Skocz do zawartości

Wymagania dot przegrody, kratki


monmar

Rekomendowane odpowiedzi

Może i tak ale wystawiajac zaswiadczenie vat mamy skreslone zdanie,ze pojazd spelnia art.66 ust.

Chyba, że robicie przy okazji okresowe - to w zasadzie wynik jest P, a nie Nie Dotyczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wykonanie tylko badania dodatkowego "VAT", to oczywiście - nie wypowiadamy się na temat art. 66 ustawy PORD.

Ale do szczęścia jeszcze nam daleko.

Ustawa o VAT zawiera zdanie w art 86 ust.4 ....? (tu przepraszam kolegów za braki cytatów, ale jestem w domu i nie mam dostępu do Dz.U.) : mniej więcej tak - rząd siedzeń czy rzędy siedzeń muszą być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą.

W znanej mi interpretacji MF na temat właśnie tej przegrody - nie należy uznawać za trwałą przegrodę nawet osławionej "kratki" a cóż dopiero szyby.

MF wyraźnie odsyła w tym momencie do zapisów o war. tech. pojazdów.

Ale to jeszcze mało - MF uważa, iż w "odpowiednią, trwałą przegrodę" powinny być wyposażone wszystkie pojazdy (z preferencjami VAT), bez względu na datę ich pierwszej rejestracji.

Krótko: jeśli diagnosta potwierdzi spełnianie przez pojazd warunków określonych w ustawie VAT - tym samym wypowie swoją opinię m.in. na temat przegrody.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W znanej mi interpretacji MF na temat właśnie tej przegrody

 

Czy masz może skan tej interpretacji? Albo ktoś inny ma??? Jeśli tak to prosiłbym o zamieszczenie na forum w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o DZ.U.32 to wiadomo,ze przegroda powinna byc pelna do wys.80% oparc siedzen umieszczonymi przed nia no i jeszcze pomijajac fakt,ze szyba a raczej szybka tez jest jakas "pelnioscia" i jeszcze skad niby mamy wiedziec,ze "homologant" nie zbadal tej szybki na wytrzymalosc tak,ze wytrzymuje ona dwukrotny ciezar przewozonego ladunku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oczywiście tę interpretację na piśmie - są to odpowiedzi MF na pytania zadane przez PISKP w imieniu gremium diagnostów.

Niestety jestem nieudolnym komputerowcem i nie wiem czy udałoby mi się jakoś to zamieścić ale mogę spróbować.

 

[ Dodano: 09-06-2006, 18:01 ]

No jakoś to wysłałem, ale czy coś dotrze?

5 Zapytanie i odpowiedź dot. badań VAT.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie OK ale szkoda że tak póżno było by co pokazywac ludziom jak Furgonów odmawiałem.

Myslę że trzeba to szybko usunąć Prawnik PISK czuwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie OK ale szkoda że tak póżno było by co pokazywac ludziom jak Furgonów odmawiałem.

Myslę że trzeba to szybko usunąć Prawnik PISK czuwa ;)

Dlaczego zaraz usuwac zalacznik nie jest opinia prawna prawnika PISK tylko odpowiedzia min. finansow do ktorej powinni miec dostep wszyscy podatnicy czyli diagnosci tez :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.