Skocz do zawartości

Upoważnienie Starosty do kontroli.


praktyk

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy mam do Was prośbę jeśli dysponujecie upoważnieniem starosty do przeprowadzenia kontroli przez TDT to bardzo bym prosił aby zamieścić skan na forum. Może też być przesłane na PW, dokument ten jest mi bardzo potrzebny jako dowód . Nie musi on zawierać danych umożliwiających jego identyfikacje ze starostwem, które upoważnienie wystawiło czy też jego adresatem. Ważne aby pozostał numer upoważnienia. Szykuje się nieprzeciętny skandal z kontrolami jakie były przeprowadzane przez TDT w stacjach kontroli pojazdów wynikające z podpisanych porozumień starosty Art. 83b.ust 3.ustawy PoRD. W szczególności interesuje mnie czy upoważnienia zawierają zapisy związane z powołaniem się na artykuły związane z ustawa o samorządzie powiatowym (Dz. U z 2001r. Nr 142 poz. 1952 ze zmianami). Czy upoważnienia zawierają numer zarządzenia starosty z powołaniem się na regulamin organizacyjny stanowiący załącznik do uchwały Rady Powiatu w zakresie takiej kontroli .

 

Już kiedyś o tym pisałem podejrzewając, że taka kontrola nie ma legalności w obowiązujących przepisach. Proszę także zwrócić uwagę na zapis Art.79a.ust 3 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej a także Art. 79a.ust 6 i 7.

Może wspólnie ponad podziałami uda nam się coś zdziałać. Jeżeli możecie w tym zakresie pomóc to bardzo proszę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego numeru można wywnioskować kto je wystawił.

 

I co z tego? Co to - tajemnica Państwowa? Policjanci na swoich forach wlepiają skany DR z danymi osobowymi i nawet nie zamierzają reagować jak im zwrócisz uwagę "bo organy wyżej tak robiom, to my też tak bedziem robić". A tu wszyscy się boją normalnie własnego cienia.

 

Jak tylko będę miał coś takiego wyślę to praktykowi. A co - niech ma. Temat też mnie interesuje i powiedzmy, że mam chyba zbieżne przemyślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę miał coś takiego wyślę to praktykowi. A co - niech ma. Temat też mnie interesuje i powiedzmy, że mam chyba zbieżne przemyślenia :)

Bardzo mi na tym zależy i bardzo Ci dziekuję.

Ważne aby pozostał numer upoważnienia.

Z tego numeru można wywnioskować kto je wystawił.

Zrobiłeś niedźwiedzią przysługę nie tylko mnie ale i pozostałym użytkownikom tego forum.

Bardzo Ci dziękuje w imieniu wszystkich zainteresowanych i odpowiem Ci że mam już ich kilka od innych zainteresowanych i podam Ci numer takiego upoważnienia a ty szanowny znawco podaj jakiego to starostwa dotyczy. 13443/701/2011.

Podejrzewam, że takiego upoważnienia nie widziałeś na oczy. Jak zajdzie potrzeba to kopie takiego upoważnienia dla swojej wiarygodności prześlę administratorowi forum.

Mógłbym tutaj podać także linki do takich upoważnień ale one dotyczą pracowników WK odpowiedniego starostwa ale nie o to mi chodziło. Jeszcze raz diagności mogą Ci podziękować za próbę storpedowania dosyć ważnej inicjatywy. Myślę że i bez twojej pomocy spróbujemy ten problem rozwiązać.

 

Pozdrawiam.

Ps. Jeżeli koledzy zechcecie to nadal Was proszę o przesyłanie skanów upoważnień nawet z zamazaniem numeru upoważnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś niedźwiedzią przysługę nie tylko mnie ale i pozostałym użytkownikom tego forum.

 

Albo ostrzegłem przed problemami jakiegoś diagnostę.

 

Podejrzewam, że takiego upoważnienia nie widziałeś na oczy.

 

Takie insynuacje zostaw dla siebie. Nie twój interes co widziałem a czego nie.

Jesteś szefem na swojej stacji (i tylko tam) i w nosie masz wiele spraw w tym również wiele spraw diagnostów. My jesteśmy diagnostami i mamy często pod górkę. Nie potrzebny nam niepotrzebny konflikt z pracownikami z nadzoru. Nasze intencje nigdy nie będą szły w tą samą stronę.

