Skocz do zawartości

Załącznik B do umowy ADR


kirko

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie szukać ten załącznik?

Przeszukałem cały załącznik B i nic tam nie mogłę się doczytać odnośnie czy,, pojazd EXII lub EXIII odpowiada/nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym określonym w załączniku B do umowy ADR dla materiałów wybuchowych klasy pierwszej,grupy zgodności J "

PKT.III

4)

Z Zaświadczenia o przeprowadzonym dbt do ADR.

O co chodzi w tym punkcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tobie odpowiedzieć najprościej jak potrafię:

Załącznik b do umowy ADR:

- umowa ADR składa się z umowy głównej oraz załącznika A i B

- nas najbardziej interesuje załącznik B bo jest tam dział 9

zgodnośc j

- jeżeli dojdziesz do pkt 9,1,3,5 to tam jest tabelka

- w tabeli jest pkt 10 gdzie napisano aby była zgodność j musi spełniać warunki EX II

- Sprawdzasz pojazd zgodnie z działem 9.2 dla pojazdu EX II

- Po sprawdzeniu czy pojazd spełniai pkt np 9.2.2.4; 9.2.4.3. itd potwierdzasz czy jest spełnione warunek czy nie

Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości :ok - i nie musisz wiedzieć po co jest grupa 1 :twisted:

 

[ Dodano: 06-02-2012, 19:37 ]

Widzę że kollega mnie ubiegł, ale jestem na wyjeździe i musiałem ściągnąć załącznik B :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, Ty kolego za to opisałeś to dużo jaśniej.

 

[ Dodano: 06-02-2012, 20:35 ]

kirko, a tak apropo jak Ci poszedł egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw 38

pełna profeska -dzięki :)

Jeszcze jakbym zaskoczył wypisywanie Zaświadczenia ADR ,szczególnie punkt 1(tabelka)

to byłoby :ok

Co tam wykreślać ,przy poszczególnych wariantach(dot. egzaminu)?

A egzamin w sumie małymi kroczkami do przodu.Ostatnio zaliczyłem opisówkę,zostało adr i 100.Właśnie na adr-ach było pytanie z wycinkiem zaświadczenia i do tyłu,nie mówiąć o ograniczniku.Dzięki kolegom za materiały odnośnie ADR i nie tylko.

Jeszcze muszę rozpracować to zaświadczenie zarówno ADR jak i 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kirko, musisz powoli poczytać co się skreśl co podkreśla i poćwiczyć ja tak robię bo już 29 lutego praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tobie odpowiedzieć najprościej jak potrafię:

Załącznik b do umowy ADR:

- umowa ADR składa się z umowy głównej oraz załącznika A i B

- nas najbardziej interesuje załącznik B bo jest tam dział 9

zgodnośc j

- jeżeli dojdziesz do pkt 9,1,3,5 to tam jest tabelka

- w tabeli jest pkt 10 gdzie napisano aby była zgodność j musi spełniać warunki EX II

- Sprawdzasz pojazd zgodnie z działem 9.2 dla pojazdu EX II

- Po sprawdzeniu czy pojazd spełniai pkt np 9.2.2.4; 9.2.4.3. itd potwierdzasz czy jest spełnione warunek czy nie

Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości :ok - i nie musisz wiedzieć po co jest grupa 1 :twisted:

 

[ Dodano: 06-02-2012, 19:37 ]

Widzę że kollega mnie ubiegł, ale jestem na wyjeździe i musiałem ściągnąć załącznik B

:evil:

 

Chyba miałeś na myśli klasę 1 nie grupę

A klasa1 to mat. wybuchowe :-D

 

[ Dodano: 06-02-2012, 21:44 ]

mik8181

możesz podesłać wypełnione (rożne warianty) zaświadczenia?

adr i 100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś na myśli klasę 1 nie grupę

A klasa1 to mat. wybuchowe :-D

czepiasz się małych szczegółów.

 

Nie mam gotowych wariantów po prostu jak mam czas to wypisuje ołówkiem a później gumuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem inny sposób. Mało ekologiczny ale skuteczny. Wydrukowałem po kilka zaświadczeń.

Tu chodzi o pewien automatyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skpauto, o witaj kolego jeszcze raz gratuluje. U mnie to się nie sprawdzało bo podglądałem :x a tak to nie mam ściąg ale każdy sposób jest dobry ważne że skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw 38

Jeszcze muszę rozpracować to zaświadczenie zarówno ADR jak i 100.

Nie taki diabeł straszny bierzesz załącznik nr 7 DZU 155 i co najważniejsze musisz wiedzieć jaką grupę sprawdzasz weźmy jUż ten EXII

- wykreślasz FL, EXIII itd pozostawiasz EX II

- termin następnego badania (ja osobiście pisze termin okresowego - a ty pisz jak Ciebie uczą)

- zwalniacz nie interesuje Cię (nie dotyczy)

- układ przeciwpoślizgowy (nie dotyczy

- za to masz zaznaczyć EXII w instalacji

- itd

 

Praktycznie to ja biorę tabelkę i patrzę jakich punktów dotyczy a jak czegoś nie rozumię to idę do punktów szczegółowych.

Naprawdę to jest najprostszy dział jak masz na egzaminie z załącznika B dział 9

 

[ Dodano: 06-02-2012, 22:12 ]

Chyba miałeś na myśli klasę 1 nie grupę

A klasa1 to mat. wybuchowe :-D

 

[

Dlatego nie wiem czy grupa czy klasa bo mnie to nie interesuje bo jest to w części A która jest na stacji bo ktoś ma udziały u wydawcy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem inny sposób. Mało ekologiczny ale skuteczny. Wydrukowałem po kilka zaświadczeń.

Tu chodzi o pewien automatyzm.

Popieram pomysł, bo ja także robiłem to samo z niezłym skutkiem.

mik8181, podrzuć mi na PW swojego maila to może Ci pomogę w temacie zaświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miku. Widzę, że masz za nic zapisy ustawowe.

DU 155 poz 1232.

 

§ 4. 1. Podczas wykonywania dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w § 3

ust. 1 pkt 9, dla którego Umowa europejska dotycząca międzynarodowego przewozu drogowego

towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzona w Genewie dnia 30 września 1957 r. (Dz. U. z 2009 r.

Nr 27 poz. 162), zwana dalej "umową ADR", wymaga wystawienia świadectwa dopuszczenia

pojazdów do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych, uprawniony diagnosta dokonujący

badania technicznego wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu

technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych. Wzór oraz

sposób wypełnienia zaświadczenia o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu

przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych określa załącznik nr 7 do

rozporządzenia.

2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego, określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.