Skocz do zawartości

PROJEKT NOWEGO0 CENNIKA.


ARTUR2214

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    27

  • JANUSZ60

    21

  • biker100

    21

  • aboz

    21

To po co gratisy???? tańsze badania niższe niż przewiduje cennik i inne suweniry ( tankowanie samochodu ) itp przecież to kosztuje a i tak nie słychać o likwidacjach SKP z powodu braku rentowności.

 

Jakoś tego ni jak zrozumieć z jednej strony podwyżki za OBT a z drugiej do przeglądu oferujemy 30l gazu ( 2,65l * 30 = 79,5zł )????????????? dziwne dziwne dziwne

albo inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co gratisy???? tańsze badania niższe niż przewiduje cennik i inne suweniry ( tankowanie samochodu ) itp przecież to kosztuje a i tak nie słychać o likwidacjach SKP z powodu braku rentowności.

 

Jakoś tego ni jak zrozumieć z jednej strony podwyżki za OBT a z drugiej do przeglądu oferujemy 30l gazu ( 2,65l * 30 = 79,5zł )????????????? dziwne dziwne dziwne

albo inne

 

To świadczy o już desperacji niektórych nierentowych stacji. Jeżeli właściciel ma z czego dokładać, to robi takie promocje, żeby przyciągnąć klienta. Jak już przekona diagnostów, żeby wszystko klepali, to przestanie dokładać. Ale do czego to prowadzi? I o czym świadczy? I jakie konsekwencje za sobą niesie? Pewnie przekonamy się w jakimś niedługim czasie. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Zaproponowane przez Izbę założenia do projektu rozporządzenia w sprawie wysokości opłat za badania techniczne pojazdów są znacznie uproszczone w stosunku do funkcjonującego rozwiązania i oparte na kategoriach homologacyjnych. Przygotowana przez PISKP propozycja do projektu rozporządzenia w sprawie wysokości opłat została przyjęta przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju do dalszej pracy.

Takie przechwałki, czymś trzeba omamić ................

Ktoś może wskazać projekt "rozporządzenia" - chyba, że tak blisko współpracują z pewnym dyrektorem i znów pokaże się informacja rangi rozporządzenia :shock:

 

Ciekawe gdzie jest informacja o tym. No chyba, że na stronach PISKP :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podwyżek nie będzie bo po co żeby większe suweniry dawać klientom u mnie prawie każda stacja coś już gratis daje klientom za przegląd a nawet obniżają cenę za badania komisom u mnie dwa takie przyjeżdżały ale jak konkurencja zaproponowała im mycie auta gratis i przegląd za 90zł tyle ich widziałem ja jestem za tym żeby podwyżek nie było bo i tak stacje będą obniżać i chyba jeszcze więcej ich powstanie paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za tym żeby podwyżek nie było bo i tak stacje będą obniżać i chyba jeszcze więcej ich powstanie paranoja

Ja uważam, że obecne ceny powinny pozostać do zmian w prawie uniezależniających diagnostę od właściciele SKP. Oczywiście na zmiany nie trzena czekać do 20.05.2018r a można by je wprowadzić już w przyszłym roku!

Szkoda tylko, że to małao realne w naszym kraju, bo znając życie to prędzej zapłacimy karę za zwłokę niż zmienimy przepisy przed wymaganym terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przechwałki, czymś trzeba omamić ................

Ktoś może wskazać projekt "rozporządzenia" - chyba, że tak blisko współpracują z pewnym dyrektorem i znów pokaże się informacja rangi rozporządzenia :shock:

 

Może warto wystąpić z oficjalnym zapytaniem do PISKP w tej sprawie??

Przecież takie pisemko to 5 minut.

Oczywiście kwestię pisma głośno nagłośnić + do wiadomości odpowiednich osób... Nie sądzisz?? Mam się tym zająć? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto wystąpić z oficjalnym zapytaniem do PISKP w tej sprawie??
Ale co to da? Jak widać wszystko jest owiane tajemnicą. Gdyby Izba była zainteresowana udostępnieniem projektu do wiadomości publicznej, dawno by to zrobili. Poza tym, jak można przeczytać w komunikacie, bardziej chodzi o zachęcenie do udziału w konferencji, która się ma odbyć w najbliższy weekend. Pewnie po niej większość poruszanych tam kwestii zostanie w jakiś sposób upubliczniona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo mamy wyborów w naszym kraju i żaden rząd przed nimi nie chce w...ać potencjalnych wyborców. Kto się tego podejmie ten wtopi. Sorry .... ale polityka rządzi się swoimi prawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za tym żeby podwyżek nie było bo i tak stacje będą obniżać i chyba jeszcze więcej ich powstanie paranoja

Ja uważam, że obecne ceny powinny pozostać do zmian w prawie uniezależniających diagnostę od właściciele SKP. Oczywiście na zmiany nie trzena czekać do 20.05.2018r a można by je wprowadzić już w przyszłym roku!