 

Mógłbym tutaj podać także linki

 

Och... przepraszam. Ty zawsze dużo możesz, ile to nie zrobiłeś. Tylko jakoś tego nie widać. Zawsze wycierasz swoje interesiki dokumentacją od innych.

 

13443/701/2011.

U mnie są inne numery. Mają bardziej rozbudowaną numerację zawierającą i litery i cyfry, ale co ja tam będę pisał jak pewnie takiego upoważnienia na oczy nie widziałeś.

 

Wiem jedno - tak samo jak inna osoba bardzo kontrowersyjna (już jej nie ma na tym forum) ty nie dążysz do dobra diagnostów, tylko do swoich korzyści, poklasku tłumu i popularności. Specjalnie wywołujesz spory a potem próbujesz w nich błysnąć, z marnym zresztą skutkiem. Mógłbym cię śmiało porównać do innego "gwiazdora" z innej branży, wszystkim znanego Krzysztofa R, podobno detektywa.

 

I co z tego? Co to - tajemnica Państwowa?

j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co - literki oznaczające wykaz rzeczowy akt maja się przyczynić do jego rozszyfrowania??

 

Nie bardzo kumam Twoją wypowiedź Psuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co - literki oznaczające wykaz rzeczowy akt maja się przyczynić do jego rozszyfrowania??

 

Nie bardzo kumam Twoją wypowiedź Psuj.

 

Nawet jeśli nie, to nie widzę powodu, żeby jakikolwiek diagnosta ryzykował konflikt z nadzorem (udostępnianie dokumentów raczej nie znajdzie aprobaty) dla prywatnej wojenki jednego gościa który od lat walczy o wszystko i ze wszystkimi. Tobie, ze względu na "niepracowanie" już w branży, może to być obojętne, mi nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze umieszczałem tu wszystkie przydatne materiały jakie miałem - niezależnie od konsekwencji. Oczywiście z przestrzeganiem pewnych przepisów. Ale zastraszyć się nigdy nie dałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj mnie pomawia o intencje które nigdy nie były przedmiotem mojej aktywności . Zresztą sami oceńcie czy nie warto tych spraw przedyskutować. To jest nikczemne posadzenie mnie, że próbuje wciągnąć jakiegokolwiek diagnostę w jakieś tam moje prywatne gierki. Chcę Was zapoznać z tematem który wyniknął nie tak dawno a diagności o mały włos pozbyli by się uprawnień. Psuj to nie Ciebie prosiłem o pomoc a innych diagnostów którzy zechcą czy też nie do tego tematu się przyłączyć. Ty już swoje zrobiłeś.

 

http://bip.powiatstarogard.pl/?id=10166#Y2xpY2tNZW51R2V0Q29udGVudHMoMTAyMjcsMSwwKQ==

Art. 35. 2. Starosta jest kierownikiem starostwa powiatowego oraz zwierzchnikiem służbowym pracowników starostwa i kierowników jednostek organizacyjnych powiatu oraz zwierzchnikiem powiatowych służb, inspekcji i straży.

ZARZĄDZENIE NR 19/2011

STAROSTY STAROGARDZKIEGO

z dnia 23 lutego 2011 r. w sprawie upoważnienia do przeprowadzania kontroli stacji kontroli pojazdów Na podstawie art. 35, ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym /Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 ze zmianami/, w związku z Art. 83b ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym /Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 ze zmianami/ zarządza się, co następuje:

§ 1. 1. Upoważniam do przeprowadzania kontroli stacji kontroli pojazdów w zakresie: zgodności

stacji z wymaganiami, o których mowa w art. 83 ust. 3 ustawy prawo o ruchu drogowym, prawidłowości wykonywania badań technicznych pojazdów oraz prawidłowości prowadzenia wymaganej dokumentacji; następujących pracowników:

a) Pana Józefa Kabałę – Naczelnika Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Starostwie

Powiatowym w Starogardzie Gd.

b) Pana Roberta Klina – Zastępcę Naczelnika Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Starostwie

Powiatowym w Starogardzie Gd.

c) Panią Halinę Sobiechowską – Kierownika Referatu Komunikacji w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gd.

d) Pana Łukasza Kaufmana – Inspektora w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg w Starostwie

Powiatowym w Starogardzie Gd.

e) Panią Dorotę Krzyżostaniak – Podinspektora w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg

w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gd.

f) Panią Joannę Osowską - Podinspektora w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg w Starostwie

Powiatowym w Starogardzie Gd.

