Skocz do zawartości

PROJEKT NOWEGO0 CENNIKA.


ARTUR2214

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    27

  • JANUSZ60

    21

  • biker100

    21

  • aboz

    21

Zostały by tylko te stacje, które nawet drzwi nie otwierają, by przegląd zrobić ,,,

 

Niekoniecznie. Przechlapane by miały stacje "wolnostojące". My np jesteśmy tylko dodatkiem do serwisów i byśmy na tym wygrali. Co wcale nie znaczy, że popieram takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechlapane by miały stacje "wolnostojące"

 

A czemu? :)

 

"Co Pan mówi? Że koło urwane?? Ależ proszę Pana - lekki luz w układzie kierowniczym o którym był Pan łaskaw wspomnieć to usterka drobna, niemająca wpływu na wynik badania. Oczywiście proszę to naprawić i za rok zapraszamy ponownie na badanie. :) Proszę? Ależ oczywiście, że jako stały klit może Pan liczyć na rabat proszę Pana :)"

 

Tak ja to widzę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu?

 

Bo muszą się utrzymać, obniżka cen temu nie służy. A nas co prawda tez rozliczają z zysków, ale tak naprawdę jesteśmy "dodatkiem" który kręci się na granicy opłacalności i liczy się, że nasze auta nie muszą jeździć na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko - wiem o co Ci chodzi. W mojej "karykaturze" chodziło mi o coś innego. ;)

 

Generalnie myślę, że nie od dziś wiadomo, że prowadzenie tylko SKP - a już w szczególności takiej budowanej od podstaw, obciążonej kredytami itd. jako jedynego źródła utrzymania i zarobku przedsiębiorcy jest nierealne w dzisiejszych realiach. I chyba nawet kosmetyczne (boa inne bym nie liczył) zmiany cennika jakoś diametralnie tego nie zmienią wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sytuacja się nie zmieni, to rzeczywiście zostaną tylko SKP dodatki do innej działalności.

Myślę, że ministerstwo już ma jakiś plan, ale pewnie uznali byście to za teorię spiskową.

Podejrzewam, ze po roku 20115 cały nasz światek badań technicznych stanie lekko na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie uznali byście to za teorię spiskową.
to nie będzie spisek,po prostu chcą oddać całą działalność Niemcom

Przeczytaj projekt ustawy O dopuszczeniu pojazdu do ruchu. Nasi też mają chrapkę.

Jak my się w tym znajdziemy? Diagności i właściciele? Zarówno na rynku jest za dużo stacji, jak i diagnostów. Dobry wujek który to przejmie umie liczyć. Teraz diagnosta robi średnio 5 przeglądów dziennie. Ale przecież może zrobić spokojnie 16 a nawet 20. Trzeba zmniejszyć ilość stacji i ilość diagnostów, Po co ponosić niepotrzebne koszty. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież może zrobić spokojnie 16 a nawet 20

Żartujesz chyba. Gdyby ten kraj był normalny to za 20 obierano by uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w ogóle uwolnić rynek cen na SKP :P

Można by zacytować "ale to już było ......"

Kto pracuje dłużej niż bodajże 15 lat to pamięta, ja niestety nie, tylko z opowieści kolegi ale w tamtych realiach było ciekawie ( bez gratisów, kuponów, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodajże 15 lat to pamięta
,a ile wtedy było stacji .A teraz jak grzyby po deszczu ,jedna obok drugiej .Jeden właściciel pazerniejszy od drugiego :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pracuje dłużej niż bodajże 15 lat to pamięta, ja niestety nie, tylko z opowieści kolegi ale w tamtych realiach było ciekawie ( bez gratisów, kuponów, itp)

Jutro jak będę miał czas to wrzucę nasze ceny z tamtych lat .

:D

 

[ Dodano: 03-11-2012, 10:36 ]

Osobowe,ciągniki rolnicze - 18,30zł

Ciężarowe,ciągniki siodłowe,autobusy do15 osób -26,84zł

Przyczepy,naczepy - 12,20zł

Poprawkowe - 6,10zł

Hak , nabicie numerów - 8,54zł

Importowane do 3,5t - 36,60ZL

Importowane powyżej 3,5t - 50,02zł

SAM osobowe,autobusy do15 osób,ciężarowe do 3,5t,ciągniki rolnicze - 48,80zł

SAM ,ciągniki siodłowe, ciężarowe powyżej 3,5t,naczepy ,autobusy powyżej 15 osób - 61,00zł

SAM przyczepy - 24,40zł

(Ceny na SAM-y dotyczyły także "składaków" )

Badanie w ruchu międzynarodowym - ciężarowe powyżej 3,5t,autobusy - 79,30zł

Badanie w ruchu międzynarodowym - przyczepy,naczepy - 42,70zł

Materiały niebezpieczne - do 3,5t - 24,40

Materiały niebezpieczne - powyżej 3,5t - 34,16zł

Materiały niebezpieczne - przyczepy - 18,30zł

 

Żeby nie było wątpliwości ,to są ceny brutto .

Jeszcze się uchowała tekturka na której jest to zapisane. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi chodzi po głowie że to sprzed 15 lat.

Nie jestem pewien ale wydaje mi sie, że 15 lat temu juz obowiązywał cennik urzędowy. Ceny sa podane w PLN a więc starsze niż z 1995r być nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam ,ale na pewno przed 2000

1998 02 13 wszedł w życie DzU nr 20 poz 91

który wprowadził opłatę 69,54 za pojazdy do 3,5 t DMC

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc starsze niż z 1995r być nie mogą

Starsze nie mogą być bo w tym roku zacząłem pracować jako diagnosta .

1998 02 13

No to wychodzi że między lipcem 1995 a lutym 1998 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy projekt nowego cennika nadal będzie uwzględniał ważnosć badania ciągnika na dwa lata?

 

Cennik nie ma nic do terminów badań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wobec tego ma?

Ustawa PoRD :

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.