Skocz do zawartości

PROJEKT NOWEGO0 CENNIKA.


ARTUR2214

Rekomendowane odpowiedzi

PISKP projekt cennika pokaże na konferencji 14-16 maja, więc możemy się go spodziewać do wglądu po 16 maja.

Ja już go mam od dawna ;)

Jak to jest ten z kategoriami homo z przed ok. roku to też go mam ale jak coś nowego to poeślij, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    27

  • JANUSZ60

    21

  • biker100

    21

  • aboz

    21

Tak super ,tylko żeby z tego powodu nie zaczlei nowych stacji stawiać :D
Widzę, że mamy jednak myślących użytkowników tego forum :ok

Z przykrością stwierdzam, że tak będzie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,tylko żeby z tego powodu nie zaczlei nowych stacji stawiać

Po opublikowaniu dyrektywy unijnej zawierającej nowe wytyczne odnośnie m.in. uniezależnienie diagnosty od pracodawcy nowe SKP będą budować tylko szaleńcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach miasteczko o liczbie mieszkańców około 3,5 tys i stawiają się dwie OSKP , strach pomyślec jak cennik zmienią , to wtedy co miasteczko to po jednej OSKP.

Patowa sytuacja , brak regulacji co do powstawania nowych SKP.

Po opublikowaniu dyrektywy unijnej zawierającej nowe wytyczne odnośnie m.in. uniezależnienie diagnosty od pracodawcy nowe SKP będą budować tylko szaleńcy.

Oby tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak super ,tylko żeby z tego powodu nie zaczlei nowych stacji stawiać

 

Sądzę ,ze będzie też taki aspekt ,że ludziska już jeżdżą bez badań ,a teraz takich przybędzie .......... :shock:

 

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ,ze będzie też taki aspekt ,że ludziska już jeżdżą bez badań ,a teraz takich przybędzie .......... :shock:
I to jest jak na razie najbardziej prawdopodobne,chyba,że równocześnie wejdą odpowiednio wysokie mandaty za brak BT i inne utrudnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że równocześnie wejdą odpowiednio wysokie mandaty za brak BT
Dlatego MIiR powinno jak najszybciej zacząć działać w kierunku usprawnienia systemu kontroli i karania osób, które poruszają się po drogach bez ważnych badań technicznych. Klarowny taryfikator i sposób nakładania kary powinny być tak skonstruowane, żeby bardziej opłacało się BT wykonać niż jeździć bez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klarowny taryfikator i sposób nakładania kary powinny być tak skonstruowane, żeby bardziej opłacało się BT wykonać niż jeździć bez.

Przecież wszystko już jest, tylko trzeba to egzekwować. Zatrzymany - brak BT- DR zatrzymany - 100 pln mandatu - obowiązkowe holowanie na holowniku, nie na lince. Jeżeli policja będzie w ten sposób podchodzić do swej pracy to niewielu zaryzykuje taką jazdę, podobnie z usterkami, ubezpieczeniem... Dziś nawet przed kamerami widzimy, że policjant zatrzymuje DR (nie wlepia mandatu) i puszcza delikwenta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nawet przed kamerami widzimy, że policjant zatrzymuje DR (nie wlepia mandatu) i puszcza delikwenta....

 

Oki,tylko że obecnie dotyczy tylko właściciela poj. i tu jest problem.Często teoretycznym właścicielem jest ojciec,brat itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat dla kierowcy - następnym razem zanim wsiądzie pomyśli, jeżeli kierowca nie jest właścicielem (paląc Janka o decyzji gdzie pojazd odholować) - obligatoryjnie pojazd na parking strzeżony i właściciel jak się pojawi z lawetą to odbierze pojazd. Podejrzewam, że koszty związane z tym zabiegiem wystarczająco zmotywują do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymany - brak BT- DR zatrzymany - 100 pln mandatu
Problem w tym, że taryfikator nie przewiduje mandatu za brak BT. Policjanci posiłkują się innymi podstawami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanci posiłkują się innymi podstawami.

