Skocz do zawartości

Opłata za badanie poprawkowe


smolow

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Panowie zwracam się do was z zapytaniem jaka opłatę pobieracie przy takim badaniu poprawkowym:

Podczas bad.okresowego stwierdzamy niezgodność mas pojazdu - wynik negatywny i klient wyjaśnia. Jeśli wydz.komunikacji poprawi mu dane w starym dowodzie to klient wraca do nas w ciągu 14 dni i....? My pobieramy 20 zł (poz.2.10) + opł.ewidencyjna. Postępujecie podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś inna opcja?

Jest bo badanie poprawkowe, polega na sprawdzeniu zespołów i układów, w których stwierdzono usterki podczas OBT a w tym przypadku nie stwierdzono usterek w zespołach i elementach pojazdu w związku z czym dyskusyjna staje się sprawa poboru opłaty za takie BT. Ja jako klient oswiadczam, że nie zapłacę za takie badanie poprawkowe i prosze mi podać podstawe prawną z której jednoznacznie wynika, że muszą wnieść opłatę w takim przypadku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą do podjęcia decyzji przez diagnostę do nie dopuszczenia pojazdu do ruchu jest pkt 1, ppkt1 załącznika nr 1, dział I, Dz.U. nr 155. Więc jakieś badanie poprawkowe muszę wykonać...za darmo? tylko poz. 2.10 pasuje. Pytanie postawiłem z powodu kolejnych reklamacji składanych przez klientów. W odpowiedzi dostają ode mnie takie pisemko (załącznik)

reklamacja do bad..doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś inna opcja?

Jest bo badanie poprawkowe, polega na sprawdzeniu zespołów i układów, w których stwierdzono usterki podczas OBT a w tym przypadku nie stwierdzono usterek w zespołach i elementach pojazdu w związku z czym dyskusyjna staje się sprawa poboru opłaty za takie BT. Ja jako klient oswiadczam, że nie zapłacę za takie badanie poprawkowe i prosze mi podać podstawe prawną z której jednoznacznie wynika, że muszą wnieść opłatę w takim przypadku!

 

A co bys powiedział jakbym Ciebie jako klienta wykasował za poz. 4.3 51zł? :D

Dane techniczne nie zgodne ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakieś badanie poprawkowe muszę wykonać...za darmo? tylko poz. 2.10 pasuje.

Jak to się ma do Twego pisma:

Badanie techniczne polegające na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu, w których stwierdzono usterki 

 

Błąd w DR to jaki zespół lub układ pojazdu???

Ja na miejscu klient jednak bym nie zapłacił, tym bardziej, że jako takiego poprawkowego BT nie wykonujesz. Ja na taka poprawke przywiózł bym poprawiony DR i zaświadczenie z N a Ty wpisał byś TNBT do DR bez oglądania pojazdu i za co ta opłata 2.10???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, to przy badaniu poprawkowym nie dokonujesz identyfikacji pojazdu? Mi sie wydaje, że strasznie się tu czepiasz. Wiec po co mamy poz. 4.3 w cenniku, na ozdobę?

 

[ Dodano: 17-04-2012, 12:22 ]

Ja osobiscie jestem za, żeby to akurat nie kosztowało dużo, albo nawet wcale. Ale zyjemy w kraju, w którym wszystko musi isć przez fiskusa, więc nie rozumiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bys powiedział jakbym Ciebie jako klienta wykasował za poz. 4.3 51zł?

 

Że nie zostałem skierowany na badanie przez Policję i nie zapłacę tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, to przy badaniu poprawkowym nie dokonujesz identyfikacji pojazdu?

Przy poprawkowym dokonuje identyfikacji pojazdu ale następstwem błędu w dokumentach nie jest badanie poprawkowe tylko sprostowanie błędu.

Mi sie wydaje, że strasznie się tu czepiasz

Nie czepiam się, ale staram się wykazać niekonsekwencje zawarte w przepisach.

Ale zyjemy w kraju, w którym wszystko musi isć przez fiskusa, więc nie rozumiem o co chodzi.

Chodzi o to, że brak jednoznacznej podstawy prawnej na pobranie opłaty w omawianym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bys powiedział jakbym Ciebie jako klienta wykasował za poz. 4.3 51zł?

 

Że nie zostałem skierowany na badanie przez Policję i nie zapłacę tyle.

 

Chciałem sie tylko powymadrzać, jak przykład klienta podsuwajacego myśl " nie zapłacę jak mi paragrafu na to nie pokarzecie".

Ktos przeciez poswięcił czas na to, żeby sprostowac dane, które nie zgadzaja się ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.