Skocz do zawartości

WLADIMIREC T 25 A


Rekomendowane odpowiedzi

G 1880 - tutaj tylko nie wiem czy waga 1880 to waga ciągnika czy masa maksymalna np z pługiem czy innym urządzeniem, jak to mam rozumieć - wyjaśni ktoś?

 

masa własna – masę pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego

 

D.1 VLADIMIREC

 

U nas w katalogu WLADIMIREC pisany był przez "W".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G 1880 - tutaj tylko nie wiem czy waga 1880 to waga ciągnika czy masa maksymalna np z pługiem czy innym urządzeniem, jak to mam rozumieć - wyjaśni ktoś?

 

masa własna – masę pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego

 

Dziękuję.

 

To co w D2 ? W osobówce mam puste miejsce i z góry sorki za głupie błędy i powielanie pytań z innych wątków, nie jestem żadnym mechanikiem czy też inną osobą znająca się na rzeczy:)

 

Pytam jako właściciel pojazdu z czystej ciekawości chciałbym ustalić dane a nie ślepo dostać papier i wyrobić dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[D.1] marka/producent: Wl(ł)adimirska Fabryka Traktorów

[D.2] typ: T25A

- wariant: T25A2

-wersja: nie dotyczy

[D.3] nazwa handlowa (model): WLADIMIREC

 

Strasznie naciągane. ITS odrzuci przy zamówieniu, zakład? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam procedur. Tak z nudów wymyślam durnotki. ;)

W każdym bądź razie w papierach stoją takie wynalazki jak T25A i T25A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka/producent to raczej VTZ

Nawet nasi sprzedawcy z pronara sprzedawali VTZ 2048 jako żubronia 2048A a była to kopia właśnie VTZ 2048 bo takie ciągniki też były na rynku polskim (ściągnięte jako używki z zachodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Nikita_Bennet, a to VTZ to nie to samo co ВТЗ i dlaczego akurat ma być nie wiadomo jak (zangielszczone), a nie spolszczone?

 

O właśnie markes30, to jest dobre zadanie dla rzeczoznawcy. Na podstawie zebranych tu przykładów proszę określić dla tego pojazdu:

markę / producenta (fabrykę),

typ, wariant, wersję

oraz model czy tam handlową nazwę.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie markes30, to jest dobre zadanie dla rzeczoznawcy. Na podstawie zebranych tu przykładów proszę określić dla tego pojazdu:

markę / producenta (fabrykę),

typ, wariant, wersję

oraz model czy tam handlową nazwę.

;)

 

Od początku temat powinien przejść przez opinię rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Nikita_Bennet, a to VTZ to nie to samo co ВТЗ i dlaczego akurat ma być nie wiadomo jak (zangielszczone), a nie spolszczone?
To samo ;)

w białorusie 952 mam MTZ, BELARUS ;)

A jak marka będzie w jakimś innym oryginalnym języku to co wpiszemy? Cyrylica u nas obowiązuje? Mam nadzieję że nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTZ - Zakład w Mińsku

LTZ - Zakład w Lidzie

MTZ BELARUS to ciągniki MTZ produkowane w fabryce w Mińsku, w przeciwieństwie od ciągników MTZ (np. 82 TS) które były składane w montowni w Narwi u Martyniuka. Teraz w Narwi montowane są ciągniki pod rodzimą marką PRONAR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze HTZ/XTZ (ale też źle wpisane bo to zakłady z Charkova na UA).

Co do montowni MTZów w PL ;) montowali to owszem ale pronary np 80 82sa 82tsa i wyższe ale mtzty były ściągane w całości, w częściach to tylko do budowy pronarów na bazie mtztów.

A obecnie pronar to także składak i z tą rodzimością tej marki to niektórzy by dyskutowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witajcie ;)

mam ponownie problem, minęły 2 lata i przyszedł czas kolejnego przeglądu, przegląd poprzedni był robiony w 2017 roku.

 

Podczas dzisiejszej próby przeglądu nie mogliśmy znaleźć "trwałego numeru" gdzieś coś pisze ponoć z rozporządzenia z 2003 roku że musi być numer nabity.

 

Te numery są na ciągniku w dwóch miejscach, jedno to namalowane farbą ale taką widać oryginalną, po prawej stronie na "grubej rurce" i drugi ten sam numer widnieje na tabliczce znamionowej po prawej stornie ciągnika z przodu na obudowie akumulatorów.

