Skocz do zawartości

PROJEKT NOWEGO0 CENNIKA.


ARTUR2214

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z wydawaniem reszty- lenistwo czy nieumiejętność organizacji pracy i kupienia sobie kasetki na banknoty/ bilon?

cała polska wydaje grosiki i nikt nie narzeka. w sklepach mają o wiele więcej klientów i jakoś dają redę! Rozumie, że zarobić nie jest łatwo ale żeby z rozmienieniem banknotów na bilon był problem to lekka przesada. Społeczeństwo jest coraz bardziej wygodne.

 

PISKP nie jest idealne jak każdy z nas przecież ale na krytykę według mnie ma prawo ten kto więcej sam zrobił w Polsce lub robi dla SKP bo krytykować umie każdy a działać już nie.

 

Że ja mam kupić kasetkę? No chyba cię Bóg opuścił... To może od razy zapłacę za następną legalizacje analizatora? No w końcu przecież chce pracować, co nie? Widzę, ze niektórym szefuniom to się w dupkach poprzewracało...

 

Cała polska wydaje bilon, bo na start dostają ten bilon w kasecie. A nie sami latają i żebrzą w swoim wolnym czasie o drobne...

 

Co do zostawania w pracy to praktycznie codziennie kończymy później...

 

Fajny sposób zamykania ust nieprzychylnym komentarzom - nie komentuj, bo sam nie robisz... Nie muszę robić, żeby widzieć jaką patologię popiera PISKP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    27

  • JANUSZ60

    21

  • biker100

    21

  • aboz

    21

Co do zostawania w pracy to praktycznie codziennie kończymy później...

Ja przeciwnie, godzina zamknięcia jest dla mnie na wyjście, nie dla klienta na przyjazd,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łagodnie to ująłeś ;)

 

Najgorzej jest jak góra zapomni, ze to dół na nich zarabia a nie odwrotnie. Nikt mnie nie musi prosić o to żebym dobrze wykonywał swoje obowiązki, ale i ja nie będę się kłaniał w pas za to że ktoś mi płaci za moją ciężką pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

nie zasługują na gratis reklamę :nook

 

[ Dodano: 27-11-2014, 15:31 ]

po co podnosić jak stacje same opuszczają ceny ?

i w jaki sposób piskp. podnosząc ceny zlikwiduje patologię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ten co jest jest za wysoki :evil:
oczywiście, przecież w necie masa jest wypowiedzi, że w głowach się poprzewracało za badanie trwające 15 min. 98PLN i do tego podwyżka, dobrze, że 15 min. bo czasami to w przeciągu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki los diagnostów samochodowych i ich pracodawców :-( Widzisz biker100 walczysz w słusznej sprawie , ale jak widać to walka z wiatrakami chyba, masz tutaj taką ul. Kwiatową i co dla nich starczy i klienta obdarują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki los diagnostów samochodowych i ich pracodawców

Z tą tylko różnicą, że większość pracodawców sama sobie na to zapracowała, bo gdy jakaś SKP diametralnie obniżyła jakość badań, to właściciele konkurencyjnych SKP zamiast walczyć z ta patologią starali się zniżyć do tego poziomu :( Efekty doskonale widać: niska jakość, bezczelni klienci, którzy twierdzą, że gdy nie zostaną pozytywnie obsłużeni to pojada do konkurencji, brak wyników negatywnych a co za tym idzie badań poprawkowych, które podniosły by rentowność SKP.

Z drugiej strony, to i diagności nie są bez winy, bo w dużej mierze nie są oni na bieżąco z przepisami, często nie chce im się wyjść z za biurka i skontrolować pojazdu a to co najlepiej im wychodzi to stawianie pieczątek :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tutaj taką ul. Kwiatową i co dla nich starczy i klienta obdarują
jak badań w roku z 20tyś. na 2 diagnostów.

