Skocz do zawartości

Ciekawy przypadek brak vin na kielichu Bmw


lobo.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawię sprawe:

Ktoś z Niemiec kupił samochód na aukcji copart w usa samochód miał uszkodzony prawy przedni narożnik (mocno) i wymieszczony kielich ten z numerem nadwoznia. Fachowcy w Niemczech naprawili te bmw miedzy innymi wspawując nowy kielich z serwisu (da sie zamówić ale bez numerów oczywiście) i tak odsprzedali dla polaka. Polak kupił tablice wyrobił brief i wracał do polski, jeszcze w niemczech uszkodził auto praktycznie w to samo miejsce dostał kase z oc sprawcy i chce sprzedać te bmw ale to bmw nie posiada numeru nadwozia wybitego na kielichu ma za to naklejkę na błotniku tylnym i tabliczke znamionową oraz numer vin widoczny jest przez szybe czołową też naklejka.

I tu pytanie co zrobić aby ten samochód zarejestrować w polsce sprzedający chce go sprzedac na części jednak ja bym wolał na umowę i zarejestrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia rzeczoznawcy będzie konieczna i na jej podstawie trzeba zwrócić się do wydziału komunikacji po decyzję o nadaniu nowego numeru nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia rzeczoznawcy będzie konieczna i na jej podstawie trzeba zwrócić się do wydziału komunikacji po decyzję o nadaniu nowego numeru nadwozia.

 

I co ten rzeczoznawca miałby stwierdzić nie widząc usuniętej części z numerem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia rzeczoznawcy będzie konieczna

Na pewno? Bo zdaje się że w przypadku wymiany na element nowy bez numeru wystarcza faktura(zakładam że nie musi się chwalić że był walnięty) ,rzeczoznawca przede wszystkim w przypadku skorodowanego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD:

 

art.66a:

 

2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu

cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:

 

6) w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona

podczas wypadku drogowego albo podczas naprawy;

 

3. Okoliczności, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, powinny być potwierdzone pisemną

opinią rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a; opinia

powinna wskazywać pierwotną cechę identyfikacyjną lub jednoznacznie wykluczać

ingerencję w pole numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania

albo wskazywać na brak oryginalnie umieszczonej cechy identyfikacyjnej.

 

[ Dodano: 07-04-2012, 19:15 ]

Na pewno? Bo zdaje się że w przypadku wymiany na element nowy bez numeru wystarcza faktura ,rzeczoznawca przede wszystkim w przypadku skorodowanego numeru.

 

Na pewno. To nie jest rama bez numeru tylko kawałek nadwozia. Podstawę prawną podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zdaje się że w przypadku wymiany na element nowy bez numeru wystarcza faktura

:ok:ok:ok

 

Tylko w przypadku podwozia lub ramy, a nie nadwozia.

 

Przeczytajcie art. 66a PORD :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. To nie jest rama bez numeru tylko kawałek nadwozia

Dopisałem co miałem na myśli . Kawałek nadwozia może być wymieniony nie tylko z powodu wypadku.Nie mam zamiaru podpowiadać jak zrobić przekręt. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem co miałem na myśli . Kawałek nadwozia może być wymieniony nie tylko z powodu wypadku.

 

6) w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona

podczas wypadku drogowego albo podczas naprawy;

 

Oczywiście - co nie zmienia faktu, że MUSI być opinia rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - co nie zmienia faktu, że MUSI być opinia rzeczoznawcy.

Który na kilku stronach wywodów stwierdzi, że pojazd nie ma nr nadwozia... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który na kilku stronach wywodów stwierdzi, że pojazd nie ma nr nadwozia... :-P

 

Przepis mówi co opinia ma wskazywać lub wykluczać, a na ilu stronach to już tylko sprawa rzeczoznawcy (i klienta, który za to zapłaci) :cool:

 

[ Dodano: 07-04-2012, 19:35 ]

to co tylko na żyletki można go brać ?

 

Przecież Ci napisałem. Wystarczy rzeczoznawca, potem wizyta w WK, a następnie na stacji diagnostycznej i już będziesz miał numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co tylko na żyletki można go brać ?

A niby dlaczego... :?: Wiesz co masz zrobic a ze trzeba za to zaplacic "trochę"..$$$$

No coz samo zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisałeś - są dokumenty na wymianę w Niemczech - jednego czego nie rozumiem to serwis zapomniał o nabiciu nr. Choć zdarza się.

Ja już spotkałem takiego Mercedesa co miał nabite dwa numery nadwozia. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dokumenty kupna, a nie naprawy.

To nie serwis naprawiał tylko "Pan Helmut" tylko kielich kupili w serwisie.

Zdjęcia z copartu i numery na nalepkach potwierdzją ze to ten samochód tylko numeru na kielichu nie ma. problem polega na tym ze ja będe juz kolejnym wlascicielem samochodu bez vinu i dopiero ja bede brał rzeczoznawcę ten co kupił od niemca, dał dobrą cene chce sie pozbyć czy to nie przeszkadza ze na umowie bedzie numer nadwozia a jego faktycznie nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi czy tylko on może to zrobic czy ja po kupnie też?

Możliwe, że własnie próbował i coś jest nie tak on tego nie zrobił i nie sprzedaje normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi czy tylko on może to zrobic czy ja po kupnie też?

 

Ty też, ale lepiej kupić już z opinią niż zostać z żyletkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.