Skocz do zawartości

Udokumentowanie 2letniej praktyki


blasko88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zainteresowany kursem na diagnostę. Ukończyłem studia inżynierskie o specjalizacji eksploatacja środków transportu. Czyli niby jak najbardziej pasuje. Teraz co do praktyki to właśnie mam mały problem. Tzn. byłem w swoim wydziale komunikacji w celu upewnienia się jak dokładnie ma wyglądać ta praktyka (czy to może być zwykła praktyka na zasadzie że po zajęciach pomagałem "sąsiadowi" w warsztacie czy to musi być doświadczenie w pracy na etacie). Kierownik odp że to może być nawet i to pierwsze (u "sąsiada") byle udokumentowane pisemnie. I teraz moje pytanie brzmi jak mam to napisać? W jaki sposób by było dobrze? Może ktoś posiada jakiś wzór lub pisał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o specjalizacji eksploatacja środków transportu. Czyli niby jak najbardziej pasuje.

Może pasować, lecz nie musi ,,,

 

1) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

 

3) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

 

Kierownik odp że to może być nawet i to pierwsze (u "sąsiada") byle udokumentowane pisemnie.

Kierownik wie co mówi, gdyż kiedyś ktoś może się zainteresować czy sąsiad odprowadzał składki do ZUS na przykład ,,,

Miejmy jednak nadzieję, że aż tak źle nie będzie ,,,

Znam diagnostę magistra socjologii, który odbył rzekomo praktyki studenckie u mechanika. Krótko mówiąc, wszystko jest u nas możliwe ,,,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem studia inżynierskie o specjalizacji eksploatacja środków transportu

Jak dla mnie to wykształcenie wyższym, technicznym jest, ale nie jest o specjalności samochodowej. Samochód jest środkiem transportu, za to nie każdy środek transportu jest samochodem. Sugerował bym raczej 4 lata praktyki.

Kierownik odp że to może być nawet i to pierwsze (u "sąsiada") byle udokumentowane pisemnie.

I tu bym polemizował z tym kierownikiem. W chwili gdy otrzymałem uprawnienia miałem kilkanaście lat praktyki warsztatowej na stanowiskach związanych z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych, które były potwierdzone nie przez sąsiada, ale świadectwami pracy i cóż z tego skoro moje zakłady pracy nie były stacjami obsługi, warsztatami lub zakładami naprawy samochodów. Zajmowały się transportem lub produkcją. Posiadały własne warsztaty, ale w nazwie ich i na pieczątce nie widniało słowo stacja obsługi, warsztat, zakład naprawy i ... wg urzędniczki uprawnienia się nie należały. Więc się pytam pani jak ona myśli gdzie są naprawiane samochody, które posiadają firmy zajmujące się transportem lub produkcją. Na kuchni, w łazience, na hali produkcyjnej?

Moje przeboje w starostwie to i tak nic w porównaniu z innymi, o których słyszałem od kumpli z kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili gdy otrzymałem uprawnienia miałem kilkanaście lat praktyki warsztatowej
i cóż z tego skoro moje zakłady pracy nie były stacjami obsługi, warsztatami lub zakładami naprawy samochodów

Miałem całkowicie podobna sytuację.Dostałem uprawnienia bez najmniejszego problemu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy o urzędnika.

Ja miałem liceum z maturą , dyplom mistrzowski i 10 lat praktyki potwierdzonej wpisem do ewidencji. Dostarczyłem interpretację co oznacza mistrz w zawodzie i przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Co do specjalności studiów to kierownik wydziału komunikacji powiedział mi że jak najbardziej pasuje. Praktyki tak jak mówiłem też akceptuje (tzn praktyki w dosłownym słowa znaczeniu). Mój problem polega na tym że nie wiem jak to napisać. Ponieważ właściciel warsztatu powiedział mi żebym sobie napisał a on mi się pod tym podpisze. Może ktoś mi może pomóc. Podpowiedzieć co powinienem zawrzeć itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi może pomóc. Podpowiedzieć co powinienem zawrzeć itd.

Najprostsze rozwiązanie twojego problemu to świadectwo pracy.Teraz tylko pytanie czy on będzie Ci sklonny cos takiego spłodzić.... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwa pracy przecież nie wystawi, ponieważ nie był to stosunek pracy a jedynie praktyka, więc nawet gdyby chciał to nie może wystawić takiego dokumentu.

