Skocz do zawartości

Wydziały nadzoru nad SKP z prawdziwego zdarzenia ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji częstych kontaktów - i na podstawie kilkuletnich doświadczeń - u mnie bezapelacyjnie w czołówce zestawienia jest UM Bydgoszczy :D

Chylę czoła - choć może moje widzenie jest spojrzeniem z innej perspektywy niż spojrzenia diagnostów pracujących na SKP. Z drugiej strony - troszkę porównania do innych jednostek mam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nam miło, że dostrzegacie naszą pełną otwartość na współpracę z diagnostami. Sprawy skomplikowane załatwiamy od ręki na cuda trzeba poczekać 3 dni ... W Bydgoszczy od około 2001r. wprowadziłem przy zaangażowaniu wszystkich 27 stacji korespondencję elektroniczną i tylko taką formą przekazujemy sobie pisma i zapytania(a nie tradycyjną papierową). Nie dosyć, że taniej to jeszcze szybko i sprawnie. Wiem, że w Polsce jest wielu dobrych fachowców w urzędach nadzorujących stacje i takie zachęty na pewno ich pobudzą do wymiany doświadczeń na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci diagności z Bydgoszczy mają naprawdę fajnego Pana Bogdana, który jest im w stanie pomóc. Ja jestem ze Szczecina i nie sądzę, że zobaczę tu jakiś post mojego zwierzchnika być może się mylę, miło bym się ucieszył gdyby się dołączył.

Pozdrawiam wszystkich którzy tworzą to forum jest naprawdę SUPER!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nikt nie jest doskonały, ale robimy co możemy by w świecie skomplikowanych przepisów znajdować rozwiązania i miło wspólpracować z diagnostami. Na tym forum i podczas wspólnych spotkań (zabaw z diagnostami w Zaciszu) jak i kontaktów telefonicznych naprawdę jest sympatycznie.

 

Jednak nie myślcie, że jest tak sielankowo. Powiem tak: w życiu nie chciałbym być przez siebie kontrolowanym, gdyż nie wiem czy bym przeszedł przez taką kontrolę. Na obserwacji diagnosty prowadzonej wspólnie z policją nawet jak nic nie znajdę to i tak czegoś się doszukam, natomiast na kontroli planowej skp po słowie dzieńdobry tradycyjnie wpada mi w ręce właśnie ten nieprawidłowy dokument mimo, iż stacja idealnie przygotowała się do kontroli.

 

Wychodzę z założenia, że kto nie pracuję nie popełnia błędów. Jednak doświadczenie pracy jako diagnosta, wykształcenie jak i szereg kursów dokształcających a przede wszystkim współpraca z tak doświadczonym fachowcem jak mój kierownik Czesław Wróblewski powoduje, że troszkę znam się na temacie.

 

Diagności w zasadzie zawsze zostają po godzinach do chwili podpisania protokołu po blisko 3 dniach kontroli, gdyż rozstrzygają się ich losy. Już nie jeden skończył naganą lub jak ostatnio cofnięciem uprawnień. Jednak zawsze stosujemy te najłagodniejsze środki chyba, że ktoś nadużył zaufania lub sam się prosi by być wobec niego urzędnikiem a nie człowiekiem.

 

Także w Bydgoszczy sielankowo na kontrolach nie jest, co potwierdzi myślę każdy diagnosta mający ze mną doczynienia, ale wiedzą też, że zawsze mogą na mnie liczyć. ;)

 

PS.1. Niestety kierownik miał doczynienia na starym forum z pseudodiagnostami lub takimi co uważają, że nimi są, ale nie mają pojęcia o tej pracy gdyż nadzór jest jaki jest w niektórych starostach i nagle jak im ktoś oczy otwiera to mają pretensje do garbatego, że proste dzieci ma; a mówiąc dosłownie nawet byli wulgarni. Przekonuje kierownika, że teraz na nowym forum jest śmietanka diagnostów i pozostali najlepsi i ci co naprawdę szukają rozwiązań a nie przekrętów no ale jak widzicie od dłuższego czasu nie chce zabrać głosu. Ale powiem Wam, że w wielu ciężkich Waszych tematach mi pomaga, a szczególnie w słynnym temacie TOWOSU. Poruszył Warszawką i Lublinem równo.

 

PS.2 Jak zauważyliście musiałem zmienić swój opis, gdyż niestety jestem osobą publiczną i nie mogę wyrażać opinii jako przedstawiciel Urzędu Miasta Bydgoszczy z pominięciem procedur typu wnioski i zapytania formalne odpowiedzi podpisane przez dyrektora (mamy na to całe tabuny zarządzeń i przepisów) więc ci co mają wiedzieć wiedzą kto odpowiada.

 

PS.3. Dziękuję czuję się naprawdę doceniony. Jest mi miło, że mogę Wam pomogać i że liczycie się z moimi opiniami. W sumie jest to duża zasługa autora forum Norberta Jezierskiego z firmy NORCOM POZNAŃ. W końcu to on mnie wciągnął i namówił do tego typu współpracy z diagnostami. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.