Skocz do zawartości

PROJEKT NOWEGO0 CENNIKA.


ARTUR2214

Rekomendowane odpowiedzi

że oprucz tego ceny powinny miec przełożenie na nakład pracy i na poniesione koszty na wykonanie BT?

Ja wszystko Danielu rozumiem a czy teraz nie ponosisz kosztów za wykonanie Badań i inaczej je wykonujesz ,a koszty za urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    27

  • JANUSZ60

    21

  • biker100

    21

  • aboz

    21

Teraz na podstawową przyjeżdża klient i rzuca stówkę, a ty musisz mieć zapas złotówek, jak zmieni się cena to zaczną przyjeżdżać z drobnymi, na początku przed badaniem trzeba będzie uprzedzać o zmianie cennika, niektórzy mają tylko stówkę i koniec, nie jeden będzie zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie Daniela. Jesteście tak zapatrzeni na własne podwórko, że nie widzicie ni i nie stać Was na obiektywizm... Jasne - niech najlepiej badanie 5000 tysięcy kosztuje...

 

Nie wiem - W nie macie własnych samochodów?? Nie płacicie za badania?? No tak - zapomniałem - diagnosta ma takie kokosy, że parę stów w tą czy w tą to mu wisi...

 

Ja oczywiście jestem za nowelizacją cennika, ale niektóre z tych pozycji jak Daniel wspomniał są nieprzemyślane i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko Danielu rozumiem a czy teraz nie ponosisz kosztów za wykonanie Badań i inaczej je wykonujesz ,a koszty za urządzenia

 

Chodzi mi o to aby opłata za BT była proporcjonalna do nakładu pracy diagnosty i do poniesionych kosztów przez SKP.

Może ktoś z Was może mi wyjasnić dlaczego OBT przyczepy o DMC 18 t ma kosztować tyle samo co OBT cięzarówki o DMC 18t?

W OBT przyczepy zakres czynności jest o wiele mniejszy niż w przypadku samochodu ciężarowego.

W przyczepie nie sprawdzamy: ustawienia i światłości światel, poziomu hałasu, toksyczniości spalin, sygnału dźwiękowego, działania ogrzewania i wentylacji, działania spryskiwaczy i wycieraczek i paru jeszcze innych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście jestem za nowelizacją cennika, ale niektóre z tych pozycji jak Daniel wspomniał są nieprzemyślane i tyle.

Zgadza się Blakopie i to jest jak narazie propozycja i można ją wjakiś sposób poprawić omówić tak ja uważam

Nie płacicie za badania?? No tak - zapomniałem - diagnosta ma takie kokosy, że parę stów w tą czy w tą to mu wisi...

Po pewnie sam rarytas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć, czy przejdzie w tej formie wątpię, najważniejsze że coś zaczyna się dziać, a tak swoją drogą, czytając wypowiedzi diagnostów, można dojść do wniosku, że albo większość jest na prowizji albo się łudzimy, że jak szef będzie miał większy zysk to i nam da zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy też pamiętać o jednym - nagła terapia szokowa cennika skończy się rozrostem szarej strefy - no nie czarujmy się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBT przyczepy zakres czynności jest o wiele mniejszy niż w przypadku samochodu ciężarowego.

a zakres czynności przy samochodzie ciężarowym ( i specjalnym lub autobusie) 2-osiowym, 3-osiowym, 4-osiowym (itd...) też jest zdecydowanie różny ... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zakres czynności przy samochodzie ciężarowym ( i specjalnym lub autobusie) 2-osiowym, 3-osiowym, 4-osiowym (itd...) też jest zdecydowanie różny ...

 

Zgadza się. Dlatego lepiej by było podzielić samochody ciężarowe i przyczepy na te o DMC do i powyżej 18t, bo zwykle do 18 t pojazdy mają 2 osie a te pow. 18 t 3 lub 4 osie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy też pamiętać o jednym - nagła terapia szokowa cennika skończy się rozrostem szarej strefy - no nie czarujmy się...

Szara strefa w badaniach technicznych :shock:

Ciekawe na czym miałoby to polegać, "na giełdzie podbiją za 50zł" :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szara strefa w badaniach technicznych :shock:

 

Wczoraj się urodziłeś??

Już nie wspomnę o powrocie do lewych pieczątek (a ostatnio naprawdę ten proceder zanikał), a w bardziej legalnym wydaniu jeszcze większe gratisy, wojna o klienta itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wspomnę o powrocie do lewych pieczątek

Być może już się to dzieje, skoro wszyscy narzekamy na brak klienta ,,,

a pojazdów ciągle przybywa ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee - jakoś tak patrzę też na swoje podwórko, ile kiedyś w WK wykrywano lewych wisów, ile teraz. Nie mówię, że się nie zdarza, ale skala różnicy jest ogromna... Chociaż kto wie... Może teraz faktycznie lepiej podrabiają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz skanują DR z ważnym bt, kolorowa drukarka, trochę zabawy i po kłopocie,bez sprawdzenia w programie do bt nie ma możliwość weryfikacji. :razz:

Dobrze że Cep ruszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Cep ruszył

 

Taaaa? Czyli jak przyjeżdża do Ciebie na stację gość, to masz możliwość weryfikacji w bazie CEP, czy poprzedni wpis jest OK gdy budzi Twoją wątpliwość? To zazdroszczę, bo na dzień dzisiejszy nawet WK tego nie mają :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cep-em to chodziło mi o organy ścigania ;-) Mi jak na razie to nic do tego

Jak mi się pieczątką nie podoba to szukam u wujka Google stacji,dzwonię i pytam, jeszcze się nie spotkałem z odmową pomocy, nikt nie lubi jak mu pieczątki podrabiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Cep ruszył

 

Taaaa? Czyli jak przyjeżdża do Ciebie na stację gość, to masz możliwość weryfikacji w bazie CEP, czy poprzedni wpis jest OK gdy budzi Twoją wątpliwość? To zazdroszczę, bo na dzień dzisiejszy nawet WK tego nie mają :x

 

Nasz ma i podejrzewam, że większość ma, bo tak to miało być zorganizowane. Policja w radiowozach też ma, taki proceder w obecnych czasach ma krótkie nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na skp musisz mieć stertę złotówek a będziesz musiał mieć sterty bilonu w pełnym zakresie

 

I to liczenie tego bilonu może człowieka porządnie wk....ć przy otwieraniu i zamykaniu raportu kasowego :razz:

 

 

:roll: to znaczy że panie w sklepie spożywczym są zaradniejsze od Ciebie ?

one sobie świetnie dają z tym rade ....

 

 

 

 

ehhh ... nie dogodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Cep ruszył

 

Taaaa? Czyli jak przyjeżdża do Ciebie na stację gość, to masz możliwość weryfikacji w bazie CEP, czy poprzedni wpis jest OK gdy budzi Twoją wątpliwość? To zazdroszczę, bo na dzień dzisiejszy nawet WK tego nie mają :x

 

Blakop kolega pisze o Cepie, nie o cepiku ;)

Hm żniwa może..... :) cały świat wariuje, to pory roku też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.