Skocz do zawartości

Podnośnik koszowy


wiedza5

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Logen napisał:

po prostu przepisała usterki z zaświadczenia :D 

Bo to wyczerpuje znamiona "uzasadnionego podejrzenia". Do pełni szczęścia (czyt. pełnej zgodności z prawem) policjant powinien w pokwitowaniu wpisać zarówno usterki (zagrożenie BRD, ochrony środowiska lub porządkowi ruchu), jak i brak aktualnego BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    8

  • Psuj

    6

  • blakop

    6

  • Mecher

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Logen napisał:

i sobie po prostu przepisała usterki z zaświadczenia :D 

Gdyby była poważna, zweryfikowałaby przynajmniej, czy nie zostały wcześniej usunięte ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dane urządzenie jest sprawne w dziesiątym roku eksploatacji, to najlepiej wie ono samo.

Po mojemu idzie o to, że ustawa mówi o przedstawieniu dokumentów potwierdzających sprawnośc urządzenia w sensie jego odbioru, objęcia dozorem i tak dalej. Natomiast zakres dopuszcza wykonanie badania technicznego samochodu z zamontowanym urządzeniem poddozorowym i przedstawieniu decyzji/protokołów na to konkretne urządzenie, które akurat tak jakoś seme się przeterminowały, co nie - życie. Po mojemu żadne pomyłki papierów, nie te papiery i temu podobne wytłumaczenia nie znajdują uzasadnienia. Mają być konkretne dokumenty od konkretnych urządzeń. Dobrym przykładem na zasadne przysolenie wyniku negatywnego za takie coś, jest pokolizyjne dodatkowe badanie z instalacją gazową, do którego to badania nie przedstawiono ważnego właśnie protokołu i decyzji na zbiornik z datą na po zdarzeniu drogowym. No takie moje zdanie.

Ustawa mówi o sprawności, a zakres o ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Master wyposażony w podnośnik koszowy taki jak na zdjęciach  to

-nnadal samochód ciężarowy furgon/van  tylko z urządzeniem podlegającym UDT  , czy  już

- pojazd specjalny , podnośnik do prac konserwacyjno montażowych

https://gratka.pl/motoryzacja/renault-master-podnosnik-koszowy-zwyzka-bezwypadkowy-serwisowany/ob/14643756

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie łapie się jak najbardziej pod specjalny bo przestrzeń "ładunkowa" w tym pojeździe nie może być istotnie wykorzystywana do przewozu np materiałów, ponieważ wypełnia ją część urządzenia specjalnego. Gdyby podnośnik bym przymocowany po prostu do karoserii , a "paka " miała nadal swoje pierwotne właściwości przewozowe, to skłaniał bym się pod pierwszą opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pierwszą rejestrację takiego pojazdu w Polsce . W dokumentach z za granicy brak informacji  na temat urządzenia . W DR kraju pochodzenia dane zwykłego mastera CIĘŻAROWY / FURGON  .   Nie przerabiałem na Pierwszej Rejestracji takiego przypadku i na przeglądy nic takiego nie przyjeżdża więc nie wiem jak to jest klasyfikowane.

Wiadomo ciężarowy z HDS-em  to ciężarowy i tyle, tylko z urządzeniem UDT.   ( potrzebny protokół UDT i tyle ) , ale czy taki podnośnik koszowy można potraktować jako  zwykłe wyposażenie CIĘŻAROWEGO/ FURGON   ? , tak jak np. podest samozaładowczy       czy to już jest POJAZD SPECJALNY / PODNOŚNIK DO PRAC KONSERWACYJNO_MONTAŻOWYCH.?

Może ktoś obyty w temacie podpowie niedouczonemu :)

dzięki Raf90 za odpowiedź .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tym specjalnym się stał skoro

28 minut temu, bartekacprzak napisał:

 W DR kraju pochodzenia dane zwykłego mastera CIĘŻAROWY / FURGON

I tak bez ZK uznać ?

Tak wiem, ja też musiałbym pierw oblukać konstrukcję, co nie znaczy by bez ZK zmieniać rodzaj pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wcześniej oblukałem,  Jednak i tak nie wiem czy jest obrót urządzenia, czy tylko w jednej pozycji do tyłu podnosi. Co wydaje się rozsądnym bo nie widzę żadnych stałych czy rozkładanych podpór.

No oki niech będzie i specjalny, tylko co ? Przekraczając granice zmienił się rodzaj pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić przecież ZK przed 1 OBT i myślę że problemu też nie będzie bo w końcu zachodzi zmiana danych w dowodzie rejestracyjnym 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie ważyłem , ale w DR dane jak dla zwykłego blaszaka . Biorąc  pod uwagę to , że tego jest dużo na rynku  i to nie jest żadna rzeźba tylko zabudowy robione przez wyspecjalizowane firmy , pewnie mieści się to w 3500 kg .

Abstrahując od całej tej otoczki ile waży itp, itd   bardziej mnie interesuje jak się takie coś klasyfikuje . 

Może ktoś obsługuje jakieś firmy z branży np. elektrycznej lub energetycznej.  Jakie  mają wpisy  w DR ? Specjalny  czy zwykły Furgon  z urządzeniem UDT ?

Jest jakaś różnica między:

14643756_500626417_renault-master-podnosnik-koszowy-zwyzka-bezwypadkowy-serwisowany_xlarge.jpg

sprzedam-podnosnik-koszowy-renault-master-195-m-502728441.jpg

Edytowane przez bartekacprzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że te pojazdy posiadają ciągle jakąś tam przestrzeń ładunkową i nadal cos tam przewozić mogą. Na zdjęciach to wyraźnie widać. Z drugiej strony rzadko się to praktykuje (przynajmniej na większa skalę), gdyż ładunek mógłby uszkodzić podstawę wysięgnika. No ale coś tam wrzucić jednak można...