2. Wzór upoważnienia stanowi załącznik do niniejszego zarządzenia.

§ 2. Upoważnienie ważne jest wraz z legitymacją służbową.

§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Starosta Starogardzki

Leszek Burczyk

 

http://bip.powiatmlawski.pl/plik,13627,zarzadzenie-nr-49-2011-starosty-mlawskiego-z-dnia-24-listopada-2011r-w-sprawie-powolania-zespolow-do-przeprowadzenia-kontroli-stacji-kontroli-pojazdow-oraz-osrodkow-szkolenia-kierowcow-znajdujacych-sie-na-terenie-powiatu-mlawskiego.pdf

Przeprowadzenie kontroli pracy diagnostów na stacjach kontroli pojazdów wymaga zachowania pewnych procedur . Bardzo wiele starostów powołuje się na stosowne przepisy na własny regulamin organizacyjny a także Uchwałę Rady Powiatu. Większość upoważnień w zakresie tej kontroli dla pracowników wydziałów komunikacji są zgodne z wymaganiami ustawy . Proszę tez zwrócić uwagę że na samym końcu znajdują się tam stosowne podpisy.

 

http://bip.powiat.slupsk.pl/?pid=1764

ZARZĄDZENIE NR 55/2010 STAROSTY SŁUPSKIEGO z dnia 16 czerwca 2010 r. w sprawie upoważnienia do przeprowadzania kontroli stacji kontroli pojazdów [...] więcej>>

Na podstawie art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 o samorządzie powiatowym

(Dz.U.22001r . Nr 142po2.159 ze zm.)oraz art.83b ust .l i2 ustawy z dnia 20 czerwca1997r.

Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 ze zm.).

Starosta Słupski zarządza co następuje:

 

http://www.spjawor-bip.pbox.pl/public/get_file_contents.php?id=101126

Art. 34.1. Starosta organizuje pracę zarządu powiatu i starostwa powiatowego, kieruje bieżącymi sprawami powiatu oraz reprezentuje powiat na zewnątrz.

 

http://bip.powiat.lowicz.pl/plik,2435,regulamin-organizacyjny-starostwa-powiatowego-w-lowiczu-obowiazujacy-od-01-10-2007-roku.pdf

 

Mógłbym wskazać znacznie więcej tych przykładów ale nie w tym jest problem. Nurtuje mnie pytanie czy starosta na powierzenie kontroli dyrektorowi TDT musi mieć to zapisane w zarządzeniu wraz z podjętą uchwałą Rady Powiatu. Chodziło głównie mi o to, jak wyglądają upoważnienia pracowników TDT którymi się legitymowali przy przeprowadzaniu kontroli, jak to wygląda na terenie naszego kraju .

Chciałbym mieć w tej sprawie jednolite stanowisko . Jak na razie to mi wychodzi tak, że przestrzegać prawa ma obowiązywać tylko diagnosta.

 

Pozdrawiam.

Jak sami się przekonacie to nie potrzeba błyszczenia na forum sprowokowała mnie do ruszenie tego tematu, liczę na Waszą wzajemność zrozumienia problemu.

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj mnie pomawia

 

Jedynym specem od pomawiania, obrażania i grożenia to tu ty jesteś.

 

Psuj to nie Ciebie prosiłem o pomoc a innych diagnostów

 

O mojej jakiejkolwiek pomocy to sobie w snach możesz pomarzyć. Co o tobie myślę to wiesz i zdania nie zmienię. I każdemu otwarcie to mówię.

 

Jak sami się przekonacie to nie potrzeba błyszczenia na forum sprowokowała mnie do ruszenie tego tematu,

 

To pewnie inny interesik... Jak napisałem - sprawy diagnostów i właścicieli stacji to dwie różne ścieżki.

