Skocz do zawartości

Ustawienie zbieżności po naprawie


Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj założyłam nowe opony i dopiero teraz pojadę na ustawienie zbieżności. W moim aucie ustawia się tylko przód. :)

Dzięki za wszystkie zaproszenia :-D

 

Trochę mnie zastanawia to:

U nas pierwsza zasada sprawdzenie luzów -bo jak ktoś mówi ja byłem u mechanika i robiłem to i to - to różnie z tym bywa -zrobił jedno a drugiego nie. Jak również pojazd nie przygotowany -nie rozruszane końcówki - a to jest najgorsze.

Nie wiem jak jest z tymi luzami...czy są, czy nie...czy lekkie być powinny? :-P Zakładam, że z tym jest o.k.

Ale jak ja niby mam tą nową końcówkę rozruszać, żeby pojazd był należycie przygotowany? :)

 

I jeszcze jedno...Czy ustawienie zbieżności kół zawiera się w czynnościach związanych z ustawieniem geometrii kół? Czy w ogóle jedno nie zależy od drugiego? Bo trudno mi to z Waszych postów wywnioskować. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawienie zbieżności kół zawiera się w czynnościach związanych z ustawieniem geometrii kół?

Tą są dwa rozne tematy...Napisz jaka furę masz to/jakoś tego nie doczytalem a moze mi to przelecialo.../wtedy moze coś Ci odpowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Czy ustawienie zbieżności kół zawiera się w czynnościach związanych z ustawieniem geometrii kół?

tak

 

i powinna to być ostatnia czynność

 

bo pierwsze to pochylenie sworznia/koła, potem wyprzedzenie ...

(pomijając tył)

 

[ Dodano: 22-04-2012, 20:17 ]

np.

Kąty Ustawienia Kół.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo pierwsze to pochylenie sworznia/koła, potem wyprzedzenie ...

Pod warunkiem ze sa regulowane....A tak to jedynie pomiar i porownanie z danymi podanymi przez producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno...Czy ustawienie zbieżności kół zawiera się w czynnościach związanych z ustawieniem geometrii kół? Czy w ogóle jedno nie zależy od drugiego?

To taksamo jakbyś po ugotowaniu ziemniaków je posoliła :D

W zalerzności tak jak napisał Jacdiag, jeżeli robimy pełną geometrje(reg.wszystkich kątów) to zbieżność kół jest ostatnią czynnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaka furę masz...

W sumie to żadna tajemnica, ale... ja nie lubię się chwalić... ;)

 

Dzięki za informacje. :)

 

 

p.s. A przy okazji z materiałów od Jac-a dowiedziałam się, że w samochodach osobowych powszechnie stosowane jest zawieszenie kolumnowe typu McPherson - nazwa ta utkwi mi w pamięci. Kto zna serial "Spadkobiercy" będzie wiedział dlaczego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McPherson - nazwa ta utkwi mi w pamięci.

Wiele nazw podzespołów, części a nawet nazwy marek pochodzą od nazwiska ich wynalazców czy twórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McPherson - nazwa ta utkwi mi w pamięci.

Wiele nazw podzespołów, części a nawet nazwy marek pochodzą od nazwiska ich wynalazców czy twórców.

Więc elektronikę we francuzach projektuje chyba dr. Drejfus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet zalecam ustawienie zbieżności kół po wymianie sworznia w wahaczu.

Kilka lat temu ustawiałem geometrię w Porsche (modelu nie pamietam) - były perkusista zespołu LOMBARD. Powiadomiłem właściciela o tym, że zbieżność i pochylenie tylnej osi należy usatwić na wartości graniczne, a on - ''ma być jak w fabryce''. Ustawiłem tak jak chciał. Po kilku miesiącach przyjechał do mnie, że opony tylnej osi zebrało. Ja mu wtedy pokazałem kopię wydruku i zapis o nie fabrycznym ustawieniu tylnej osi - czyli tylne koła max na zewn. To mnie uratowało.

Teraz jak ustawim Porsche to sporadycznie ibformuję właścicieli o ''mojej'' metodzie - opony sporo kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecam ustawienie zbieżności kół po wymianie sworznia w wahaczu.
Moim zdaniem to obowiazek, jeszcze nie widzialem po takiej naprawie zeby nie trzeba bylo ustawiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecam ustawienie zbieżności kół po wymianie sworznia w wahaczu.
Moim zdaniem to obowiazek, jeszcze nie widzialem po takiej naprawie zeby nie trzeba bylo ustawiac.

 

Ja widziałem i to nie raz :lol:

Wymiana fabrycznego sworznia na fabryczny, wprasowywany do okrągłego gniazda w wahaczu, bez demontażu wahacza.

Wymiana w serwisie w pojeździe prawidłowo serwisowanym.

Pomiar po wymianie w tolerancji przewidzianej przez producenta więc regulacji nie było :-P ale pomiar jak najbardziej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem i to nie raz
No to jestem wstrzasniety i jeszcze zmieszany :shock:

Zupełnie niepotrzebnie... 8)

Jeśli pojazd miał prawidłowo ustawiona geometrię to po wymianie sworznia prasowanego do okrągłego gniazda w wahaczu, wszystkie wcześniejsze parametry geometrii, utracone z powodu luzu, są przywrócone.

Ten wymieniony sworzeń centruje się w otworze tak samo jak nowy. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem kiedyś przyjezdnemu zbieżność. Był zdziwiony, że najpierw sprawdzam luzy a po tym jak wszystko gra - reguluję. W jego okolicy po regulacji dopiero dostaje się karteczkę z listą części do wymiany :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wymieniony sworzeń centruje się w otworze tak samo jak nowy.

No, normalne (raczej) że tak się dzieje, ale Marek1 - nie sprawdzisz po wymianie?

Jeśli chodzi o luzy , to normalne że przed ustawieniem- zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.