Skocz do zawartości

przyczepa Sanok D 47B


Rekomendowane odpowiedzi

A ja znalazłem takie dane :

 

 

Marka : SANOK

Model : D47B

Masa własna [kG] : 2040

Max ładowność - konstrukcyjna [kG] : 4000

Dop. ładowność - administracyjna [kG] : 4000

Dop. masa całkowita - administracyjna [kG] : 6040

Max. nacisk osi [kN] : 34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolnicz ciężarowa uniwersalna Autosan=Sanok D47B

Czyli 1 do 1 Obstawiam Jacka a z tym B to bywa różnie

 

[ Dodano: 31-01-2012, 10:41 ]

Sami wiecie D-47A Też "bywa" rolnicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami wiecie D-47A Też "bywa" rolnicza

 

No z tym to rzeczywiście różnie bywa, ja patrzę tylko i wyłącznie w DR bo niektóre D-47B jeżdżą jako ciężarowe a niektóre jako rolnicze a z D-47A podobnie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był zamęt w urzędach gminy i innych instytucjach rejestrujących pojazdy

A szczególnie przez zamęt w SKR-ach,PGR-ach itp. itd

Ale zgodnie z prawdą D-47B powinna być rolnicza ciężarowa uniwersalna i nie ma co więcej się nad tym rozwodzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodnie z prawdą D-47B powinna być rolnicza ciężarowa uniwersalna i nie ma co więcej się nad tym rozwodzić :D

 

Skąd wziąłeś to "uniwersalna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam. potrzebuje pomoc w sprawie pierwszej rejestracji przyczepy d47b z 1980r.

przyczepa była użytkowana w zakładzie przemysłowym i nie była nigdy zarejestrowana w wydziale telekomunikacji , przez tyle lat użytkowania papiery zostały gdzieś zapodziane.

przy zakupie dostałem tylko fakturę zakupu od zakładu

Byłem w WT tam powiedzieli mi ze jest potrzebne świadectwo dopuszczalności typu pojazdu.dzwoniłem do firmy ZASŁAW czy mają te papiery, Pani potwierdziła ze są i po opłacie mi przyśle. dostałem papiery od przyczepy d47A i mam problem z rejestracją bo to jest przyczepa d47B .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadzwoniłeś jeszcze raz do tej samej pani i spytałeś dlaczego przysłała Ci dokumenty na taką przyczepę? Może to tylko pomyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wydziale telekomunikacji

 

Wydział telekomunikacji zajmuje się telefonami, a rejestracją pojazdów - wydział komunikacji ;)

 

Z tymi "nowymi" starymi pojazdami to co urząd to obyczaj ze względu na bzdurną definicję pojazdu nowego. Niektóre urzędy wymagają homologacji jak dla pojazdu nowego, a w niektórych wystarczy oświadczenie, że pojazd nie był nigdy zarejestrowany i jest pojazdem używanym. W tym drugim przypadku dochodzi badanie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z tego, co napisał gacek - w swoim WK ma uzgodnione, że te dokumenty z firmy ZASŁAW będą o.k. Ja bynajmniej tak to zrozumiałam. Jedynie problem jest z rozbieżnością w typie przyczepy, więc trzeba to wyjaśnić i poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do tej pani i nic z tego papierów do D47B niema ,pani twierdzi że zawsze wysyła te same papiery wszystkim osobą ,i nie było nigdy problemu aż do tej pory kiedy Mi przysłała.

 

[ Dodano: 12-03-2015, 07:53 ]

Firma ZASŁAW przysłała mi jeszcze mi oświadczenie że przyczepa była produkowana jako przyczepa uniwersalna do samochodu i do ciągnika rolniczego .

W świetle obecnie obowiązujących przepisów z uwagi na jedno przewodowy system hamulcowy przyczepa D-47B bez jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych może pracować wyłącznie z ciągnikiem rolniczym .

Nie może być eksplorowana z samochodem więc tym samym stała się przyczepą wyłącznie rolniczą.

Mam też Oświadczenie z zładu przemysłowego że była użytkowana i nie była rejestrowana w WK.

Proszę o podpowiedz co jeszcze mi potrzebne żeby ją zarejestrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedz co jeszcze mi potrzebne żeby ją zarejestrować

 

Zmiana urzędu albo przejście przez procedurę odmowy rejestracji na piśmie, a później odwołanie do SKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż w swoim WK wniosek o rejestrację wraz z tymi wszystkimi dokumentami i jeśli będzie problem, powiedz, że chcesz odmowę na piśmie. W ciągu 30 dni powinieneś otrzymać odpowiedź. Zobaczymy jaką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.