I bystry policjant w myśl zasady, iż nie ma aut sprawnych lecz tylko niedokładnie sprawdzone, zawsze coś znajdzie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli policja będzie w ten sposób podchodzić do swej pracy to niewielu zaryzykuje taką jazdę, podobnie z usterkami, ubezpieczeniem..

adam1501, weź poprawkę na kraj w jakim żyjemy :( , gdyby diagności literalnie stosowali przepisy to kilkadziesiąt procent BT kończyło by się N. Ja jednak jestem za podniesieniem standardów na SKP, bo to żadna sztuka klepnąć w ciągu zmiany 30 DR, tylko należy wcześniej zapytać za co klieni zapłacili skoro OBT trwało 5 mniut. Może przed wprowadzeniem nowego cennika warto by było określić normy czasowe na wykonanie OBT i gdyby OBT samochodu ciężarowego o DMC 26000 kg trwało 1,5 godziny to i za badanie można by kasować 300 czy 400 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określić normy czasowe na wykonanie OBT

Zmieni się tylko tyle, że SKP będą czynne całą dobę w niedziele i święta a fikcja i poczta pozostaną nadal,,,

gdyby diagności literalnie stosowali przepisy to kilkadziesiąt procent BT kończyło by się N

Najpierw te przepisy musiałby ktoś dostosować do rzeczywistości, przynajmniej połowę z nich wyrzucić do kosza, by resztę stosować i respektować, gdyż przez te głupie i nierealne zapisy lekceważy się u nas nawet te bezpośrednio dotyczące bezpieczeństwa ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw te przepisy musiałby ktoś dostosować do rzeczywistości, przynajmniej połowę z nich wyrzucić do kosza, by resztę stosować i respektować, gdyż przez te głupie i nierealne zapisy lekceważy się u nas nawet te bezpośrednio dotyczące bezpieczeństwa ,,,
bardzo dobrze to ująłeś Januszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw te przepisy musiałby ktoś dostosować do rzeczywistości, przynajmniej połowę z nich wyrzucić do kosza, by resztę stosować i respektować, gdyż przez te głupie i nierealne zapisy lekceważy się u nas nawet te bezpośrednio dotyczące bezpieczeństwa ,,,
bardzo dobrze to ująłeś Januszu.

 

Też jestem za ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że taryfikator nie przewiduje mandatu za brak BT. Policjanci posiłkują się innymi podstawami.

dokładnie tak jest, brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej brak trójkąta itp.

liczba SKP może nam się nie podobać, ale może przy większej liczbie stacji to właściciele będą zabiegali o UDS-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli policja będzie w ten sposób podchodzić do swej pracy to niewielu zaryzykuje taką jazdę, podobnie z usterkami, ubezpieczeniem..

adam1501, weź poprawkę na kraj w jakim żyjemy :( , gdyby diagności literalnie stosowali przepisy to kilkadziesiąt procent BT kończyło by się N. Ja jednak jestem za podniesieniem standardów na SKP, bo to żadna sztuka klepnąć w ciągu zmiany 30 DR, tylko należy wcześniej zapytać za co klieni zapłacili skoro OBT trwało 5 mniut. Może przed wprowadzeniem nowego cennika warto by było określić normy czasowe na wykonanie OBT i gdyby OBT samochodu ciężarowego o DMC 26000 kg trwało 1,5 godziny to i za badanie można by kasować 300 czy 400 PLN.[/quot

 

 

Danielg539 -ile w m-cu masz BT z wynikiem N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczba SKP może nam się nie podobać, ale może przy większej liczbie stacji to właściciele będą zabiegali o UDS-ów
Ja po cichu liczę, że ktoś podejdzie do zapisów dyrektywy poważnie i zrobi porządek. I to w taki sposób, że i właściciel SKP nie będzie miał powodów do narzekań i diagnosta będzie mógł sumiennie wykonywać swój zawód bez obawy o utratę pracy. Wiem, trochę się rozmarzyłem :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, trochę się rozmarzyłem :x
niepoprawny optymista, ale nie powiem Ci aboz, że pomimo wielu niespodzianek ze strony ustawodawcy wciąż widzę światełko w tunelu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.