Skocz do zawartości

Beissbarth Microline 4600 - atest


adam1501

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję atest do urządzenia jak w temacie. Posiadam atest o numerze 427/96 ale w nim widnieje, że przyrząd jest w zakresie średnic tarcz 12-17,5" a ten przyrząd spełnia wymagania zgodnie z DTR 10-20" i jest posiada atest na taki zakres.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbieżność tylko CE i certyfikat zgodności ITS lub TDT - reszta jest w DTR-ce lub instrukcji obsługi, jak kto woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbieżność tylko CE i certyfikat zgodności ITS lub TDT - reszta jest w DTR-ce lub instrukcji obsługi, jak kto woli

 

O to to właśnie ja tak mam :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze w 2010 roku miałem w protokole w uwagach adnotację o takim stanie rzeczy i odbierający stwierdził, że ten przyrząd spełnia te wymagania skoro tak widnieje w DTR-ce a ja posiadam nie ten numer atestu a co za tym idzie nie na taki rozstaw. Poszedł ten protokół wraz z kopią DTR-ki do Warszawy i otrzymaliśmy decyzję pozytywną. Natomiast przy tegorocznej kontroli z magistratu Pan inspektor stwierdził, że muszę posiadać właściwy atest, stąd moja prośba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze w 2010 roku miałem w protokole w uwagach adnotację o takim stanie rzeczy i odbierający stwierdził, że ten przyrząd spełnia te wymagania skoro tak widnieje w DTR-ce a ja posiadam nie ten numer atestu a co za tym idzie nie na taki rozstaw. Poszedł ten protokół wraz z kopią DTR-ki do Warszawy i otrzymaliśmy decyzję pozytywną. Natomiast przy tegorocznej kontroli z magistratu Pan inspektor stwierdził, że muszę posiadać właściwy atest, stąd moja prośba.

 

Trzeba zrobić modernizację urządzenia u producenta. Wydadzą potwierdzenie modernizacji i potwierdzą spełnienie nowszego certyfikatu z 20`. Ta droga jest akceptowalna przez panów z TDT. Zadzwoń do Precyzji Bydgoszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić modernizację urządzenia u producenta. Wydadzą potwierdzenie modernizacji i potwierdzą spełnienie nowszego certyfikatu z 20`.

Markes ja miałem to wszystko łącznie z kalibracją przyżadu ale niestety zonk u panów z TDT :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzja Bydgoszcz innego atestu nie wyda ,wyda zaświadczenie stwierdzające ,że zaciski o zakresie 12''-20'' spełniają warunki zgodnie z rozporządzeniem z 2006.02.10 Dz u nr 40 pkt 275 innej opcji nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że muszę posiadać właściwy atest

 

Ale o jaki atest biega?

 

Wymagane jest tylko :

CE i certyfikat zgodności ITS lub TDT

a w tych dokumentach nie jest napisane jaki rozstaw uchwytów jest. To są dane z instrukcji obsługi która również musi być.

 

To może musisz "zgubić" ten jakiś tam "atest" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam atest o numerze 427/96 ale w nim widnieje, że przyrząd jest w zakresie średnic tarcz 12-17,5" a ten przyrząd spełnia wymagania zgodnie z DTR 10-20" i jest posiada atest na taki zakres.

 

Precyzja Bydgoszcz innego atestu nie wyda ,wyda zaświadczenie stwierdzające ,że zaciski o zakresie 12''-20'' spełniają warunki

 

posiadam:

1.atest 427/96

2. oświadczenie producenta że spełnia wymogi ........DU 40 poz 275....

,że eksploatowany w firmie ....ma zaciski mocujące Quick 12"-20",zgodnie z instrukcją przyrząd przeznaczony jest do kontroli geometrii przy zastosowaniu zacisków 12"-20"...itd...

3.na tej podstawie wydano Certyfikat zgodności Z/15/76/00(ITS-u)

 

i OK! Bez uwag przy odbiorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam:

1.atest 427/96

To tak jak ja, tylko, że na odwrotnej stronie jest wyszczególniona kompletacja i specyfikacja tegoż urządzenia i tam stoi, że rozstaw średnic tarcz jest w zakresie 12-17,5".

2. oświadczenie producenta że spełnia wymogi ........DU 40 poz 275....

,że eksploatowany w firmie ....ma zaciski mocujące Quick 12"-20",zgodnie z instrukcją przyrząd przeznaczony jest do kontroli geometrii przy zastosowaniu zacisków 12"-20"...itd...

Tą sprawę chyba załatwia DTR-ka, w której stoi, że zakres roboczy rozmiarów kół jest 10-20", również posiadam zaciski typu Quick na których jest również zakres 10-20"

3.na tej podstawie wydano Certyfikat zgodności Z/15/76/00(ITS-u)

Mógłbyś w związku z powyższym podrzucić kopię tego certyfikatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś w związku z powyższym podrzucić kopię tego certyfikatu?

 

podaj e-mail ,zeskanuje i postaram się wysłac.

na tym certyfikacie mam dużą czerwoną pieczatke ;"dotyczy przyrządu nn.fabryczny xxxx rok produkcji 1998"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.