W praktyce jednak wszystkie pojazdy tego typu które widziałem i przechodziły przez moje ręce miały klasyfikację jako "specjalny", bo tak się przyjęło...

Zapisy w zagranicznym DR to nie wyrocznia - bardzo często klasyfikacja zagraniczna zawiera inny podział i nazewnictwo i nie musi to od razu prowadzić do zmian konstrukcyjnych, jeśli w istocie nie miało to miejsca.

 

No cóż - zdaje się, że masz kolejną zagwozdkę w stylu "decyzja należy do Ciebie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blakop napisał:

Prawda jest taka, że te pojazdy posiadają ciągle jakąś tam przestrzeń ładunkową i nadal cos tam przewozić mogą. Na zdjęciach to wyraźnie widać. Z drugiej strony rzadko się to praktykuje (przynajmniej na większa skalę), gdyż ładunek mógłby uszkodzić podstawę wysięgnika. No ale coś tam wrzucić jednak można..

Myślę, że ładowność jest tak śmiesznie mała, że możliwości przewozowe schodzą na plan dalszy i pojazd należy uznać za specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bartekacprzak napisał:

Może ktoś obsługuje jakieś firmy z branży np. elektrycznej lub energetycznej.

Mam około 6-8 rocznie takich, wszyskie mają w DR "Specjalny" z tego co pamiętam.

Ja osobiście robiłbym go jednak  jako specjalny. 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - powiedzmy 4-6 balotów styropianu na pewno wejdzie. I taki podnośnik właśnie świetnie do prac ociepleniowych się nadaje. Przyjeżdża dwóch gości i kleją te przywiezione płyty styropianu.

I teraz - dlaczego jak auto z HDS'em przywozi coś na budowę to jednak jest ciężarowe, a nie specjalne? Dlaczego jak gruszka w komplecie z pompą jak przywozi beton to jest ciężarowa, choć sama pompa już specjalna itd... No analogii jest tu wiele.

Faktycznie na logikę przemawia fakt, że możliwości ładunkowe w stosunku do masy pojazdu zapewne są znikome i dlatego "przyjęło się", żeby pchać te pojazdy na specjalne, ale nie dziwie się autorowi pytania, że wątpliwości jak najbardziej mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartekacprzak napisał:

ale w DR dane jak dla zwykłego blaszaka

To popatrz na zdjęcie i pomyśl ile  ubyło "zwykłemu blaszakowi" - max 1m²  blachy z dachu - czyli +/- 10 kg (bardziej na minus).

A co przybyło :?::?:  :?:

I oby opony tylnej osi miały odpowiednie indeksy nośności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie specjalny. Posiada specjalne wyposażenie, oznakowanie do wykonywania roboty na drodze i tyle. To nie betoniarka lub śmieciarka, których pojemnik przystosowane są do określonych ładunków. Ten blaszak z koszem, to specjalny wynalazek do specjalnych robót między innymi na drodze.Nie wiem, może żarówki specjalna ekipa wymienia w sygnalizacji, może myje klosze z lamp stojących przy drodze. Równie dobrze pracownik w koszu może przycinać gałęzie drzewom na poboczu. Jakby nie kombinował, to SPECJALNY wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd trzeba sklasyfikować w/g przepisów krajowych i jakby nie było - specjalny - ale działa to w obie strony. Np w Bułgarii betoniarka jest pojazdem specjalnym - a u Nas ciężarowy/pojemnik/betoniarka  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, blakop napisał:

Daniel - powiedzmy 4-6 balotów styropianu na pewno wejdzie. I taki podnośnik właśnie świetnie do prac ociepleniowych się nadaje. Przyjeżdża dwóch gości i kleją te przywiezione płyty styropianu.

W mojej okolicy takie podnośniki używane są do remontu i naprawy znaków świetlnych zasilanych z paneli fotowoltanicznych. Zatem ekipa na pace ma zapewne jakieś lampy, panele led, jakieś akumulatory czy jakiś znak drogowy a zatem jest to wyposażenie związane z wykonywaną pracą.

16 godzin temu, blakop napisał:

I teraz - dlaczego jak auto z HDS'em przywozi coś na budowę to jednak jest ciężarowe, a nie specjalne? Dlaczego jak gruszka w komplecie z pompą jak przywozi beton to jest ciężarowa, choć sama pompa już specjalna itd... No analogii jest tu wiele.

Różnica pomiędzy HDS-em a takim podnośnikiem jest taka, że HDS przywozi towar wyładowuje go i odjeżdża natomiast podnośni koszowy zdecydowanie większość czasu spędza niejako na postoju wykonując prace wysokościowe.

Pomo-gruszka faktycznie z logicznego punktu widzenia też mogła by zostać uznana za pojazd specjalny ale zwykle jest ona wykorzystywana przy małych inwestycjach gdzie bardziej ekonomiczny jest przyjazd pompo-gruszki i jeszcze np 2 gruszek nisz 3 gruszek i samej pompy a zatem czynnik transportowy odgrywa tu znaczny udział. Na dużych budowach pompy są podstawowym narzędziem transportu betonu.

16 godzin temu, blakop napisał:

Faktycznie na logikę przemawia fakt, że możliwości ładunkowe w stosunku do masy pojazdu zapewne są znikome i dlatego "przyjęło się", żeby pchać te pojazdy na specjalne, ale nie dziwie się autorowi pytania, że wątpliwości jak najbardziej mogą być.

Tu pełna zgoda. Z drugiej jednak strony w przypadku pojazdów do 3,5 t rodzaj pojazdu ma niewielkie znaczenie dla właściciela, bo nie wpływa to na podatek drogowy a jedynie ubezpieczenie może być nieco tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.