Skocz do zawartości

Pytanie o rejestr badań


kruszewiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dot. przechowywanych badań archiwalnych. Moja baza danych rozrosła się do dosyć dużych rozmiarów, a mając stary sprzęt dosyć powolnie to wszystko chodzi. Czy w programie jest możliwość usunięcia starych badań sprzed 6 lat (tyle chyba muszą być przechowywane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 5-lat musi być w kompie-z kontaktuj się z producentem programu może coś poradzi-u mnie starsze niż 5-lat przechodzą do archiwum

 

[ Dodano: 14-03-2012, 16:26 ]

Sam lepiej nie ruszaj bazy danych bo jak się zepsuje to koszty odzysku i naprawy są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Samemu nie mam zamiaru usuwać, nawet nie wiem jak, jestem zwykłym "klikaczem" komputerowym :-D . Myślałem, że program Stacja 2000 ma taką funkcję.

Napisałeś, że rejestr musi być przez 5 lat na komputerze. Czy później musi być nagrany na płytę i do szafy? Za starych czasów ręcznego rejestru po 6 latach dokumentacja była niszczona, czy coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pracuje twój program, ale zgodnie z przepisami musisz dane archiwizować w razie awarii na osobny nośniku. Ja pracuję na Chyrcu i ten program sam zmusza nas do archiwizacji. Dane z przed 5-lat przechodzą do archiwum. Po 11 latach baza też już ma prawie 10GB też trochę zamula ale czasami wystarczy program do czyszczenia dysku i optymalizacji i wszystko jest OK. Raz w miesiącu poświęcam godzinkę dla systemu i śmiga jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przejściu na wersję Stacja.SQL będzie możliwość przeniesienia części badań - problem rozwiąże się automatycznie ... Jeśli możecie poczekać, poczekajcie.

Ale - wydajność komputera będzie jednak problemem - bo Microsoft SQL sam w sobie ma relatywnie duże wymagania. I przed tym nie uciekniemy, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.