Skocz do zawartości

Drugie miejsce w ciągniku.


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taka sprawa... :)

 

Jest zapis w warunkach technicznych w § 46 ust. 4 i 5, że w ciągnikach rolniczych i leśnych mających maksymalną prędkość konstrukcyjną od 6 km/h do 40 km/h i najmniejszy rozstaw kół powyżej 1.150 mm dopuszcza się umieszczenie siedzenia dla pasażera, o ile spełnione są określone tam warunki.

Poza tym w przepisach przejściowych w § 59 ust. 13 jest zapis, że:

"Przepis § 46 ust. 4 i 5 stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 marca 2003 r."

 

Czy dobrze rozumiem, że li tylko w ciągniku rolniczym zarejestrowanym po raz pierwszy po 31.03.2003r. można dokonać zmian powodujących zmianę liczby miejsc z 1 na 2?

Czy w ogóle robiliście badanie po takich zmianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    25

  • Paprock

    14

  • adam1501

    9

  • Rowan

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dodam kilka szczegółów .

URSUS C 355 ,zamontowana prawdopodobnie nowa kabina , dołożono miejsce dla pasażera .

C355 fabrycznie był tylko z jednym miejscem.

Czy w tym przypadku sprawa nie rozbije się o zapis dotyczący fabrycznych punktów mocowania bo o ile z siedzeniem kierowcy nie ma problemu to siedzenie pasażera jest przeważnie mocowane do kabiny.

 

Koledzy ,sprawa dość pilna dla Olgi więc ruszcie głowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie inaczej... :)

 

Przyjeżdża do Was gość i mówi: Mam ciągnik rolniczy URSUS C 355 rok prod. 1980. Chcę w nim założyć kabinę. Czy mogę dołożyć też siedzenie dla pasażera? Jest mi to dodatkowe miejsce potrzebne, żeby policja się nie przyczepiła jak kogoś ze sobą zabiorę :-P

 

Co mu odpowiecie?

 

Powiem szczerze nigdy wcześniej nie miałam takiej zmiany, ale.... trafiła się. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można z tym, że dla ciągnika zarejestrowanego przed 31 marca 2003 r. nie musi ono spełniać wymagań zawartych w par. 46.

 

Miałem taką zmianę, ale w praktycznie nowym ciągniku - dołożono jedno siedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można z tym, że dla ciągnika zarejestrowanego przed 31 marca 2003 r. nie musi ono spełniać wymagań zawartych w par. 46.

Ja też tak pomyślałam, że w tych przepisach przejściowych właśnie o to chodzi, ale...zerknęłam do Dz.U.1999 r. Nr 44 poz. 432 - tam w § 45 w ogóle nie ma, że dopuszcza się umieszczenie w ciągniku rolniczym siedzenia dla pasażera. Nie jestem zbyt biegła w warunkach technicznych :razz: więc stąd moje pytanie w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - który przepis mówi, że ciągnik może mieć tylko 1 miejsce siedzące?

 

Mamy zarejestrowanych kilkanaście, a może kilkadziesiąt starych Ursusów dwumiejscowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być taki? ;)

PoRD Art. 66 ust. 4

Zabrania się:

2) stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrania się:

2) stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych.

 

Nie bardzo - skoro warunki nie są określone to tym bardziej nie można powiedzieć, że coś im nie odpowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką zmianę, ale w praktycznie nowym ciągniku - dołożono jedno siedzenie.

Robiłem kiedyś coś podobnego , właściciel sam dokładał drugie siedzenie bo tak było taniej niż z fabryki.Kabina miała fabryczne punkty.

Mamy zarejestrowanych kilkanaście, a może kilkadziesiąt starych Ursusów dwumiejscowych

Ale kiedyś nie było zapisu o punktach mocowania . Wiercił otwory i po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedyś nie było zapisu o punktach mocowania . Wiercił otwory i po wszystkim.

:ok:ok:ok W domu rodzinnym coś takiego bylo tzn.C-355...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina miała fabryczne punkty.

 

Nowe Zetory (Proxima i Forterra) mają na wyposażeniu dodatkowym składany fotelik dla pasażera, ale otwory są "oryginalnie" i w serwisie wiercone na żywca przez kabinę :D

 

O dokładnie tak to wygląda:

interier.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie.... Normalnie jak w kabinie F-16!!
No zupełny odlot

a pasażer odlatuje najbardziej, razem z siedzeniem...

Ot zartownisie... ;) Nie załamujcie Olgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag, -faktycznie cos takiego widziałem w młodości...

 

Bez przesady. Ja jak wiadomo jestem przystojnym dwudziestolatkiem, a i tak jeszcze u wuja na wsi na tą ławeczkę się załapałem, więc to nie może być aż tak stary wynalazek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie.... Normalnie jak w kabinie F-16!!
No zupełny odlot

a pasażer odlatuje najbardziej, razem z siedzeniem...

Ot zartownisie... ;) Nie załamujcie Olgi...

Reganku, dziękuję za troskę, ale pozwólmy, niech się chłopcy troszkę pozachwycają. :lol:

 

Psuj, ale w tym ZETORZE to tak wygląda, jakby pasażer miał przy nogach kierowcy zasiadać... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w tym ZETORZE to tak wygląda, jakby pasażer miał przy nogach kierowcy zasiadać...

Olga, -a moze to biega o pasazerkę.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, ale w tym ZETORZE to tak wygląda, jakby pasażer miał przy nogach kierowcy zasiadać... :-P

 

Nooo... i to jest rozwiązanie stosowane przez producenta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.