Skocz do zawartości

Radiowóz na badaniu okresowym w cywilnej OSKP


skpauto

Rekomendowane odpowiedzi

Brak papierka i badanie wykonane niezgodnie z prawem.

Kolego mylisz trochę pojęcia, ponieważ ten zapis dotyczy stacji "tzw resortowych", które nie wykonują badań dla ogółu, a tylko dla danej jednostki organizacyjnej. "SKP policyjna" (dziwnie to brzmi ale będzie chyba jasne) nie może od tak sobie wykonać badania technicznego pojazdu wojskowego bez tej zgody, którą cytujesz i w przypadku odwrotnym "SKP wojskowa" nie może wykonać badania radiowozu policyjnego bez tegoż pozwoleństwa. Natomiast nie wymaga się czegoś takiego w przypadku OSKP cywilnych, które mogą wykonywać wszystkie rodzaje badań dla wszystkich rodzajów pojazdów i zgodnie z §6 cytowanego przez Ciebie rozporządzenia można te pojazdy badać na stacjach cywilnych i wówczas stosuje się tylko pkt 2 bez zbędnych formalności, co najwyżej komendant danego komisariatu w swoich papierach zamieści adnotacje, że nie pogonił radiowozu do "swojej" stacji oddalonej o 200km w jedną stronę i ze względów ekonomicznych dokonał BT na stacji za płotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • skpauto

    17

  • mmiodzio

    8

  • Psuj

    5

  • brodatymazur

    4

Brak papierka i badanie wykonane niezgodnie z prawem. Przyjeżdża TDT na kontrole i żegnaj stacjo ukochana.

 

TDT nie takie straszne... :evil: Odbierałem dwie nowe stacje i dodatkowo kilka kontroli przeszedłem. Nie taki diabeł straszny...

 

Lepiej powiedz jak te badania po zmianach robisz :oops:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=129063#129063

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.

Przeczytałem rozporządzenie jeszcze raz ze zrozumieniem, po Twoich sugestiach.

Wnika z tego tak jak dowiodłeś.

 

 

§  6. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia

badania technicznego pojazdów w  stacjach kontroli

pojazdów prowadzących działalność, o  której mowa

w art. 83 ust. 2 ustawy, nieposiadających upoważnienia wydanego na podstawie § 3 ust. 1, jeżeli:

 

Słowa kluczowe " nie posiadających.. na podstawie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa kluczowe " nie posiadających.. na podstawie"

Wcześniej wytłuszczałem:

§ 6.

Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badania technicznego pojazdów w stacjach kontroli pojazdów prowadzących działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy, nieposiadających upoważnienia wydanego na podstawie § 3 ust. 1, jeżeli:

 

1) w obiektach jednostki organizacyjnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu lub Służby Celnej nie ma stacji kontroli pojazdów lub stacja kontroli pojazdów nie posiada uprawnienia do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów albo

 

2) wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

- i nie pomogło :-D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodaczu z mazur,wybacz.

Przygotowuję się do egzaminu praktycznego, a jednocześnie prowadzę dwie SKP.

Przeczytałem, może zbyt pobieżnie.

Przepraszam i dziękuję z pomoc. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SKP policyjna" (dziwnie to brzmi ale będzie chyba jasne) nie może od tak sobie wykonać badania technicznego pojazdu wojskowego bez tej zgody, którą cytujesz i w przypadku odwrotnym "SKP wojskowa" nie może wykonać badania radiowozu policyjnego bez tegoż pozwoleństwa. .

 

- i nie pomogło :-D::hey

 

Mój post też nie pomógł :(;)::hey

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=10346&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

,,,Porozumieć sie mają np.wojsko z policją np ,że"Policyjne" mogą być badane w wojskowej SKP.,a nie z WK. ....

 

Adam1501 ma większy dar tłumaczenia... :-D

Dobrze że wątpliwości zostały wyjasnione :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak przeprowadzić badanie nie stosując przepisów rozporządzenia o warunkach technicznych,,,

Dlatego, że ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.) nie dotyczy pojazdów używanych do celów specjalnych itd. Je obowiązuje to:

 

http://www.ifp.pl/wiki/index.php/Dz.U._z_2011r_Nr_165_poz._992

 

 

Moim skromnym zdaniem to obowiązuje ten- Dziennik Ustaw Nr 116, poz. 974 z 2005 r. i ten Dz.U.153.poz.910. z dnia 11.07.2011 r. gdyż Dz.U. 165 dotyczy pojazdów-- Rozdział 1,§ 1. ust. 2. Przepisy rozporządzenia stosuje się do pojazdów

zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu wejścia

w życie rozporządzenia.

[ Dodano: 21-01-2012, 18:29 ]

 

Panowie ,pracuję na OSKP w MON-ie i robię BT takim pojazdom jak ABW, GROM , Prokuratura MON.i innym . Natomiast jeszcze po południu pracuję na cywilnej OSKP i robimy badania Pojazdom z Policji. I nie widzę tu nic niezgodnego z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że muszę przeprosić wielu kolegów.

