Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Jacdiag

Nowy przepis w Austrii

Polecane posty

Jacdiag

Pas dla karetek

Do tej pory obowiązywała zasada, że kierowcy pojazdów uprzywilejowanych wykorzystują do przejazdu pobocze. 1 stycznia 2012 roku wchodzi w życie nowelizacja kodeksu ruchu drogowego. Nakłada ona na kierowców obowiązek tworzenia pasa ruchu dla karetek na autostradach i drogach szybkiego ruchu, co ma umożliwić pojazdom uprzywilejowanym szybki i sprawny przejazd do miejsca wypadku na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu.

 

Warto pamiętać, że pas dla karetek powstaje w momencie, gdy tworzy się korek, a nie dopiero wtedy, gdy zbliżają się służby ratownicze! Oznacza to, że nawet wtedy, gdy utrudnienia w ruchu nie są spowodowane wypadkiem, tylko oczekiwaniem na zmianę świateł, należy zostawić pas dla karetek.

...

 

http://motoryzacja.interia.pl/raport/bezpieczna-jazda-aviva/bezpieczenstwo/news/nowy-przepis-nie-stworzysz-pasa-dla-karetek-zaplacisz-726,1739685,324

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70

U nas może nie odbywa się to tak synchronicznie, ale kierowcy także ustępują miejsca pojazdom uprzywilejowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackow

Oj nie zawsze ustępują tak chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
nie zawsze ustępują

w Austrii pas ma powstać zawsze ...

Warto pamiętać, że pas dla karetek powstaje w momencie, gdy tworzy się korek, a nie dopiero wtedy, gdy zbliżają się służby ratownicze!

... ale dla przeszkolenia niektórych zapominalskich kierowców o tym są

Kierowcy, którzy nie będą uczestniczyli w tworzeniu pasa dla karetek, podlegają karze do 726 euro (3200 zł). Kto uniemożliwi przejazd służbom ratowniczym lub drogowym, musi liczyć się z karą do 2180 euro. Jazda za samochodem uprzywilejowanym, poruszającym się po pasie dla karetek, będzie również karana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.