozbitego pojazdu. Przy wypadku śmiertelnym prokuratura to zleca.

Nie jest to badanie, które mamy obowiązek wykonać. Odmówił i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynikało raczej, iż rzeczoznawca chciał skorzystać z wyposażenia stacji w celu sporządzenia opinii powypadkowej rozbitego pojazdu. Przy wypadku śmiertelnym prokuratura to zleca.

Nie jest to badanie, które mamy obowiązek wykonać.

 

Zgodnie z pewnym pismem z MI nawet nie możemy takiego sprawdzenia wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z pewnym pismem z MI nawet nie możemy takiego sprawdzenia wykonać.

Ale dlaczego. Przecież właściciel stacji przeszkolony do obsługi urządzeń a nie będący diagnostą chyba raczej może lub diagnosta po godzinach pracy (no chyba, że służba 24/h jak policja). Kto zabroni wykorzystania swojego sprzętu do sprawdzenia jakiegoś pojazdu, nie mówimy tu o badaniu urzędowym ale właśnie o sprawdzeniu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież właściciel stacji przeszkolony do obsługi urządzeń a nie będący diagnostą chyba raczej może lub diagnosta po godzinach pracy

 

Niby tak ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co robi wlasciciel stacji po godzinach pracy to juz nikogo nie obchodzi ale w godzinach otwarcia tonigdzie nie wyczytalem ze mozna np. sprawdzic swoj samochod. Na stacji "powinno" sie wykonywac tylko BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie wyczytalem ze mozna np. sprawdzic swoj samochod.

:-D

Na stacji "powinno" sie wykonywac tylko BT

 

nigdzie nie doczytałem że "tylko" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nigdzie nie wyczytalem,ze sprzetu na SKP mozna uzywac do celow prywatnych. Jedynie mozee byc oddzielne stanowisko do wyk. innych czynosci:

Na podstawie art. 84a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.3)) zarządza się, co następuje:

 

Rozdział 1

 

Wymagania ogólne dla stacji kontroli pojazdów

 

§ 1. 1. Stacja kontroli pojazdów powinna być oznaczona na zewnątrz, w miejscu widocznym, szyldem barwy niebieskiej z białymi napisami, zawierającym co najmniej: kod rozpoznawczy, określenie rodzaju i godziny otwarcia stacji kontroli pojazdów.

 

2. Jeżeli stacja kontroli pojazdów znajduje się na zamkniętym terenie, to dojazd do niej powinien być oznaczony w sposób widoczny.

 

§ 2. Stacja kontroli pojazdów powinna posiadać co najmniej jedno stanowisko kontrolne do wykonywania badań technicznych pojazdów, zwane dalej „stanowiskiem kontrolnym”, oraz stanowisko zewnętrzne do pomiarów akustycznych, zwane dalej „stanowiskiem zewnętrznym”.

 

§ 3. Jeżeli stacja kontroli pojazdów stanowi część podmiotu prowadzącego także inną działalność i nie znajduje się w odrębnym pomieszczeniu, to powinna być na całej długości stanowiska kontrolnego oddzielona do sufitu stałą przegrodą budowlaną lub trwałą ścianą działową. W przypadku stacji znajdującej się w pomieszczeniu wyższym niż określona w § 11 ust. 7, wysokość stałej przegrody budowlanej lub trwałej ściany działowej powinna wynosić co najmniej 2,5 m.

 

§ 4. Stacja kontroli pojazdów przeprowadzająca badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t i powyżej oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami powinna spełniać wymagania dla stacji kontroli pojazdów przeznaczonych do badań technicznych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz posiadać wyposażenie kontrolno-pomiarowe odpowiednio do zakresu wykonywanych badań technicznych oraz badanych pojazdów.

 

[ Dodano: 20-01-2012, 11:44 ]

no ale co ja taki maly dopiero uczacy sie na diagnoste chlopak bede klucic sie z takimi wyjadaczami jak Wy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co ja taki maly dopiero uczacy sie na diagnoste chlopak bede klucic sie z takimi wyjadaczami jak Wy

 

Nie jest to kłótnia ,tylko "merytoryczna dyskusja" :-D:-P

Od uczących się też "czerpiemy "wiedzę,nie jestesmy wszystkowiedzącymi wyjadaczami ;)

 

oraz stanowisko zewnętrzne do pomiarów akustycznych, zwane dalej „stanowiskiem zewnętrznym”.

 

w jakiej odległości od SKP może być stanowisko zewnętrzne ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zakazu wykonywania sprawdzeń i badań nie urzędowych. Wynika to nawet z PKD stacji. Niemożna robić napraw i regulacji (wyj - ciśnienie w kołach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.