Skocz do zawartości

tekst z ogłoszenia


krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

:

SPRZEDAM WIDOCZNEGO NA ZDJĘCIACH FORDA

MONDEO 1.8 TD AUTO JEST OSOBOWE ALE MA ZROBIONY WPIS

VAT - 1 !!!!

REJESTROWANE NA 5 OSÓB.

AUTO WIZUALNIE W DOBRYM STANIE

POJAWIA SIĘ KOROZJA NA DOLE PROGÓW, Z TYLNEGO

ZDERZAKA SCHODZI LAKIER POMALOWAŁ GO PARTACZ.

CO DO STANU TECHNICZNEGO JEST BDB.

SILNIK SKRZYNIA ZAWIESZENIE ITP. WSZYSTKO W PORZĄDKU.

AUTO BEZ INWESTYCJI.

JEŹDZI SIĘ NIM SUPER KOMFORTOWO.

KILMATYZACJIA SPRAWNA !!!

ŁADNE CZYSTE WNĘTRZE.

OC DO MAJA, PRZEGLĄD DO GRUDNIA !!

WYSTAWIAM FAKTURĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili Renault Master 6 miejsc w DR VAT-1 :shock: , 3 pieczątki z OBT.

Przepraszam bardzo, pracuję na podstawowej i mogę wykonać badanie okresowe tego pojazdu, natomiast nie znam przepisów odnośnie VAT-u bo nie wykonuję takich badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wykonać badanie okresowe tego pojazdu, natomiast nie znam przepisów odnośnie VAT-u

Tu faktycznie masz rację, a winien jest ten kto wykonał dodatkowe na Vat lub błędnie wpisał ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem VAT, tak jak i hak, sprawdza się raz, skoro adnotacja już jest to najwyraźniej ktoś to sprawdził i się pod tym podpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem VAT, tak jak i hak,

 

No to nie trafiłeś, bo hak sprawdza sie na każdym okresowym, tylko nie pobiera juz opłaty. Co do vat-u to nie mamy określonego toku postępowania, bo np policjant to:

Art. 132.3a. Odpowiednie organy Policji zawiadomią właściwego dyrektora izby skarbowej o fakcie

zatrzymania dowodu rejestracyjnego w przypadku powzięcia uzasadnionego przypuszczenia, o którym

mowa w ust. 1 pkt 7, w sytuacji, gdy dotyczy to spełnienia przez pojazd wymagań technicznych

określonych w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

 

a nas to ni grzeje ni ziębi, ale odnotował bym w rejestrze, że pojazd nie spełnia vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.Nr.155 par.2.1ust.4 sprawdzenie warunków dodatkowych przy wykonaniu okresowego badania technicznego.Nie we wszystkich pobieramy tylko dodatkowe opłaty hak -VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili Renault Master 6 miejsc w DR VAT-1 , 3 pieczątki z OBT.

 

A jak nie, na przegląd przyjechał bez tylnego siedzenia razem z ściana grodziową. Czyż nie przejdzie przeglądu ?

Z takimi kombinacjami spotykamy się nie raz :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przegląd przyjechał bez tylnego siedzenia razem z ściana grodziową. Czyż nie przejdzie przeglądu ?

 

Niestety, na OBT przyjechał z 6 miejscami - zgodnie z S1, przegroda za II rzędem siedzeń ale do VAT-1 nie upchniesz tych siedzeń w jednym rzędzie. Samochód spełniał wymogi dla VAT-2 a nie tak jak było w DR :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie, na przegląd przyjechał bez tylnego siedzenia razem z ściana grodziową. Czyż nie przejdzie przeglądu ?

Przejdzie :D , każdy przechodzi, kwestia wyniku. Niezgodność ilości miejsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMin Infr z 18.09.2009 (DzU 155 z 2009)

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nas to ni grzeje ni ziębi, ale odnotował bym w rejestrze, że pojazd nie spełnia vat.

 

kontra:

 

porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym

 

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nas to ni grzeje ni ziębi, ale odnotował bym w rejestrze, że pojazd nie spełnia vat.

kontra:

porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym

 

A w kontekście znany dylemat:

Czy PSKP powinna wykonywać OBT pojazdu który ma wpis VAT w DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PSKP powinna wykonywać OBT pojazdu który ma wpis VAT w DR ?

 

Kiedyś uważałem, że nie. Ale wszystkie instytucje są na tak i że vat sprawdzamy tylko raz, przy wykonaniu tego badania. Nawet ministerstwo dało to na piśmie.

 

porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym

 

Ale w pozostałej części tabelki już jest mowa tylko o danych technicznych, a wpis vat takowym nie jest. W pkt 11 - czyli warunki dodatkowe tez nie ma vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ministerstwo dało to na piśmie.

Masz na mysli odpowiedź na pytanie nr 9, czy było jakieś konkretne pismo w tej sprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PSKP powinna wykonywać OBT pojazdu który ma wpis VAT w DR ?

Kiedyś uważałem, że nie. Ale wszystkie instytucje są na tak i że vat sprawdzamy tylko raz, przy wykonaniu tego badania. Nawet ministerstwo dało to na piśmie.

.

:ok

Doskonale pamiętam tą historię i spór na ten temat . Myślę ze pamiętasz moje stanowisko w tej sprawie. Było minęło i nie mam o to urazy , ucierpiały niektóre stacje którym nie zezwolono wykonywać badań pojazdów z VAT.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ministerstwo dało to na piśmie.

Tego pisma to nie pamiętam ale wtedy byłem na okręgówce więc na takie pismo nie wyczekiwaliśmy bo czy tak czy tak to robiliśmy VAT.

 

Ale w pozostałej części tabelki już jest mowa tylko o danych technicznych, a wpis vat takowym nie jest. W pkt 11 - czyli warunki dodatkowe tez nie ma vatu.

 

:ok Dokładnie, to kwestia interpretacji czy VAT należy do danych techniczne czy warunków dodatkowych a to ani jedno ani drugie.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie VAT, jest badanie wykonanym, dla urzędu skarbowego, jeżeli jakiś diagnosta, podjął jakąś decyzje, to on za to odpowiada. Przepisy w tzw. międzyczasie się zmieniały.

Nić nam do tego koledzy.

Jak księgowy będzie zaniepokojony o swoja d. to poprosi, żeby sprawdzić to jeszcze raz.

Nie trafił mi się jeszcze taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie VAT, jest badanie wykonanym, dla urzędu skarbowego

 

I dla WK do dokonania odpowiednich wpisów w DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop. Mówimy o sytuacji, kiedy mamy już wpis w DR. I po co wnikać, co kiedyś diagnosta miał na myśli, lub jakie przepisy obowiązywały w ów czas. Teraz mamy wykonać badanie okresowe. I już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy wykonać badanie okresowe. I już.

 

Cieszę się, że tak myślisz. Już ładuje moje quady na przyczepkę i jadę na okresowe do Ciebie, bo na moim terenie się czepiają i nie chcą przeglądów podbić. Ale jak sam mówisz:

po co wnikać, co kiedyś diagnosta miał na myśli, lub jakie przepisy obowiązywały w ów czas
8)

 

Do zobaczenia kolego (prawdopodobnie przyślę też wielu kolegów - mam nadzieję, że pomyślisz o % od zysku dla mnie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.