Skocz do zawartości

światła dzienne w motocyklu


daniel69

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam szanownych forumowiczów:) Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak postąpić z klientem, który przyjeżdża do mnie na obt motocyklem i ma zamontowane na owiewce dwie lampy led do jazdy dziennej w odległości 45 cm od siebie, na wys. ok 90 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak postąpić z klientem,

 

Zrobić badanie, skasować 62 zł, wystawić zaświadczenie z wynikiem N, po zdemontowaniu lamp przez klienta zrobić badanie poprawkowe, skasować 21 zł, podbić DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak postąpić z klientem,

 

Zrobić badanie, skasować 62 zł, wystawić zaświadczenie z wynikiem N, po zdemontowaniu lamp przez klienta zrobić badanie poprawkowe, skasować 21 zł, podbić DR

:lol::ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Psuj:) Niestety nie zdążyłem wziąć DR do ręki. Powiedziałem, że nie może mieć świateł dziennych na motorze( zbyt wcześnie) i pozostał mi tylko po nim swąd spalonej gumy. A tak ap-ropo tych świateł, to kiedy będzie można je montować na motocyklach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby pozwolić, ale pod warunkiem, że zabroniono by używania świateł o temp. barwowej powyżej 5500k, w samochodach też. Bo na razie to "oślepiacze przeciwnika" są a nie DRL.

 

BTW co za "fantasta" (czyt. kut*fon) dopiścił do użytku zimnobiałe oślepiacze? Pewnie ten sam, który zabronił wyposażania pojazdów w żółte selektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

http://moto.onet.pl/360038,14170553,1,zdjecie_specjalne.html?node=41827

 

"Dopełnieniem prestiżowego wizerunku maszyny są LED-owe światła z przodu oraz z tyłu, a także komputer pokładowy."

 

Będzie trzeba je demontować prze wjazdem na SKP?

 

Montaż ledowych światełek do jazdy dziennej w takiej 50ccm, to niemal obowiązek. Doskonale widoczny (pytanie czy to ustawodawca ponosi odpowiedzialność za moje bezpieczeństwo?) i do tego nie odbiera i tak cherlawej mocy takiego motorka. Wystarczy załączyć światła na wolnych obrotach aby zobaczyć na ile jest to obciążeniem dla silnika. Jako że nie ma nic za darmo, to wytworzenie tej energii tez zapewne kosztuje środowisko zwiększone zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dopełnieniem prestiżowego wizerunku maszyny są LED-owe światła z przodu oraz z tyłu, a także komputer pokładowy."

 

 

 

Będzie trzeba je demontować prze wjazdem na SKP?

 

A gdzie napisali, że to dzienne? Ja już w samochodzie widziałem światła mijania w technologii LED (Audi) - to i na motory teraz kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Montaż ledowych światełek do jazdy dziennej w takiej 50ccm, to niemal obowiązek. Doskonale widoczny (pytanie czy to ustawodawca ponosi odpowiedzialność za moje bezpieczeństwo?) i do tego nie odbiera i tak cherlawej mocy takiego motorka. Wystarczy załączyć światła na wolnych obrotach aby zobaczyć na ile jest to obciążeniem dla silnika. Jako że nie ma nic za darmo, to wytworzenie tej energii tez zapewne kosztuje środowisko zwiększone zużycie paliwa.

 

Chyba nie będzie tak źle

Pod wyrazistym, solidnie wykonanym body, skryto 395-centymetrowy czterosuwowy silnik oddający do dyspozycji 32 KM i 23 Nm

 

Jak producenci zaczną montować dzienne to trzeba się spodziewać zmiany przepisów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
optymistycznie liczysz .....

Nie to z praktyki;

mówię kiedyś motocykliście, że przy mnie światła dzienne musiałby zdemontować, on na to, że rozmawiał z trzema diagnostami i powiedzieli, że może mieć, ja na to - widocznie co czwarty czyta przepisy,,,

za jakiś czas przyjechał bez dziennych i opowiada, jak spytał na drodze policjantów, to z czterech tylko jeden podjął temat, wziął go do radiowozu i na laptopie pokazał nasz zał.nr 6, czyli też co czwarty czyta,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ż co czwarty czyta,,,

Taki to nasz kraj, gdzie tworzy się mnóstwo przepisów ale jakoś mało kto przejmuje sie ich egzekwowaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do świateł dziennych dla motocykla to można dyskutować i wczytując się w warunki techniczne nie jest to do końca jasne - do gdybania -ale tak się u nas pisze przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczytując się w warunki techniczne nie jest to do końca jasne

jasne

DzU 2013 p951

zał 6 tabela świateł

lp. 18 kolumna 4

"-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wczytując sie w

§

12. 1. Pojazd, z zastrzeżeniem ust.2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne....

 

3.. Ponadto dopuszcza się wyposażenie w następujące światła

7)jazdy dziennej – pojazdu samochodowego

 

 

 

czy motocykl jest pojazdem samochodowym -jest ..........................

 

i tera być mądry ................... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tera być mądry .......

Przepis dopuszcza dla samochodowych, ale już w tabeli dla świateł mówi się, że motocykl (jako jeden z nich) jest be akurat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tera być mądry .......

Przepis dopuszcza dla samochodowych, ale już w tabeli dla świateł mówi się, że motocykl (jako jeden z nich) jest be akurat,,,

I tu kłania się czytanie przepisów jako całości czyli ustaw w połączeniu z rozporządzeniem i przyległościami w postaci załączników
Światła i oznakowanie odblaskowe powinny ponadto odpowiadać warunkom szczegółowym, określonym w załączniku nr 6 do rozporządzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła i oznakowanie odblaskowe powinny ponadto odpowiadać warunkom szczegółowym, określonym w załączniku nr 6 do rozporządzenia.

 

powinno odpowiadać - a wyposażenie............

 

 

czy takie światła w tym motocyklu to coś złego .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie światła w tym motocyklu to coś złego .....

To w końcu mówimy teraz o przepisach, czy zaczniemy rozważania na temat ich słuszności ?

wynika z tego, iż trzech na czterech uważa że to nic złego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie światła w tym motocyklu to coś złego .....

 

A czy dwadzieścia halogenów(drogowych) na tirze to coś złego? W rozporządzeniu pisze o czterech, ale przecież przy dwudziestu to szofer będzie lepiej widział, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo są niezgodne z rozporządzeniem.

 

A czy dwadzieścia halogenów(drogowych) na tirze to coś złego? W rozporządzeniu pisze o czterech, ale przecież przy dwudziestu to szofer będzie lepiej widział, co nie?

 

a amerykańskie choinki - też nikomu nie przeszkadzają ..................... :cool::cool::ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.