Skocz do zawartości

ADR cysterna naczepa-badanie


PK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie dokumentów potrzebnych do badania adr cysterny naczepy pow 10ton. Jakie dokumenty wymagamy?

1.dowód naczepy

2.zaświadczenie abs kat.a

3.protokół TDT

Czy zaświadczenie o przebadaniu pod kontem stateczności jest wymagane??

A może coś jeszcze pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie dokumentów potrzebnych do badania adr cysterny naczepy pow 10ton. Jakie dokumenty wymagamy?

1.dowód naczepy

2.zaświadczenie abs kat.a

3.protokół TDT

Czy zaświadczenie o przebadaniu pod kontem stateczności jest wymagane??

A może coś jeszcze pominąłem?

Czy zaświadczenie o przebadaniu pod kontem stateczności jest wymagane??

Ten dokument wymagany jest dla BUS 100. Nie dotyczy żadnego pojazdu ADR.

 

[ Dodano: 08-03-2012, 20:18 ]

Pozostałe, które wymieniłeś są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Dostałem z kursu pytana opisowe i jest trochę pomieszane bo napisane jest ze wymagane jest przy badaniu powypadkowym zaswiadczenie o statecznosci a nic nie pisze o protokole po przebadaniu przez TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Dostałem z kursu pytana opisowe i jest trochę pomieszane bo napisane jest ze wymagane jest przy badaniu powypadkowym zaswiadczenie o statecznosci a nic nie pisze o protokole po przebadaniu przez TDT.

 

Może trochę jaśniej. Powypadkowe cysterny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Badanie naczepy cysterny w której zostały uszkodzone elementy konstrukcji nośnej. Prz okazji dzięki za szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jeszcze odnośnie ADR EXII i EXIII przewożących towary niebezpieczne w sztukach przesyłki klasy 1. Jak mają być oznaczone? Oraz ja ma byc oznaczony pojazd np. do rozwozu butli gazowych? czyli pojazd do rozwozu towarów w sztukach przesyłki inny niż EXII i EXIII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle gazowe to sztuki przesyłki. rozwozi je EXII, nie ma innych pojazdów do przewozu w sztukach przesyłki niż EXII i EXIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno? EXIII dla sztuk przesyłki powinien być pojazdem zamkniętym według 9.3.4.1. a pojazdy wożące butle często są nie zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy EX są przeznaczone do przewozu materiałów wybuchowych a butli gazowych nie zlicza sie do materiałów wybuchowych i mogą być one przewożone "zwykłą" cięzrówką oznaczona pomarańczowa tablica bez nr UN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy EX są przeznaczone do przewozu materiałów wybuchowych a butli gazowych nie zlicza sie do materiałów wybuchowych i mogą być one przewożone "zwykłą" cięzrówką oznaczona pomarańczowa tablica bez nr UN.

:ok:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A acetylen na ten przykład???? Też gaz w sztuce przesyłki i też można go wozić "zwykłą" ciężarówką bez oznakowania???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jeszcze odnośnie ADR EXII i EXIII przewożących towary niebezpieczne w sztukach przesyłki klasy 1. Jak mają być oznaczone? Oraz ja ma byc oznaczony pojazd np. do rozwozu butli gazowych? czyli pojazd do rozwozu towarów w sztukach przesyłki inny niż EXII i EXIII?

 

A co Panowie z pierwszą czescia pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jeszcze odnośnie ADR EXII i EXIII przewożących towary niebezpieczne w sztukach przesyłki klasy 1. Jak mają być oznaczone? Oraz ja ma byc oznaczony pojazd np. do rozwozu butli gazowych? czyli pojazd do rozwozu towarów w sztukach przesyłki inny niż EXII i EXIII?

 

A co Panowie z pierwszą czescia pytania?

 

Klasa 1 to materiały wybuchowe i powinny mieć oznakowania zgodne z stopniem zagrożenia od 1 przez 1.4, 1.5, 1.6. oraz tablice pomarańczowe z przodu i z tyłu pojazdu, oznakowane zgodnie z tabelą A-A część bodajże 3 ADR.

Ale o ile dobrze pamiętam, to przewożenie ich w sztukach przesyłki w ilościach ograniczonych nie wymaga pojazdów ADR tylko oznakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Podepnę się pod temat. Na jaki okres czasu jest ważne badanie TDT na cysternę? Bo np. zbiornik LPG jest ważny na 10 lat, a jak to jest w przypadku ADR? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 8. Zbiorniki cystern do przewozu materiałów ciekłych zapalnych powinny być poddawane badaniom okresowym, pośrednim oraz doraźnym (nadzwyczajnym).

§ 9. Badania okresowe należy wykonywać nie rzadziej niż co 6 lat jako: rewizję zewnętrzną, rewizję wewnętrzną, próbę ciśnieniową hydrauliczną i próbę szczelności.

§ 10. Badania pośrednie należy wykonywać jako próbę szczelności i rewizję zewnętrzną, po każdym badaniu okreso- wym w terminach nie rzadziej niż co 3 lata.

§ 11. W przypadku kiedy stan bezpieczeństwa zbiornika lub jego wyposażenia uległ zmianie na skutek uszkodzenia, naprawy lub wymiany wyposażenia eksploatacyjnego, przeprowadza się badanie doraźne (nadzwyczajne) w zakresie okreś- lonym w § 9.

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.