 

Potrzebuje informacji gdzie mogę znaleźć numer nabity? - ponoć na tylnym moście... tak mówią na stacji kontroli.  ale tam nic nie widać, muszę demontować hak albo coś żeby się dostać do numeru? mówili też że pod siedzeniem ale ja mam zabudowę blaszaną i też nic niema...

 

Proszę o pomoc i w razie potrzeby mogę porobić zdjęcia jeśli będzie potrzeba.

 

Ciągnik był użytkowany do 89 roku, w 2017 zarejestrowany ponownie.

 

Vladimirec T25A2

E    211069

B   05.05.1981

I    21.03.2017

P1 2077cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie skrzyni biegów po prawej stronie przednia część skrzyni bliżej górnej krawędzi. Najczęściej okolica zalana olejem z rozdzielacza hydraulicznego, który umieszczony jest nieco wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer na skrzyni , może być numerem skrzyni i oczywiście odmiennym .

28 minut temu, jaszczur napisał:

z tyłu na korpusie nabijany od góry powyżej zaczepu

 

 Tak , oraz wersje starsze (np  z poczatki lat 80-ych  ) miały nabijany numer też na korpusie podnośnika , ale na nieobrobionej ukośnej powierzchni -tuż nad uchem zaczepu.

Tutaj jest to ładnie zobrazowane. Jeden wariant widoczny na ostatnim foto, w drugim po lewej stronie widocznej smrownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślicznie dziękuje za taki odzew:)

 

Tak wiec może zacznę od tego że wcześniej przegląd był robiony w innej stacji diagnostycznej skąd przywoziłem ciągnik od dziadka, teraz jest u mnie  i należę pod okręg w Chrzanowie. Tam nikt nic nie pytał tylko spisali numer własnie z tego napisanego farbą co kolega w tym poście własnie pokazał. do tego jest tabliczka znamionowa i tyle sprawdzania było. nikt mi siedzenia nie odkręcał.

 

Data produkcji to 14.04.1980r.

 

3 godziny temu, wadi napisał:

Numer na skrzyni , może być numerem skrzyni i oczywiście odmiennym .

 Tak , oraz wersje starsze (np  z poczatki lat 80-ych  ) miały nabijany numer też na korpusie podnośnika , ale na nieobrobionej ukośnej powierzchni -tuż nad uchem zaczepu.

Tutaj jest to ładnie zobrazowane. Jeden wariant widoczny na ostatnim foto, w drugim po lewej stronie widocznej smrownicy.

 Podsyłam parę zdjęć które zrobiłem i jedynym rozwiązaniem wydaje mi się odkręcić mocowanie od haka bo nie zaglądnę pod siedzenie , mam tam zabudowane blacha. dodam że ciągnik nigdy nie był malowany ani domalowywany aby numer mógł być pod farbą - to sprawdziłem i wiem od dziadka.

Co do samego zdjęcia (ostatniego z postu powyżej) to porównam to jutro i zobaczę.

Poza tym podczas przeglądu wszystko ok :)

DSC_0472.thumb.JPG.ef5303d7a8657f328d0e0f6456d2c0b7.JPGDSC_0473.thumb.JPG.502f80ddd6c842915332764869bed011.JPG

tu mam numer i tabliczkę.

inne numery znalazłem jak poniżej na zdjęciach ale tego numeru z rurki niestety jeszcze nie.

DSC_0471.thumb.JPG.34713be3c727c0917244dd877cfe5441.JPGDSC_0474.thumb.JPG.b349a6b855c785fad8bc2d9a04415937.JPGDSC_0475.thumb.JPG.597ee0bd7941ef77a473d56b62f0b217.JPGDSC_0477.thumb.JPG.7720b2e34b0d1947293abb77d670e60c.JPGDSC_0478.thumb.JPG.6f758eb2c454a3984697c107d8f88c81.JPGDSC_0479.thumb.JPG.4d178a3f9de04d845e74fc8f53c1bba4.JPG

 

Dwa ostatnie zdjęcia to własnie mocowanie haka. - myślałem ze może być pod tą blachą w której są te 3 śruby.

Edytowane przez Vladimir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, przegląd pozytywny, dziękuję za pomoc w lokalizacji numeru. Wstawiam zdjęcia,  numer był pod łapą mocowania haka. 

DSC_0471.thumb.JPG.83c1a357aee5e616972bb04f793c1b5f.JPGDSC_0472.thumb.JPG.453ebaf85ef1f409187d07229ec65985.JPGDSC_0473.thumb.JPG.fca1b6d2b04161fe00ba7d7aa98b3d9a.JPG

  • Piwo 2
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.