 

Myślę, że właściciel warsztatu wystawi po prostu oświadczenie/zaświadczenie, z którego treści będzie wynikało, że dana osoba odbyła u niego praktykę w danym okresie w warsztacie naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blasko88, skoro ten twój kierownik jest taki życiowy to kończ kurs i przeskocz egzaminy za pierwszym podejściem co jest jak najbardziej wykonalne i nie sugeruj się tym co można czasem wyczytać w dziale Egzaminy TDT. Jak szybko zaczniesz to przy odrobinie szczęścia w wakacje masz uprawnienia, a jak nie to z miesiąc lub dwa po nich, bo w wakacje z egzaminami jest różnie. Warto korzystać skorzystać zanim mu się odmieni lub zanim ktoś go wymieni na innego, mniej życiowego, a że co urząd/starostwo to inne zwyczaje (interpretacje) przykładów na forum jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze michal_k

thesperado dokładnie tak chcę zrobić tylko wcześniej chciał bym się upewnić czy mi to wszystko przejdzie na 100%. Chciałbym zebrać wszystkie wymagane dokumenty i zapytać się czy jak do tego jeszcze dojdzie zdany egzamin to mi wydadzą kwita. Dlatego muszę napisać dokumentacje praktyk tylko z tego co zauważyłem to nikt nie wie jak to ma wyglądać. Co tam trzeba zawrzeć itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie, bo nikt nie szedł tą drogą. Z reguły dokumentowaliśmy świadectwami pracy lub oświadczeniami, że dany pracownik jest zatrudniony od .... do nadal na stanowisku .... .

Chciałbym zebrać wszystkie wymagane dokumenty i zapytać się czy jak do tego jeszcze dojdzie zdany egzamin to mi wydadzą kwita

Papiery musisz mieć OK jeszcze przed egzaminem, ponieważ wraz z wnioskiem o egzamin składasz oświadczenie, że posiadasz niezbędne wykształcenie i wymagana do niego ilość lat praktyki. Nie chce przeginać, więc cd na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zebrać wszystkie wymagane dokumenty i zapytać się czy jak do tego jeszcze dojdzie zdany egzamin to mi wydadzą kwita.

blasko88, -ja na twoim miejscu zlozyłbym te papiery u nich w WK i niech ich mecenas napisze czarne na białym ze wszystko będzie ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ich mecenas napisze czarne na białym ze wszystko będzie ok....

Słusznie.

Jednemu z kolegów nie uznano prowadzenia jednoosobowej działalności transportowej za tę praktykę pomimo oświadczenia że samodzielnie dokonywał obsługi i napraw.

SKO to podtrzymało a także NSA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zaintersowany odbyciem kursu jednak mam doświadzczenie z warsztatu tylko z zagranicy i moze jakiś rok w polsce. Macie może jakies informacie jak ma wyglądac zaświadczenie od pracodawcy z zagranicy ? Rozumiem ze z nim trzeba dostarczyć tłumaczenie potwierdzone przez przysięgłego. Ma ktoś doświadczenia w tej kwestii?

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Od jutra zaczynam działać (zapisywać się na kurs itd.) Po wszystkim zdam relacje czy mi coś z tego wyszło czy klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosiek!

Myślę, że najrozsądniej będzie jak podpytasz w swoim WK.

Podejrzewam, że powinni honorować praktykę za granicą - w końcu praktyka wszędzie podobna.

W WK powinni powiedzieć jaki rodzaj papieru sobie "winszują".

 

[ Dodano: 15-02-2012, 14:56 ]

Sosiek!

Myślę, że najrozsądniej będzie jak podpytasz w swoim WK.

Podejrzewam, że powinni honorować praktykę za granicą - w końcu praktyka wszędzie podobna.

W WK powinni powiedzieć jaki rodzaj papieru sobie "winszują".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytać też można,ale najrozsądniej zalatwić to na piśmie.Tak ja zrobiłem,przedstawiłem wszystkie kwity (ksero) i zapytalem pisemnie czy na podstawie w/w po zdaniu egzaminu wydadzą mi uprawnienia.Otrzymałem pozytywną odpowiedż też na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem muszę skonstruować treść takiego oświadczenia/zaświadczenia a nie mam pojęcia jak, może macie jakieś pomysły jak powinno ono mniej więcej wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sformułowałem to w taki sposób i kierownik wk powiedział że oki

nazwisko imie zam. ul. xxxxxxxxxx, xx-xxx miejscowość, ligitymujący się dowodem osobistym Nr xxxxxxxxx. Urodzony xx.xx.xxxxr w xxxxxxx. Syn xxxxx i xxxxxxxx.

Odbył bezpłatną praktykę w warsztacie na stanowisku napraw pojazdów samochodowych w w/w firmie. W okresie od xx.xx.xxxxr do xx.xx.xxxxr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.Brakuje mi 4mies praktyki.Obecnie pracuje w innej branży i bym pracował do czasu wydania uprawnień.Teraz jak uzyskać te 4mieś?Czy mogę po pracy iść na parę godzin do warsztatu lub stacji obsługi na jakieś praktyki?Wliczą nie pełny wymiar godzin,czy będzie trzeba np.8 mieś nie pełnych godzinowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.