Skocz do zawartości

tekst z ogłoszenia


krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego blakop. Co ma dopuszczenie do ruchu problematycznego czterokołowca, z na siłę zmniejszoną mocą, do badania okresowego pojazdu z adnotacją VAT. Czy spełnianie warunków VAT, ma coś wspólnego z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Jest to jednorazowe badanie dla księgowego w związku z ustawą skarbową.

Nigdzie nie doczytałem, że nie spełnianie warunków VAT, ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Może podasz jakiś zapis w ustawie lub rozporządzeniu związany z badaniem okresowym, spełnianiem war. tech Art.66. a badnie VAT

 

[ Dodano: 07-02-2012, 20:56 ]

Ps. U nas też jest problem z qadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli badania dzielimy na te bardziej ważne i mniej ważne, które wykonuje się od tak... Hmmm - kolego SKP - możesz mi podać w którym to Dz.U. jest ten podział? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolego blakop, że jeżeli stwierdzasz niespełnianie w pojeździe warunków dla VAT np 1, to wystawiasz negatywa i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem. Ale nie podzielam tez nonszalancji, że ten wpis to takie "nic", a badanie na VAT to w sumie nawet nie badanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, żadna podstawowa SKP nie powinna wykonywać badań okresowych pojazdów do 3,5t z wpisem VAT. Nie mamy uprawnień do sprawdzania warunków VAT.

A tak przecież nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawowej (nowej) nie masz tez uprawnień do np. zmian konstrukcyjnych. Czy to oznacza, że jeżeli rok wcześniej na badaniu ktoś dał kuchy na okręgówce przy tych zmianach i zrobił z malucha traktor, to tez nie będziesz na to zwracał uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy uprawnień do sprawdzania warunków VAT.

Zgadzam sie z Tobą.Ale jak przyjedzie np:C3 i w DR jest wpis VAT-1 to mu zrobisz OBT .... :?:

 

[ Dodano: 08-02-2012, 21:26 ]

Czy to oznacza, że jeżeli rok wcześniej na badaniu ktoś dał kuchy na okręgówce przy tych zmianach i zrobił z malucha traktor, to tez nie będziesz na to zwracał uwagi?

A dlaczego nie...Czy moje czynnosci na OBT maja sie ograniczyc tylko do"klepnięcia"... :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, żadna podstawowa SKP nie powinna wykonywać badań okresowych pojazdów do 3,5t z wpisem VAT

Powinna, tylko musi być czujna, na pocztowców z okręgówek.

Nie mamy uprawnień do sprawdzania warunków VAT

Ja mam uprawnienia kompletne, czyli mogę to zweryfikować, pomimo pracy na PSKP. Wykonałem już kilka badań, gdzie klienci robili bardzo wielkie oczy..., po okazaniu aktów prawnych byli w szoku, delikatnie mówiąc. Ci, którzy ten temat "załatwili" śmiali mi się w oczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pełne uprawnienia. Pracuje jeszcze tylko na PSKP nie dostałem jeszcze rozszerzonych uprawnień imiennych. Co powinienem zrobić, jak przyjedzie pojazd do 3,5t z wisem VAT... W zakresie PSKP nie mam uprawnień do sprawdzania warunków dodatkowych dla tego badania. PSKP AB z maksymalnymi rozszerzeniami do 2015r. Odesłać, czyli odstąpić od badania? Na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powinienem zrobić, jak przyjedzie pojazd do 3,5t z wisem VAT...

Wykonac OBT....

 

A jesli jest coś nie teges to poinformować klienta o mozliwych konsekwencjach.

 

 

 

Ci, którzy ten temat "załatwili" śmiali mi się w oczy...

 

To trza zadzwonić do izby skarbowej. Teoretycznie nie nasza sprawa, ale skur...ństwo trzeba tępić tym samym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skpauto napisał/a:

W takim razie, żadna podstawowa SKP nie powinna wykonywać badań okresowych pojazdów do 3,5t z wpisem VAT

 

Powinna, tylko musi być czujna, na pocztowców z okręgówek.

 

Nie mamy wpływu na przeróbki dokonane przez właściciela w okresie od ostatniego BT, a wyobraźnia ludzka nie ma granic, więc pomimo że PSKP nie wykonuje badań do VAT to podczas OBT ma obowiązek sprawdzić wpisy w DR i porównać je ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przegląd przyjechał bez tylnego siedzenia razem z ściana grodziową. Czyż nie przejdzie przeglądu ?

 

Niestety, na OBT przyjechał z 6 miejscami - zgodnie z S1, przegroda za II rzędem siedzeń ale do VAT-1 nie upchniesz tych siedzeń w jednym rzędzie. Samochód spełniał wymogi dla VAT-2 a nie tak jak było w DR :evil: .

 

VAT2 to chyba jak ma przestrzeń bagażową dłuższą od pasażerskiej...więc tak czy siak nie spełnia, ostatnio miałem seicento (osobowe) z VAT1, WK wykreślił i zrobiłem badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.