 

[ Dodano: 27-11-2014, 17:06 ]

to pojada do konkurencji,
pierwsze kroki do właściciela SKP :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty doskonale widać: niska jakość, bezczelni klienci, którzy twierdzą, że gdy nie zostaną pozytywnie obsłużeni to pojada do konkurencji, brak wyników negatywnych a co za tym idzie badań poprawkowych, które podniosły by rentowność SKP.
:shock::shock::cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem jest systemowy. Błędem było oddanie stacji kontroli pojazdów w prywatne ręce. Takie rzeczy mogą się pozytywnie sprawdzić w krajach ze świadomym społeczeństwem obywatelskim i odpowiedzialnymi władzami. Jedyne wyjście jest takie, żeby powoli się z tego błędu zacząć wycofywać- oczywiście łagodnie, tak żeby nie spowodować chaosu i w miarę możliwości nie skrzywdzić żadnej ze stron. Jednym z rozsądnych rozwiązań jest zatrudnianie diagnosty przez wydział komunikacji i delegowanie go do wybranej stacji diagnostycznej tak, aby nie podlegał naciskom właściciela stacji. Ja niedawno wróciłem na stanowisko diagnosty (z warsztatu), ale tylko dlatego, że z pewnych powodów mój poprzednik nie może teraz tu pracować. Nie jestem pożądanym pracownikiem SKP, bo po prostu robię przegląd auta i wystawiam adekwatny wynik (ale naprawdę bez czepiania się o szczegóły), a nie udaję ślepego. I wiem, że tak jest w całej Polsce. Ilu jest takich diagnostów, którzy nie dają się złamać? i nie oceniam tu każdego, który ulega, bo zdaję sobie sprawę, że nie każdy może sobie pozwolić na opór, mimo, iż by chciał... Choć nie czarujmy się- jest wielu, którzy mogą sobie na to pozwolić, ale nie chcą wrócić na warsztat, bo bycie diagnostą jest jednak jakąś nobilitacją i ukoronowaniem rzemiosła motoryzacyjnego- no i nie trzeba marznąć w brudnym kanale umazany w smarach i piachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzina zamknięcia jest dla mnie na wyjście, nie dla klienta na przyjazd

 

Ciekawe czy podczas wizyty jako Klient w urzędzie, sklepie czy innej instytucji tez masz takie podejście 8)

 

[ Dodano: 28-11-2014, 08:36 ]

Jedyne wyjście jest takie, żeby powoli się z tego błędu zacząć wycofywać- oczywiście łagodnie, tak żeby nie spowodować chaosu i w miarę możliwości nie skrzywdzić żadnej ze stron.

 

Nie widzę realnie takiej możliwości. To są mrzonki jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę realnie takiej możliwości. To są mrzonki jak dla mnie.
więcej optymizmu kolego -wszystko się da naprawić wcześniej czy pożnij -lepiej wcześniej ,ale wszyscy chcą tego chcieć ,a nie tylko diagności którzy są kozłami ofiarnymi aktualnego systemu badań -jeżeli to tak można nazwać....... system -ale chyba robienia kasy ...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zyski i w jakich wymiarach dla właściciela SKP?? Reglamentacja?? W trakcie trwania takiej działalności? Oj Konstytucjonaliści się odezwą na pewno...

 

Ty jako diagnosta teraz pracujesz na SKP 5 km od swojego domu. Już nawet pomijając koszty - WK będzie Cię mogło oddelegować na SKP 40km od domu na którą będziesz jechał 2h?? Jaki klucz tych oddelegowań? Gdzie kierować, na jak długo? Kto ma płacić za Wasze pensje i jakie one mają być? Jakie źródło finansowania powyższego? No bo chyba nie myślisz, że Skarb Państwa - wiadomo, że to musiałby być kolejny podatek dla kierowców... Jak myślisz - przyjmą to z satysfakcją? :P

 

Niestety Kolego - mleko się wylało... Tu już nic nie zdziałamy... A przykładów nacjonalizacji po okresie II wojny jakoś nie znam za wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki klucz tych oddelegowań?
jak w sejmie,
Gdzie kierować' date=' na jak długo?[/quote'] na stacje podległe staroście, czas okres nie ważny - tzw. działania nieszablonowe,

 

[ Dodano: 28-11-2014, 09:18 ]

