Skocz do zawartości

Ustawienie zbieżności po naprawie


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałam samochód od mechanika :)

Wymienił w nim końcówkę drążka wahacza, tuleje wahacza, śruby mocowania i sworzeń.

No i powiedział mi, że po takiej naprawie muszę jechać ustawić zbieżność kół. W sumie, jak wracałam, to samochód jechał mi raczej prosto :lol: i prowadziło mi się go dobrze, ale o.k. - trzeba, to trzeba :)

Wskazał mi trzy miejsca, gdzie najlepiej pojechać na to ustawienie, bo tam robią to podobno dobrze. Powiedzcie, to "zrobienie dobrze" to bardziej zależy od sprzętu, czy od umiejętności człowieka?

Jaka jest teraz cena takiej usługi? Czy jest ona od czegoś zależna?

Chcę pojechać przygotowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienił w nim końcówkę drążka wahacza,

Olu chyba raczej końcówke kierowniczą :)

końcówkę drążka wahacza

Takiego elementu w aucie raczej niema :)

Zawsze po naprawie przedniego zawieszenia powinno się chociaż sprawdzić ustawienie zbieżności i geometrie ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, to "zrobienie dobrze" to bardziej zależy od sprzętu, czy od umiejętności człowieka?

 

I od tego i od tego. Jak dobry fachman to na starym laserze ustawi gites, jak partacz to i hunterem nie da rady.

 

Jaka jest teraz cena takiej usługi? Czy jest ona od czegoś zależna?

 

Od sprzętu i renomy. U nas na mieście do 50 zeta za samą zbieżność, u mnie osobiście 160 bez względu na ilość punktów regulacyjnych. Znam firmę co za 250 robią.

 

Wybierz się na kaffkę to ci za free ustawię :D

Odbierz PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział mi, że po takiej naprawie muszę jechać ustawić zbieżność kół.

Prawda to jest.

W sumie, jak wracałam, to samochód jechał mi raczej prosto :lol: i prowadziło mi się go dobrze

To wcale nie świadczy o tym że jest dobrze.

"zrobienie dobrze" to bardziej zależy od sprzętu, czy od umiejętności człowieka?

i jedno i drugie ze wskazaniem na drugie.

Co do ceny to zależy jaki to samochód i również od firy która to robi.

W serwisach zawsze najdroższej ale nie ma problemu z ew. reklamacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, to "zrobienie dobrze" to bardziej zależy od sprzętu, czy od umiejętności człowieka?

 

Sprzęt ważna sprawa, ale jeśli nawet ktoś hojnie obdarzony nie umie sprzętu odpowiednio używać to nie będzie tak dobrze jak powinno być ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;] W sumie, jak wracałam, to samochód jechał mi raczej prosto :lol: i prowadziło mi się go dobrze
To wcale nie świadczy o tym że jest dobrze.

Wiem, wiem... Opony się też podobno szybciej zużywają...

 

A czy po czymś poznam, że mi nie spartaczyli? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie osobiście 160 bez względu na ilość punktów regulacyjnych.

O Matko :P Maćku umnie 94zł za całą geometrje

 

I to jest różnica pomiędzy wschodem a zachodem PL.

U nas w serwisie np. Opla 160 zł za oś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po czymś poznam, że mi nie spartaczyli?

1/ Będziesz czuła jak Ci sie prowadzi...

2/ Po jakims czasie jak kukniesz na ogumienie i bedzie zbierało rowno to ok....

umnie 94zł za całą geometrje

Do 6 grudnia jeszcze daleko a Ty juz rozdajesz prezenty... :?::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, to "zrobienie dobrze" to bardziej zależy od sprzętu, czy od umiejętności człowieka?

 

Sprzęt ważna sprawa, ale jeśli nawet ktoś hojnie obdarzony nie umie sprzętu odpowiednio używać to nie będzie tak dobrze jak powinno być ::D

no też miałem Oli napisać, że mini i kucanie blisko kanału może wpłynąć na jakość tej usługi... 8)

 

[ Dodano: 18-04-2012, 21:46 ]

A czy po czymś poznam, że mi nie spartaczyli? :)

Po wydruku z tej regulacji....

Natomiast należy zadać pytanie dotyczące ważności/aktualności kalibracji urządzenia do tej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opla 160 zł za oś...

Czyli w Vectra 320 zł :shock:

Do 6 grudnia jeszcze daleko a Ty juz rozdajesz prezenty...

No daleka droga ale umnie tyle kosztuje i przy serwisie ale ceny są różne :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienił w nim końcówkę drążka wahacza,

Olu chyba raczej końcówke kierowniczą :)

Oj tam! Dark... wiem jak ten drążek wygląda i nawet wiem gdzie jest zamontowany :-P - to najważniejsze. A jak się to coś nazywa, to drobnostka - na fakturze napisali "końcówka drążka" :)

Tylko mi nie mów, że włożyli nie to, co potrzeba :D

Sprzęt ważna sprawa, ale jeśli nawet ktoś hojnie obdarzony nie umie sprzętu odpowiednio używać to nie będzie tak dobrze jak powinno być ::D

Zgadza się. :) I dlatego czasami trzeba temu komuś podpowiedzieć, czy też pokazać jak umiejętnie dobrego sprzętu używać :-P

 

A czy po czymś poznam, że mi nie spartaczyli?

1/ Będziesz czuła jak Ci sie prowadzi...

2/ Po jakims czasie jak kukniesz na ogumienie i bedzie zbierało rowno to ok....

Znaczy się równo będzie obłocone, tak? ;)

Bo z prowadzeniem to i teraz jest nawet dobrze, no ale pewnie będzie lepiej. :)

Po wydruku z tej regulacji....

Natomiast należy zadać pytanie dotyczące ważności/aktualności kalibracji urządzenia do tej regulacji.

Czyli taki wydruk po regulacji powinni mi dać?

A o tą ważność kalibracji (???) urządzenia na pewno zapytam :D

 

no też miałem Oli napisać, że mini i kucanie blisko kanału może wpłynąć na jakość tej usługi... 8)

A ja właśnie miałam założyć mini, bo pomyślałam, że może to wpłynie na cenę tej usługi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazać jak umiejętnie dobrego sprzętu używać :-P

 

:D:lol: Wiedziałem, że lubisz fantazjować.

Jeśli chodzi o ustawienie geometrii, zapraszam do mnie - dla Ciebie specjalna promocja 45 zeta za samą zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pierwsza zasada sprawdzenie luzów -bo jak ktoś mówi ja byłem u mechanika i robiłem to i to - to różnie z tym bywa -zrobił jedno a drugiego nie .Jak również pojazd nie przygotowany -nie rozruszane końcówki - a to jest najgorsze .Wiec zasada -sprawdzamy ,przygotowujemy i wtedy ustawiamy .Cena zależna od tego jakie czynności wykonane po kolei .Od 70 zł w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.