 

A tak poza tematem to czyż nie ciekawe jest, że twoi pracownicy milczą? Czyżby się czegoś bali... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj mnie pomawia o intencje które nigdy nie były przedmiotem mojej aktywności . Zresztą sami oceńcie czy nie warto tych spraw przedyskutować. To jest nikczemne posadzenie mnie, że próbuje wciągnąć jakiegokolwiek diagnostę w jakieś tam moje prywatne gierki.

mówisz i masz..

Bo o nie wiadomo do dziś co miało na celu nakłanianie do wykonywania BT pojazdów ze zbiornikami Irene bez protokołu lub decyzji dopuszczenia przez TDT.

 

Chcę Was zapoznać z tematem który wyniknął nie tak dawno a diagności o mały włos pozbyli by się uprawnień.

No jeśli stosowali się do twoich takich rad to wcale nie dziwne...

 

§ 1. 1. Upoważniam do przeprowadzania kontroli stacji kontroli pojazdów

I w tym samym trybie może upoważnić i pracowników TDT

 

Chciałbym mieć w tej sprawie jednolite stanowisko . Jak na razie to mi wychodzi tak, że przestrzegać prawa ma obowiązywać tylko diagnosta

Właściciela SKP też to obowiązuje

Jak sami się przekonacie to nie potrzeba błyszczenia na forum sprowokowała mnie do ruszenie tego tematu

Głęboko w to wątpię :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwu Panom bardzo dziękuję za niezwykle cenny głos w dyskusji na mój temat. Na pewno wezmę to pod uwagę. Teraz jednak chciałbym wrócić do tematu nie na mój temat .

 

Roczne kontrole stacji kontroli pojazdów są głównie ukierunkowane na ocenę pracy diagnosty. Bardzo często się zdarza że takie kontrole kończą się cofnięciem uprawnień diagnosty. Przepisy w zakresie wykonywania badań są dosyć niejasne i w zależności od interpretatora mogą się różnie zakończyć dla diagnosty. Niektóre starostwa dobrały sobie do pomocy pracowników TDT lub wręcz zleciły im taką kontrole. W ten sposób krąg osób oceniający pracę diagnosty znacznie się powiększył. Najmniej na takiej kontroli traci właściciel jeśli chodzi o zalecenia wobec jego działalności. Stracić może bardzo wiele jeżeli z błahego powodu utraci diagnostę. Tymczasem przepisy w tym zakresie są dosyć jednoznaczne i właśnie na ten temat warto podyskutować. Zdaję sobie sprawę, że wyrażając swoją opinie mogę się komuś narazić ale już nie raz tak bywało że po latach wyszło kto miał racje i nie słyszałem słowa „przepraszam”. Sprzeczajmy się więc w temacie i dla każdego z nas będzie to z jakimś pożytkiem . Zawsze się znajdą tacy którzy z braku argumentów merytorycznych będą atakowali personalnie.

§ 1. 1. Upoważniam do przeprowadzania kontroli stacji kontroli pojazdów

I w tym samym trybie może upoważnić i pracowników TDT

Tylko to napisałeś na temat i tobardzo gołosłownie bo ja takiego i w tym trybie upoważnienia nie widziałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to napisałeś na temat

 

Dobrze, że ty atakując mnie pisałeś na temat i nie personalnie. Ale po tobie to i tak niczego innego się nie spodziewałem. Konflikt był tylko kwestią czasu.

Jeżeli ktoś chce przekazywać upoważnienia - mi nic do tego, ale proponuję to robić przez maila a nie przez forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę, że prawie wszystkie starostwa ustanawiając zakres i tryb kontroli powołują na przepisy tej ustawy.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011421592

 

Art. 35.

1. Organizację i zasady funkcjonowania starostwa powiatowego określa regulamin

organizacyjny uchwalony przez radę powiatu na wniosek zarządu powiatu.

2. Starosta jest kierownikiem starostwa powiatowego oraz zwierzchnikiem służbowym

pracowników starostwa i kierowników jednostek organizacyjnych powiatu

oraz zwierzchnikiem powiatowych służb, inspekcji i straży.

