Skocz do zawartości

Zmiana autobus na osobowy + dmc


Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z ducato 14 osobowym. Chcę go przerobić na samochód osobowy (9 osobowy) czyli zmiana konstrukcyjna i przy okazji zmienić DMC z 3,7T na 3,5T. Samochód jest z niemiec i dlatego ma 3,7t.. u nas takie same wychodziły z DMC 3,5T. Wyczytałem i dowiedziałem się że, przy zmianie konstrukcyjnej możliwa jest zmiana DMC z tym że wymagane jest świadectwo że takie pojazdy u nas były sprzedawane. Jak takie pismo się konkretnie nazywa bo dzwoniłem do fiata i przysyłają tylko odpowiedzi że na to auto nie mogą wysłać homologacji, i że trzeba się zgłosić do dealera u którego było auto kupione czyli do niemiec.. Ale mi nie chodzi o homologacje na ten samochód tylko o jakieś zaświadczenie że ten model był produkowany z takimi i takimi DMC.. O co konkretnie pytać? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    20

  • Marek1

    19

  • michal_k

    15

  • ketiw38

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

krótko mówiąc to była najtańsza opcja i dobra rada ;)

 

No niewiem czy najtańsza.. Aż taki problem jest uzyskać taki papier? Czytałem ze z Iveco nie ma problemu. Auto niedawno kupilem niestety i nie wiedziałem że w Polsce są takie problemy żeby zmienić 200kg :| Człowiek się uczy na błędach ale czasem ciężko wszystko przewidzieć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy okazji do kierowania wystarczy kat B

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=86575#86575

Panowie dajmy spokój temu tematowi przecież to jawny przekręt gość chce zrobić . Jak nie masz prawa jazdy na taki pojazd to go sprzedaj albo zrób uprawnienia , a nie kogoś na minę pchasz .

 

Dlaczego uważasz, że przękręt, dlaczego dać spokój tematowi? :-? Przecież identyczne auta jeżdżą po Polsce i są zarejestrowane na 9 osób 3,5T, w niemczech nie ma takich problemów a u nas jak ktoś chce coś zrobić to zaraz przekręt :/ Przekręt to mógłby być jakby ktos chciał zrobic 3,5T osobowy a wozic 14 osob..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak we wszystkich krajach UE. W Niemczech zmiana DMC jest normalnie możliwa. U nas natomiast z takiego procederu robi się jakieś największe przestępstwa... Paranoja trochę...

 

Kolego - potrzebujesz od fiata zaświadczenie, że Twój pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi przez Ciebie danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - potrzebujesz od fiata zaświadczenie, że Twój pojazd był homologowany zgodnie z wnioskowanymi przez Ciebie danymi.

No właśnie tylko jak to się fachowo nazywa i czy jeżeli auto jest z Niemiec taki papier w Polsce otrzymam czy też muszę się zgłaszać do Niemiec? Z drugiej strony chyba ważne jest to w jakich tonażach auto było sprzedawane na polskim rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ugryźć to inaczej - zmiana liczby miejsc na 9, a więc zmiana rodzaju pojazdu na samochód osobowy, a więc administracyjne ograniczenie DMC do 3,5 tony (MMC zostaje 3,7 t)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech nie ma takich problemów .

Dlatego dostałeś drugą dobrą radę, zrób te zmiany w Niemczech nie będziesz miał problemów. 8)

Mogłem ale niestety już jest troche za późno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko jak to się fachowo nazywa

 

Nie nazywa się fachowo - po prostu takie zaświadczenie :)

Nie wiem czy FIAT wydaje. IVECO wydaje, a to jeden koncern... No ale w każdej marce polityka sprzedaży inna.

Jesteś obywatelem UE, a Polska jej członkiem. Nie ważne w jakim kraju miał homo na 3,5 - ważne, że gdziekolwiek miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ugryźć to inaczej - zmiana liczby miejsc na 9, a więc zmiana rodzaju pojazdu na samochód osobowy, a więc administracyjne ograniczenie DMC do 3,5 tony (MMC zostaje 3,7 t)?

 

To pojazd 9-cio miejscowy nie może mieć 3700 kg DMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywa się fachowo - po prostu takie zaświadczenie :)

Nie wiem czy FIAT wydaje. IVECO wydaje, a to jeden koncern... No ale w każdej marce polityka sprzedaży inna.

Jesteś obywatelem UE, a Polska jej członkiem. Nie ważne w jakim kraju miał homo na 3,5 - ważne, że gdziekolwiek miał.

 

No a szkoda, że nie ma nazwy bo można się tylko połączyć z infolinią i Pani przekazuje tą sprawę dalej a później przychodzi tylko list, w którym jest napisane nie to o co mi chodzi :(

 

[ Dodano: 10-04-2012, 23:12 ]

A gdyby ugryźć to inaczej - zmiana liczby miejsc na 9, a więc zmiana rodzaju pojazdu na samochód osobowy, a więc administracyjne ograniczenie DMC do 3,5 tony (MMC zostaje 3,7 t)?

 

To pojazd 9-cio miejscowy nie może mieć 3700 kg DMC ?

 

Hmm ciekawe bo w pewnej stacji okręgowej powiedziano mi, że nie ma problemu zrobić osobowego na 3,7T :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a szkoda, że nie ma nazwy bo można się tylko połączyć z infolinią i Pani przekazuje tą sprawę dalej a później przychodzi tylko list, w którym jest napisane nie to o co mi chodzi :(

 

Można się obejść bez tego jak już pisałem. Zmiana na osobowy, ograniczenie DMC do 3,5 t (tak stanowią polskie warunki techniczne), MMC zostaje 3,7 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pojazd 9-cio miejscowy nie może mieć 3700 kg DMC ?

 

Osobowy o ile dobrze pamiętam max 3,5 tony DMC - a to będzie właśnie osobowy :)

 

No to jak ograniczymy 5,0 T autobusowi LM do 9-ciu to też zrobisz z niego "osobowy" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ograniczymy 5,0 T autobusowi LM do 9-ciu to też zrobisz z niego "osobowy" :lol:

 

A czemu nie? Oczywiście zależy jaka masa własna i czy się z pasażerami zmieści w 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ograniczymy 5,0 T autobusowi LM do 9-ciu to też zrobisz z niego "osobowy" :lol:

 

A czemu nie? Oczywiście zależy jaka masa własna i czy się z pasażerami zmieści w 3,5 t.

To odważna teza, ale na dziś to by było na tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.