Skocz do zawartości

Aparat fotograficzny

Gee
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zakupic aparacik fotograficzny. Tak , właśnie aparacik. Mam na myśli maleństwo , ktore swobodnie moge zarzucić w kieszeń , w miejscu gdize mu będzie cieplutko. Tu mam na myśli baterie, aby mi się za szybko nie rozwaliły od zimna. Oraz fakt przyjażni na codzień... Bez skrępowania może być ze mną non stop.

Ma robić ładne zdjątka, kosztować nie więcej niż polskie 500 zeta. (pięćset złotych) , być prosty w obsłudze. Moze być z lekka używany.

Obecnie korzystam z Lumixa DMC-FZ7, i chciałabym aby zdjątka nie byly gorsze niż z tego obiektu.

Czekam na podpowiedzi,....bo wiosna tuuż tuż, kalosze już czekają na wyprawy... a i zima taka cudna... walonki tez sie znajdą. ;)

:lol:

Mam na myśli maleństwo , ktore swobodnie moge zarzucić w kieszeń
Obecnie korzystam z Lumixa DMC-FZ7, i chciałabym aby zdjątka nie byly gorsze niż z tego obiektu.

Ciężko będzie. Lumix ma matrycę sporych rozmiarów co przekłada się na dobrą jakość i mniejsze szumy na zdjęciach. Większość małych kompaktów ma matrycę wielkości paznokcia a to nie wróży dobrze...

Ciekawy byłby sony nex (bezlusterkowiec z matrycą taką jak w dużych lustrach) ale ta cena...

Ogólnie połączenie mały-tani-dobry nie występuje. Dostępne są zazwyczaj tylko dwie z tych opcji.

mały-tani-dobry nie występuje.
gdyby tak wypośrodkować... ?

ma-ta-dob :?::?:

ale nie ma takiej marki ... :hihi:

[ Dodano: 08-02-2012' date=' 12:47[/i'] ]

google znalazło na youtube

ale to nie wygląda na aparat foto

:x

Cobyś zaproponował...

Nikona D700? :evil:

Żartuję. Wiesz... kompakty to nie moja bajka... a co ci przeszkadza w Twoim aparacie? tylko wielkość?

Tak, wielkość...

:shock:

Ja lubię nie mieć nic do noszenia..najwyżej to co mi sie mieści w kieszeniach...

JUż taka przypadłość, a biorąc pod uwagę wielogodzinne nieraz wyprawy...

Jednym slowem nie za dużo balastu.

Tak, wielkość...

No to masz problem, bo o kompakcie klasy superzoom z dobrą matrycą to raczej możesz zapomnieć, a przynajmniej nie za tą cene...

Ma robić ładne zdjątka, kosztować nie więcej niż polskie 500 zeta.

No i przydał by się jakiś konkretny zoomik pewnie :)

http://allegro.pl/promocja-olympus-mju-7030-7x-zoom-etui-8gb-2aku-i2058006653.html

Olimpus - zoom optyczny 7x (28-196mm), dodatkowe gratisy,

http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-fuji-t200-14mp-10x-zoom-nowosc-i2094028887.html

Fuji - dobra marka, zoom 10x (28-280mm), spory wyświetlacz

http://allegro.pl/super-panasonic-lumix-dmc-tz5-9mpix-okazja-i2088143764.html

Lumix - marka tez dobra, zoom 10x, tez spory wyświetlacz, niestety nie ze sklepu, ale też nowy

http://allegro.pl/samsung-wb700-fantastyczny-zoom-18x-nowka-i2094134223.html

Samsung - lekko przekracza budżet, zoom 18x (24 - 432 mm) !!!, manualne i półautomatyczne tryby ekspozycji !!!, format zapisu RAW !!!, niestety również nie ze sklepu - ale ja bym się zdecydował dołożyć stówkę i tego bym wybrał, albo poszukał bym taniej tego modelu.

http://www.ceneo.pl/;szukaj-Samsung+WB700

Ogólnie połączenie mały-tani-dobry nie występuje

Czasami się zdarza, np Fuji F30 lub F31FD, ale niestety niełatwo je kupić.

Fuji F30

zoom optyczny tylko 3x więc mało uniwersalny. Gee chce coś na spacerki i wędrówki więc trafi się i jakiś ładny widoczek (szeroki kąt, np 28 do 35 mm) i ptaszek na drzewie (zoom, na pewno powyżej 200mm)

Masz rację, Gee musiałaby najpierw dokładniej określić gdzie będzie używała aparatu - kryterium wielkości. ceny i jakości (matryca 1/1,7 to jednak duża zaleta) Fuji spełnia, bateria również jest rewelacyjna jak na kompakt, ISO 3200 też może się przydać.

Głownie mi chodzi o plener...te moje wycieczki naziemne... ;)

A mogę być wszędzie ,zdarza mi sie nawet wpaść w bagienko... :x

burzatj.jpgdrogaw.jpggranicav.jpgp1090599y.jpg

A gdzie smoki?

Odleciały do ciepłych krajów :D

[ Dodano: 08-02-2012, 19:38 ]

Takich super zdjęć raczej małpką nie uzyskasz jak na obiektywie :ok

• 10 months later...

Nadal katuje oswojonym w miarę aparacikiem... Rutinoscrobinku wkapłam, inszych witaminke zdozowałam i na ranki -

P1220796.JPG

P1220797.JPG

P1220800.JPG

P1220801.JPG

P1220803.JPG

P1220806.JPG

P1220810.JPG

P1220813.JPG

P1220815.JPG

Tak sobie reniferki popasałam...musiałam sie pochwalić stadkiem...

:oops:

A teraz mam problem ze zdjęciami, bo pozbyłem się szkiełka standardowego i zostało mi samo tele i rybie oko. Jestem na etapie rozglądania się za czymś, niekoniecznie nowym. Ale wszystko tak cholernie drogie, że... załamka...

Ja poluję na jakieś rabaty

Mnie nawet rabaty nie urządzają...

http://www.e-fotojoker.pl/product/obiektywy/nikkor/nikkor-af-s-24-70mm-f-2.8g-ed-n/

Ostatnio wyhaczyłem starszą wersję bez silnika SWM, używkę, za 3500. Ale zanim upłynniłem swojego Tamrona (tez 2,8 zresztą) to już nie było. A teraz zostałem bez głównego szkiełka :)