Przepraszam. ::hey

Przestań, po to jest to miejsce aby w tym gąszczu odnajdywać właściwe ścieżki. Spojrzenie kogoś z boku wpływa bardzo odkrywczo i pomaga spojrzeć na problem świeższym umysłem. Nikt z nas nie wie wszystkiego ale wszyscy w jednym miejscu wiemy wszystko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,wracając do Dz.U.165 to nie wiem jak Wy ,ale ja nie wyobrażam sobie pojazdu z Policji ,I-rej. po 02.08.2011 r. oznaczonym zgodnie z Rozdział 2 § 2.2) w brzmieniu:

 

być oznakowany w sposób widoczny dla uczestników

ruchu znakiem sporządzonym z materiału odblaskowego

o barwie żółtej samochodowej z przodu

pojazdu i czerwonej z tyłu pojazdu. Znak

umieszcza się z przodu i z tyłu pojazdu po lewej

stronie, itd..

 

Dalej czytając to ciekawy jest też § 3.2.-pojazd gąsienicowy. Czy takie pojazdy są w tych Służbach ??. Ja takie to spotykam tylko w Siłach Zbrojnych. Następnie zagłębiając się dalej dowiaduję się ,że zgodnie z Rozdziałem 3,§ 6.2) pojazd musi mieć tylko Tabliczkę Znamionową ,natomiast VIN-u nie nie potrzeba. {ale jaja co] Również nie potrzeba w pojazdach Policji , ABW ,Kontrwywiadu itd. świateł cofania i przeciwmgłowych tylnych. I co wy na to ,to jest Rozporządzenie. :x Nie długo to będą mogły mieć pojazdy tylko 4-koła i kierownice. :-D

 

[ Dodano: 21-01-2012, 20:33 ]

A Rozdział 5 to już całkiem mnie rozłamał. Żeby to było Rozporządzenie w sprawie Pojazdów Sił Zbrojnych to co niektóre Jednostki byłyby załatwione na amen . Chociaż w Dz.U. 116 . poz. 974 z 2005 r też jest jasno określone przewóz niewypałów i niewybuchów .§ 9. 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te pojazdy przypadkiem nie maja odstepstwa od warunkow technicznych ?

 

[ Dodano: 21-01-2012, 21:09 ]

bo np. wszytskie pojazdy ABW i BOR bo z tylko tymi mialem doczynienia np. mialy wszystkie szyby przyciemnione lacznie z czolowa :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z odstępstwami [nigdy], a co do szyb [oczywiście przednie i przednie boczne] to nie widziałem przyciemnionych , Chodzi mi o pojazdy ABW , bo z BOR-u to jeszcze nie byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te pojazdy przypadkiem nie maja odstepstwa od warunkow technicznych ?

Mają ale w postaci odpowiednich rozporządzeń.

PoRD Art66

6. Ministrowie Obrony Narodowej oraz właściwy do spraw wewnętrznych w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu określą, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

7. (49) Minister właściwy do spraw wewnętrznych, Minister Obrony Narodowej, minister właściwy do spraw finansów publicznych oraz Minister Sprawiedliwości w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu określą, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określają i określają i określić nie mogą. A jak już coś wymyślą to żal ściska d..ę. Tak jak w przypadku pojazdów do przewozu niewypałów i niewybuchów w Dz.U.116 .poz.974.z dnia 09.06.2005 r par.9 , ładnie napisali jakie pojazd ma spełnić warunki, a Jednostki na to co : a to że nie ma pieniędzy . Panowie na tym skończę bo szlag mnie trafi , nie ma sensu pisać na ich temat. Jeszcze za dużo napisze i podatnicy tzn. mieszkańcy naszego kraju powieszą mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wpisać w miejscu nr.DR niebieski policyjny,kiedy takowego nie ma?
Tez zadalem to pytanie gdzieś w jakims miejscu na forum i nikt nie odpowiedzial.Ja wstawiam w to miejsce nr. druku dokumentu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie badanie pojazdów Sił Zbrojnych i Policji w cywilnych SKP.

 

Pozwolę sobie przytoczyć fragment z książki Niezbędnik Diagnosty Samochodowego SKP:

 

Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badania technicznego pojazdów w stacjach kontroli pojazdów prowadzących działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy, nieposiadających upoważnienia wydanego na podstawie § 3 ust. 1, jeżeli:

 

1) w obiektach jednostki organizacyjnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu lub Służby Celnej nie ma stacji kontroli pojazdów lub stacja kontroli pojazdów nie posiada uprawnienia do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów albo

 

2) wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

 

Należy pamiętać, że przepisów rozporządzenia o warunkach technicznych (Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z późn. zm.) nie stosuje się do:

1) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

2) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego.

 

Rozporządzenie Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 2 sierpnia 2011 r. (Dz. U. z 2011r. Nr 165, poz. 992) określa warunki techniczne pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych policji, agencji bezpieczeństwa wewnętrznego, agencji wywiadu, służby kontrwywiadu wojskowego, służby wywiadu wojskowego, centralnego biura antykorupcyjnego, straży granicznej, kontroli skarbowej, służby celnej, służby więziennej i straży pożarnej.

 

Podstawa prawna: §6 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Finansów oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 lipca 2011r. w sprawie badań technicznych pojazdów sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny(Dz. U. z 2011r. Nr 153, poz. 910)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyteczne dzieło. Ale pracy, z wydawaniem poprawionych wznowień, do końca życia.

Nasi bumelopisarze z ministerstw nie pozwolą usiąść na laurach.

Obyśmy jak najszybciej mogli zajrzeć do tej pozycji.

Pozdrawiam P.Bogusława.

Udało mi się dzięki podpowiedzią forumowiczów rozwikłać mały problem, który miałem i doczytać co trzeba i gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.