Skocz do zawartości

Rejstracja przyczepy leśnej


cwibel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje przyczepy do przewozu drewna do ciągnika rolniczego (jedno osiowa) na kat B . Zastanawiam się czy do poruszania po drogach publicznych wymagana jest rejstracja danej przyczepki czy można ja podpiąć pod przyczepę spescjalistyczną (transport drewna) i traktowana by była jako maszyna a nie przyczepa . Oczywiście wyposażona by była w światła .Konstrukcja by wyglądała następująco http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/przyczepy-lesne/1471875/cms-rb65-homologuee.html# Dziękuje za pomoc z góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta akurat nie łapie się do mc 750 Kg ale pomijając że trzeba mieć inną kategorie prawo jazdy . Bo to najmniejszy problem bo jestem w trakcie zdobywania C+E . Chodzi mi głownie o to czy jest przymus rej. czy też podchodzi to pod sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przyczepy specjalne ciągnięte przez ciągnik nie musi być rejestrowana. Przyczepa do transportu drewna specjalna nie jest i nie będzie. Rejestracja konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyczepa zostanie wykonana przez zemnie nie rozchodzi się o dany egz z linku (służy do zobrazowania sytuacji ) i masa własna będzie w przedziale 200-350kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyczepa zostanie wykonana przez zemnie

To znaczy że chcesz zbudować przyczepę m-ki SAM.

Wiec powinieneś zapoznać się z przepisami dot. budowy pojazdów typu SAM.

 

masa własna będzie w przedziale 200-350kg.

W przypadku ciągnika na kat B masz do dyspozycji DMC przyczepy 750kg, bo do takiej DMC jest uważana ona za tzw przyczepę lekką którą na kat.B można holować.

Dodatkowo jeśli ta p-pa SAM będzie do 750 kg DMC to jako lekka, nie bedzie ona podlegała okresowym przeglądom technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat wiem ze nie mogę przekroczyć dmc 750 i o przeglondach ( posiadam kat C i to coś od mnie wymaga ) Rozchodzi mi się głównie czy jeżeli policjant mnie zatrzyma to może się doczepić że nie jest zarejstrowana ów przyczepka czy owej sytuacji mogę powiedzieć że podlega ona pod sprzęt jako (przyczepa specjalistyczna do transportu drewna) i OC ciągnika obejmuje również ją . Czy nie mogę w ten sposób ominąć prawa nie rejstrując ją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi mi się głównie czy jeżeli policjant mnie zatrzyma to może się doczepić że nie jest zarejstrowana ów przyczepka czy owej sytuacji mogę powiedzieć że podlega ona pod sprzęt jako (przyczepa specjalistyczna do transportu drewna) i OC ciągnika obejmuje również ją .

 

Musiałbyś zamontować na niej coś co uczyni z niej przyczepę specjalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pojęcia przyczepa specjalistyczna ani specjalizowana- Jest lekka, ciężarowa, rolnicza i specjalna a na specjalną nikt tobie jej nie zarejestruje bo co w niej ma być takiego specjalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lekka, ciężarowa, rolnicza i specjalna a na specjalną nikt tobie jej nie zarejestruje bo co w niej ma być takiego specjalnego

 

Właśnie o to idzie - żeby jej nie rejestrować żeby była specjalna przeznaczona dla ciągnika.

 

Zamontować pipę i mocowanie do beczki z piwem + butlę z gazem i będzie specjalna sklep/bar :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Musiałbyś zamontować na niej coś co uczyni z niej przyczepę specjalną."

 

Same kłonice by wystarczyły czy musiałby być np jeszcze hds do tego ?

 

[ Dodano: 16-04-2012, 15:11 ]

po prostu ma to być rama z calówek , osika 2 koła i kłonice z 4 min i dyszel a i oczywiście światła . to taki jest ogólny plan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przecież jest to inna , nie naładuje przecież do niej ziemniaków czy czego innego bo nie będzie w niej podłogi przecież . to co takiego ma być zamontowane w niej żeby jej nie rej. . Zaproponujcie coś a nie przemądrzacie się

 

[ Dodano: 16-04-2012, 15:23 ]

http://autoline.com.pl/sf/przyczepa-do-przewozu-drewna-PALMS-81-610-12040216054611311200.html a co do tej buraków nałożysz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podłoga nie jest wyznacznikiem tego, czy przyczepa jest specjalna, czy nie.

 

Jakkolwiek wyspecjalizowana by nie była ta przyczepa, to dopóki będzie wozić towar, to będzie ciężarowa - rozumiesz?? I nieważne, czy wozisz ziemniaki, cement, drewno, czy buraki.

 

Przyczepa specjalna, to przyczepa, która nie służy do przewozu ładunków, tylko wykonuje specjalne czynności. Przyczepa "sklep", przyczepa "rębak do gałęzi", przyczepa "agregat" itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa specjalna, to przyczepa, która nie służy do przewozu ładunków

Tłumacząc z polskiego na nasze, chodzi o to żeby przyczepa była maszyną coś jak np. rozrzutnik(chociaż też kiedyś były rejestrowane).

A co do podanego linku ,to może jeszcze dojść obowiązek dozoru na HDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było to jeśli sam ją będziesz budował to raczej masa własna w granicach 200-300 Kg nie wchodzi w rachubę gdyż jak zaczniesz kombinować z osią ramą kłonicami to bardziej będzie to 500-700 przy tych rozmiarach i cały sens omijania przepisów pójdzie na nic. Patrz post wyżej. Zajrzyj też do PRD w definicje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej masa własna w granicach 200-300 Kg nie wchodzi w rachubę

ciężarowa rolnicza może być do 1500kg DMC bez hamulca

Może ale jednak wtedy OBT co dwa lata bo przyczepa lekka to nadal do 750 kg DMC.

Natomiast jeśli nie chce jej rejestrować to niech ciąga ja pojazdem samobieżnym wtedy nie musi byc rejestrowana... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli nie chce jej rejestrować to niech ciąga ja pojazdem samobieżnym wtedy nie musi byc rejestrowana... :cool:

 

A to dlaczego? Przyczepa (oprócz specjalnej) do pojazdu wolnobieżnego podlega normalnie rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli nie chce jej rejestrować to niech ciąga ja pojazdem samobieżnym wtedy nie musi byc rejestrowana... :cool:

 

A to dlaczego? Przyczepa (oprócz specjalnej) do pojazdu wolnobieżnego podlega normalnie rejestracji.

Michał czujny jak diagnosta :ok

Tak, do pojazdu wolnobieżnego też tylko specjalna nie podlega rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.