3. Starosta sprawując zwierzchnictwo w stosunku do powiatowych służb, inspekcji

i straży:

1) powołuje i odwołuje kierowników tych jednostek, w uzgodnieniu z wojewodą,

a także wykonuje wobec nich czynności w sprawach z zakresu prawa

pracy, jeżeli przepisy szczególne nie stanowią inaczej,

2) zatwierdza programy ich działania,

3) uzgadnia wspólne działanie tych jednostek na obszarze powiatu,

4) w sytuacjach szczególnych kieruje wspólnymi działaniami tych jednostek,

5) zleca w uzasadnionych przypadkach przeprowadzenie kontroli.

Art. 36.

1. Organizację i zasady funkcjonowania jednostek organizacyjnych powiatu określają

regulaminy organizacyjne uchwalone przez zarząd powiatu, chyba że przepisy

odrębne stanowią inaczej.

2. Status prawny pracowników starostwa powiatowego i jednostek organizacyjnych

powiatu określa odrębna ustawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę, że prawie wszystkie starostwa ustanawiając zakres i tryb kontroli powołują na przepisy tej ustawy.

 

Na naszych upoważnieniach jest napisane tak:

upowaznienie.thumb.jpg.10ce040c38e144021ef6cf473b8e0da4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktyk napisał/a:

Proszę zwrócić uwagę, że prawie wszystkie starostwa ustanawiając zakres i tryb kontroli powołują na przepisy tej ustawy.

 

Wynika z tego, iż nie wszystkie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to napisałeś na temat

 

Dobrze, że ty atakując mnie pisałeś na temat i nie personalnie. Ale po tobie to i tak niczego innego się nie spodziewałem.

A ja i tak nie widzę co napisał, bo mam go w "ignorowanych" ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak nie widzę co napisał, bo mam go w "ignorowanych" ::hey

Tylko że to w niczym nie rozwiazuje problemu bo gdzie ja cię mam to nienapisze, bo to niewypada.

:evil::evil:::hey

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=133287#133287

Niczego nie zamierzam sugerować jakie powinny być upoważnienia. Dysponuje też takim w którym starosta powołuje się w swym upoważnieniu tylko na zapis PoRD jednego art. i to wszystko.

Z tego co pokazujecie koledzy, to do przeprowadzenia kontroli stacji kontroli pojazdów są wykorzystywane aż trzy ustawy w zależności od starostwa. Można z tego wywnioskować, że każde starostwo robi po swojemu . Wszystkie te upoważnienia jednak dotyczą pracowników danego starostwa. Mnie natomiast interesuje jakim upoważnieniem powinien dysponować pracownik TDT . Czy takie upoważnienie posiadacie. Może się orientujecie , kto sprawuje czy też powinien sprawować nadzór w tym zakresie nad starostami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to w niczym nie rozwiazuje problemu bo gdzie ja cię mam to nienapisze, bo to niewypada.

Ja tylko korzystam z możliwości takich jakie daje to forum, ty zaczynasz już poza to wykraczać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może to coś komuś pomoże. Było to na Forum ,ale w tej chwili nie mam czasu , aby szukać.

Wyrok w sprawie uchylenia decyzji Dyrektora TDT

VII SA/Wa 1958/10 - Wyrok WSA w Warszawie z 2011-01-31

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F9C5D69163

Organy nie mogą przenosić ani rozszerzać swoich właściwości, natomiast dopuszczona jest instytucja delegowania właściwości w wyjątkowych przypadkach określonych przepisami prawa. Sens wyroku był taki , że upoważnienie przez starostę w myśl art. 83b ust. 3 ustawy

ma charakter incydentalny a nie stały i NSA odmawia właściwości dyrektorowi TDT i jego instytucji do kontroli i decyzji w sprawie SKP. Tutaj trzeba raczej prawnika.Też jestem bardzo zainteresowany.

 

[ Dodano: 27-03-2012, 18:39 ]

No i jeszcze jest zagadnienie takie: Czy upoważnienie przez starostę przedstawiciela TDT na podstawie umowy daje umawiającym się stronom prawo do rozszerzenia zakresu kontroli dla TDT ponad warunki lokalowe i wyposażenie stacji , co jest zapisane w ustawie /czy TDT ma prawo kontrolować diagnostę/

 

[ Dodano: 27-03-2012, 21:26 ]

znalazłem

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=110973#110973

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.