Kto ma płacić za Wasze pensje i jakie one mają być? Jakie źródło finansowania powyższego?
oczywiście, że skarb państwa.
kolejny podatek dla kierowców
dlaczego kierowców - to właściciel SKP pozbędzie się przynajmniej jednego pracownika i kosztami związanymi z jego utrzymaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Psuj” po pierwsze to jestem czynnym diagnostą i właścicielem w jednym, mam spojrzenie na problemy tej branży z kilku perspektyw, Twój punkt spojrzenia jest tak szeroki jak konia z klapkami na oczy… .Narzekasz na brak bilonu, na to, że resztę wydawać trzeba, że musisz zostać nieraz po pracy, że nie chce Ci się zorganizować kasetki lub innego pudełka na bilon. Nasuwa się myśl, że skoro z tak błahymi rzeczami masz tyle problemów to jak ty przeprowadzasz badania i jak dajesz sobie radę np. z odczytaniem danych ze zbiornika gazu gdzie nieraz trzeba się dobrze nagimnastykować. Żal myśleć… .

Ludzie nie róbcie z błahych rzeczy problemów bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Wartościowy człowiek/pracownik/rodzic/dziadek/sąsiad etc. to taki, który potrafi rozwiązywać problemy i nie narzeka na wszystko i na wszystkich! Czy tak ciężko jest wydać resztę klientowi?! Jeszcze chwila a problemem będzie podtarcie sobie tyłka bo po papier trzeba sięgać i jeszcze za ten papier trzeba płacić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie chce Ci się zorganizować kasetki
Ty chyba sobie żarty robisz. Jakie zorganizować? Jakiej kasetki? Przecież wyposażenie miejsca pracy to obowiązek pracodawcy. Może jeszcze mamy kasy fiskalne swoje kupować.
Wartościowy człowiek/pracownik/rodzic/dziadek/sąsiad etc. to taki' date=' który potrafi rozwiązywać problemy i nie narzeka na wszystko i na wszystkich![/quote']Rozwiązywanie problemów to nie ciągłe pójście na rękę właścicielowi SKP. Jak mam problem na stacji to mówię o tym właścicielowi, podaję możliwe rozwiązania, a w jego interesie jest to załatwić.
Czy tak ciężko jest wydać resztę klientowi?
I tu jest problem, bo nie zrozumiałeś o czym pisał Psuj. Tu nie chodzi o niechęć do wydawania reszty, a o problem z załatwieniem "drobniaków". Chyba nie myślisz, że codziennie przed otwarciem SKP będę gonił po bankach, sklepach itp. w poszukiwaniu drobnych. To powinien załatwić właściciel, a z tym bywa różnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"aboz" bardzo dobrze wszystko rozumiem. Wiem też, że na tym forum większość to pracownicy a nie właściciele SKP więc z góry jestem skazany na lincz bo jak jest się w stadzie wron to trzeba krakać jak one ale to nie moja natura. Śmiech mnie zbiera jaki problem wynikł z tą kasetką i wydawaniem bilonu. Zazdroszczę takich poważnych "problemów". Oby prawdziwe problemy nikogo nie dopadły bo to może być jak starcie mrówki ze słoniem i dopiero wtedy będzie masakra.

Wychodzi na to, że diagnosta cały czas idzie na rękę właścicielowi a właściciel to uosobienie zła. Na Policję większość narzeka a na jedno miejsce w służbie kilkadziesiąt chętnych. Skoro taka zła to po co tam się pchać?! Jest coś takiego jak samozatrudnienie i każdy może skorzystać ale mało kto ma odwagę podjąć wyzwanie bo łatwiej jest u "szefuncia" grzać „dupkę” i narzekać. Znam temat, znam gadanie ludzi, ten kto coś zrobi, osiągnie to ukradł albo ciotka z ameryki spadek mu zostawiła. Nikt nie przyzna wysiłku i poświęcenia jakie musiał włożyć w to co stworzył bo to byłoby przyznanie się do własnej słabości , lenistwa i stwarzania sobie sztucznych problemów. Wiem, że nie można wszystkich wrzucać do tego samego worka i nie robię tego ale to co opisałem to nie jest przypadek odosobniony a częste negatywne opinie są krzywdzące dla właścicieli.

 

"janusz60" super ironia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że diagnosta cały czas idzie na rękę właścicielowi

Jak nie idzie jak idzie.Diagnosta,powinien zajmować się badaniami technicznymi pojazdów.Od "kasy" i raportów ,..... powinien być zatrudniony drugi pracownik....,ale to koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.