Skocz do zawartości

Nissan Cabster


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy :) przyjechał Nissan Cabstar 35.10 podnośnik koszowy, potrzebuje m.wł. może ktoś ma w katalogach bo u mnie nie ma. Wysłałem go na wagę i waży ok. 3450kg ( z kierowcą i jakimiś tam kluczami itp.), a D.M.C w/g tabliczki 3500kg. Znalazłem w inter co prawda m.wł 3300 kg, ład. 200kg, ale znowu on ma 3 miejsca, to znowu za mało 200kg :(. To z Włoch i ma napisane w papierach, że przeznaczony na 2 miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest specjalny , to przecież może mieć taką m.wł. bo i tak nie ma jakotakiej ładowności

tak to wiem, że specjalny i może mieć taka masę ale chciałem o potwierdzenie tej masy z katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest specjalny , to przecież może mieć taką m.wł. bo i tak nie ma jakotakiej ładowności

tak to wiem, że specjalny i może mieć taka masę ale chciałem o potwierdzenie tej masy z katalogu.

 

Jak ma dwa miejsca w dok. to te 200 kg wystarczy.

Jak chcesz zmienić na 3 miejsca to musisz mieć 211 kg / 75kg+68kg x 2=211kg /

Więc szukaj niższej MW... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ 75kg+68kg x 2=211kg /

 

Tak się zastanawiam,ta zależność dotyczy również osobowych,tylko chyba nigdzie to nie jest napisane,prawda?Ps. Chodzi mi o te 75 kg kierowca i 68 kg pasażer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ 75kg+68kg x 2=211kg /

 

Tak się zastanawiam,ta zależność dotyczy również osobowych,tylko chyba nigdzie to nie jest napisane,prawda?Ps. Chodzi mi o te 75 kg kierowca i 68 kg pasażer.

 

DzU 155 z 2009

Dział II

Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

§ 5. 1. Liczbę miejsc w pojeździe ustala się tak, aby:

1) łączna masa osób znajdujących się w pojeździe nie powodowała przekroczenia jego dopuszczalnej masy całkowitej; masę pierwszej osoby przyjmuje się w wysokości 75 kg, a kolejnych w wysokości 68 kg, z zachowaniem warunków § 17 ust. 2 rozporządzenia o warunkach technicznych

 

Jest ogólne, w pojeździe, bez rozróżniania co to za pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ 75kg+68kg x 2=211kg /

 

Tak się zastanawiam,ta zależność dotyczy również osobowych,tylko chyba nigdzie to nie jest napisane,prawda?Ps. Chodzi mi o te 75 kg kierowca i 68 kg pasażer.

 

DzU 155 z 2009

Dział II

Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

§ 5. 1. Liczbę miejsc w pojeździe ustala się tak, aby:

1) łączna masa osób znajdujących się w pojeździe nie powodowała przekroczenia jego dopuszczalnej masy całkowitej; masę pierwszej osoby przyjmuje się w wysokości 75 kg, a kolejnych w wysokości 68 kg, z zachowaniem warunków § 17 ust. 2 rozporządzenia o warunkach technicznych

 

Jest ogólne, w pojeździe, bez rozróżniania co to za pojazd.

 

Dzięki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem go na wagę i waży ok. 3450kg ( z kierowcą i jakimiś tam kluczami itp.), a D.M.C w/g tabliczki 3500kg.

 

To co? zignorujesz wagę i dobierzesz sobie coś z katalogu bo tak wygodnie klientowi? Nie przesadzasz czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.