Skocz do zawartości

Procedury wpisu SKP i uprawnień diagnosty


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zamieszczam karty usług opisujące procedurę wpisu do działalności regulowanej dla przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów lub dokumenty niezbędne do uzyskania uprawnienia diagnosty oraz dokonywanie zmian w zakresie wpisu wraz z wzorami wniosków.

 

PROCEDURY I WZORY WNIOSKÓW -> załatw sprawę on line -> wnioski po prawej pod chłopkiem

 

PS. Wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej jest ustawowy obowiązujący we wszystkich urzędach natomiast o uprawnienie diagnosty oraz zmianę zakresu wpisu SKP w każdym urzędzie może wyglądać inaczej.

pozdrawiam

 

[glow=blue]Bogusław Maćkowski[/glow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy mógł bym prosić o dostęp do linku:

http://www.bip.um.bydgoszcz.pl/article/wydzialy_urzedu_miasta/wydzial_uprawnien_komunikacyjnych/article.php/id_item_tree/4ba2bcfe62958752e8b24565c04daa06/id_art/81a66c227f25c9b3de167f60238fca31

 

[ Dodano: 27-10-2007, 12:01 ]

Mam prośbę o udostępnienie wzoru wniosku jakie ma złożyć SKP do Starostwa po rozbudowie - do poszerzenia uprawnień do wykonywania badań technicznych. Poświadczenie z TDT już mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za poprawienie linku już zaimportowałem potrzebny mi druk wniosku.

Mam jeszcze pytanie czy w przypadku wystąpienia do Starostwa o zmianę - rozszerzenie uprawnień dla naszej SKP mam korzystać z tego samego druku jak o wpis nowego przedsiębiorcy zgodnie z ustawa , czy też wystarczy zwykła forma wniosku czli forma podania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór wniosku o zmianę zakresu wpisu do rejestru działalności regulowanej nie jest określony. Co oznacza, iż w każdym urzędzie stosowana jest dowolna forma wniosku.

 

Dla ułatwienia w podanym linku określony jest wzór wniosku nazwany zmiana zakresu wpisu a stosowany w jednym z urzędów.

 

Z reguły do wniosku należy dołączyć decyzje TDT określającą zmianę zakresu wpisu, oświadczenie, iż pozostałe wymagane dane są aktualne a przedsiębiorcy znane są warunki wykonywania działalności regulowanej (dokładna treść na oświadczeniach) oraz wzory podpisów diagnostów, gdyż należy wnioskować do urzędu o wykonanie pieczęci stacji i pieczęci identyfikacyjnej diagnosty jednocześnie informując, że dotychczasowe zostały protokolarnie zniszczone. W przypadku, gdy rozszerzenie dotyczy zmiany zakresu z podstawówki na okręgówkę wówczas wymagane są uprawnienia wszystkich diagnostów z podwyższonym zakresem stacji.

 

Jeśli zakres badań uległ rozszerzeniu wówczas opłata wynosi 50% opłaty skarbowej jak za wydanie nowego zaświadczenia. Jeśli sprawa nie dotyczy zakresu badań każda inna zmiana np. diagnostów jest bezpłatna i nie podlega opłacie skarbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

czy długa przerwa w pracy na stanowisku diagnosty ma wpływ na ponowne zatrudnienie na stacji kontroli pojazdow mam uprawnienia pełne ale nie pracowałem przez 12 lat wk nie chonoruje mojch uprawnien powołujac sie na roz mini infrastruktury z 2004r dzieki za jakas podpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. Mam pytanie jakie dokumenty dokładnie potrzebuje do urzędu starosty żeby uzyskać uprawnienia diagnosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie dokumenty dokładnie potrzebuje do urzędu starosty żeby uzyskać uprawnienia diagnosty?

Świadectwa pracy oraz dokument stwierdzający ze zdałes egzamin na diagnostę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwa pracy oraz dokument stwierdzający ze zdałes egzamin na diagnostę..

+ świadectwo szkolne bądź dyplom potwierdzający wykształcenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj składałem wszystkie papiery i mam chyba najnowsze informacje jeżeli chodzi o potrzebne dokumenty :

1. Poświadczenia ukończenia kursu

- kurs podstawowy

- autobus na 100 km/h

- adr

- gaz

- zabytkowe ,SAM ,pierwsza rejestracja w kraju

2. Zaświadczenie o pozytywnym zdaniu egzaminu kwalifikacyjnego

3. Świadectwo maturalne ,lub inny dokument potwierdzający średnie wykształcenie

4. Zaświadczenie o stażu pracy w zawodzie mechanika itp.

5. Prośba do Starosty o wydanie uprawnień

 

Ja akurat prowadzę działalność i dodatkowo potrzebowałem Wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz moje oświadczenie że prowadzę tą działalność od roku xxxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.