Szkoda tylko, że to małao realne w naszym kraju, bo znając życie to prędzej zapłacimy karę za zwłokę niż zmienimy przepisy przed wymaganym terminem.

 

Proszę Pana pisze Pan bzdury.Cennik nie zmieniany był od 8 lat a koszty prowadzenia dzialanosci wzrosły.

Pisalem Panu w PW ze to diagnosta decyduje czy daje N czy tez P .

Najlepiej niech Pan nie czeka do zmian Tylko wezmie sprawy w swoje ręce -wybuduje ,wyposaży etc.... SKP a wtedy zobaczymy czy bedzie Pan za podwyżka czy tez nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik nie zmieniany był od 8 lat
Z tego co wiem to obowiązuje od prawie 10-ciu lat. A jego ostatnia (niekorzystna dla SKP) zmiana była w 2009 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jego ostatnia (niekorzystna dla SKP) zmiana była w 2009 roku

Nie zapomnij o zmianie VAT z 22% na 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech Pan nie czeka do zmian Tylko wezmie sprawy w swoje ręce -wybuduje ,wyposaży etc.... SKP a wtedy zobaczymy czy bedzie Pan za podwyżka czy tez nie.

Pozdrawiam

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ktoś, kiedyś, gdzieś ;) , jeżeli wraz ze wzrostem cen za badania techniczne wzrosną zarobki diagnostów (dyzio marzyciel) to weźmiemy sprawy w swoje ręce. Nas jako diagnostów z racji tego, że podwyżka cen za BT nie pociągnie za sobą podwyżek płac, chociaż i nie tylko interesuje bardziej dostosowanie tabeli opłat do obowiązujących badań technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jego ostatnia (niekorzystna dla SKP) zmiana była w 2009 roku

Nie zapomnij o zmianie VAT z 22% na 23%

Wtedy cennik się niestety nie zmienił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jesienią na spotkaniu PISKP i mają dwa projekty cenników tylko jest za mało STACJI zrzeszonych i mają małą siłę przebicia.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz - jak mamy tak patrzeć co to da, to może w ogóle zastanowić się nad sensem istnienia OSDS i robienia czegokolwiek?? Chyba nie o to chodzi... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może w ogóle zastanowić się nad sensem istnienia OSDS i robienia czegokolwiek??
z mojego punktu widzenia bardziej zasadnym działaniem jest
dostosowanie tabeli opłat do obowiązujących badań technicznych.
, a nie ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jest za mało STACJI zrzeszonych i mają małą siłę przebicia.........

 

trele morele... a świstak siedzi i zawija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISKP projekt cennika pokaże na konferencji 14-16 maja, więc możemy się go spodziewać do wglądu po 16 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz - jak mamy tak patrzeć co to da, to może w ogóle zastanowić się nad sensem istnienia OSDS i robienia czegokolwiek??
Widzisz, i znowu nie zakumałeś o co mnie się rozchodzi. Może słowa Markiza wystarczą

PISKP projekt cennika pokaże na konferencji 14-16 maja' date=' więc możemy się go spodziewać do wglądu po 16 maja.[/quote']Za bezcelowe uważam wysyłanie pism w tej sytuacji. Poczekajmy na ruch PISKP i wtedy ewentualne prośby o udostępnienie projektu można wysłać - jeżeli będzie to zasadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, i znowu nie zakumałeś o co mnie się rozchodzi.

 

Bo strasznie niejasno piszesz... Jak tyś tym Prezesem został, co? ;)

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, i znowu nie zakumałeś o co mnie się rozchodzi.

 

Bo strasznie niejasno piszesz... Jak tyś tym Prezesem został, co? ;)

 

:evil:

Układy, układy i jeszcze raz układy :x:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISKP projekt cennika pokaże na konferencji 14-16 maja, więc możemy się go spodziewać do wglądu po 16 maja.

Ja już go mam od dawna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.