Skocz do zawartości

Pojazd unikatowy


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie normy spalin powinien spełniać pojazd unikatowy.

Przykład data 1 rejestracji 1960r- wyrejestrowany w 1981 - ponowna rejestracja teraz.

Jak do tego podchodzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie normy spalin powinien spełniać pojazd unikatowy.

Przykład data 1 rejestracji 1960r- wyrejestrowany w 1981 - ponowna rejestracja teraz.

Jak do tego podchodzicie?

 

Takie jak dla daty I rejestracji, czyli 1960 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikatowy to świetle prawa normalny pojazd z takim przywilejem, że podlega powtórnej rejestracji po wyrejestrowaniu.

 

Możesz wskazać przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 79 PORD:

 

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

 

Ponadto, na podstawie art. 72 ust. 2 pkt 7 PORD nie wymaga się do rejestracji DR od takiego wyrejestrowanego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 79 PORD:

 

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

 

Ponadto, na podstawie art. 72 ust. 2 pkt 7 PORD nie wymaga się do rejestracji DR od takiego wyrejestrowanego pojazdu.

 

Oki,dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod temat. Klient chce zarejestrować motocykl z 1960 roku, ale jako zwykły a nie zabytkowy. Problem polega na tym że nie posiada dowodu rejestracyjnego ani żadnego innego dokumentu. W postach powyższych i po zajrzeniu do PORD art 72 ust 2 pkt 7 widzę że można to zarejestrować jako pojazd unikatowy. Jeszcze tego nie robiłem. Z tego co zauważyłem to wysyłam go do rzeczoznawcy aby określił że:

3) mającego co najmniej 25 lat uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

Z dokumentem od rzeczoznawcy do mnie i do W.K. tylko jakie dokumenty byście wystawili do tego? Samo zaświadczenie z badania? Zadzwonie jutro do WK i się czegoś może dowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że nie posiada dowodu rejestracyjnego ani żadnego innego dokumentu.

 

Z dokumentem od rzeczoznawcy do mnie i do W.K. tylko jakie dokumenty byście wystawili do tego? Samo zaświadczenie z badania? Zadzwonie jutro do WK i się czegoś może dowiem...

 

A posiada wiedzę, że ten pojazd został wyrejestrowany? W innym wypadku musi być DR albo zaświadczenie.

 

Zakładając, że pojazd był już kiedyś rejestrowany to powinieneś do badania mieć jakikolwiek dokument (DR, PC, może zaświadczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że pojazd był już kiedyś rejestrowany to powinieneś do badania mieć jakikolwiek dokument

 

Michał - zgodnie z ostatnim pismem MI nie musi mieć żadnego dokumentu w mojej ocenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - zgodnie z ostatnim pismem MI nie musi mieć żadnego dokumentu w mojej ocenie :)

 

A jak diagnosta ma zrobić badanie nie znając daty I rejestracji? Skąd będzie wiedział, które warunki techniczne zastosować? Ma wpisać 01.01.RP? A jeśli pojazd nie był jednak nigdy rejestrowany?

 

W mojej ocenie jednak jakiś dokument być powinien (poza oczywiście pojazdami nigdy nierejestrowanymi) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty będziesz DR do rejestracji wymagał? :)

 

Jeśli był zarejestrowany i nie był wyrejestrowany to jak najbardziej. Pozostaje tylko od dawna nurtujące mnie pytanie - jak to ustalić (pewnie poprzez oświadczenie strony) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz wcześniej, że dla unikatowych DR nie jest wymagany do rejestracji przecież? :?

 

Czytaj dokładnie - dla unikatowych WYREJESTROWANYCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że nie posiada dowodu rejestracyjnego ani żadnego innego dokumentu.

 

No i ten jest wyrejestrowany właśnie.

 

To co będzie potrzebne do rejestracji michal_k? :)

 

Myślałem o tym, o którym pisał Arizona.

 

Natomiast odnośnie tego pojazdu z pierwszego postu - jest wyrejestrowany (zakładam, że wynika to z jakiegoś dokumentu, więc nie ma problemu z "udowodnieniem" wyrejestrowania) - nie będę wymagał DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wystarczy zaświadczenie z WK o zarejestrowaniu (wyrejestrowaniu) + opinia + ciągłość umów. Wszystko to można zastąpić wyrokiem sądu o zasiedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam, że wynika to z jakiegoś dokumentu, więc nie ma problemu z "udowodnieniem" wyrejestrowania

 

A właśnie, że jest problem. Jeśli to pojazd wyrejestrowany w latach powiedzmy 90-tych to z bardzo dużym prawdopodobieństwem WK już nie ma żadnych dokumentów tego pojazdu - bo nie musi mieć. Co więc mieliby poświadczać? O bazie komputerowej z tamtych lat w przypadku wyrejestrowanych w ogóle zapomnij...

 

Jaką dasz podstawę prawną Michał na wymaganie "jakiegoś dokumentu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką dasz podstawę prawną Michał na wymaganie "jakiegoś dokumentu"?

 

Jak już pisałem - pewnie skończyłoby się na oświadczeniu strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.