Skocz do zawartości

Odszkodowanie a BTP


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

..."Łatwo się spodziewać, że ten proces może zapoczątkować falę pozwów oszukanych kierowców. Zwłaszcza że klauzula w OWU (ogólne warunki ubezpieczeń), na której cały czas opierał się ubezpieczyciel, na podstawie wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie została wpisana do rejestru klauzul niedozwolonych. Prowadzi go Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Klauzula napisana małymi literkami "...brak ważnego bt"... nie obowiązuje

:razz:

 

Sąd przyznał w środę rację panu Andrzejowi i uznał, że jedyną przyczyną wypadku było zderzenie z dzikim zwierzęciem. Nakazał PZU zwrot kosztów naprawy pojazdu, wynajęcia pełnomocnika i pokrycie kosztów sądowych.

 

Więcej... http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,11568057,Przetarl_kierowcom_droge_sadowa_przeciwko_firmom_ubezpieczeniowym.html#ixzz1sTQ5VK1f

 

 

- Wzorzec umowy został wpisany we wrześniu 2011 r. Jeśli po tej dacie ktoś podpisał umowę ją zawierającą, w świetle prawa jest nieważna. Jeśli doszło do podpisania przed tą datą, sprawę trzeba skierować do sądu - radzi Stanisław Pakos, opolski rzecznik praw konsumenta."""

 

Więcej... http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,11568057,Przetarl_kierowcom_droge_sadowa_przeciwko_firmom_ubezpieczeniowym.html#ixzz1sTNLxMzy

 

No to ładnie :shock:

To po co jechac na BT w wyznaczonym terminie .Poczekam az mnie policjant skieruje(złapie za brak bt ;) ) -tak pomysla sobie kierowcy.Ile jest wypadków ,którego przyczyną jest zły stan techniczny ??-ok5%-10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, wyrok pozytywny, z drugiej jednak jak napisał S.K.P-POZNAŃ, jaka to motywacja dla kierowców aby wydawać pieniądze na okresowe BT?

Tłumaczenie kierowcy uważam za dziecinne bo jak inaczej można interpretować "myślałem, że ...."

Czy jeżeli nie zapłacę raty kredytu to mogę się tłumaczyć podobnie: "myślałem, że mam ją zapłacić dopiero za trzy miesiące" więc odwołam się od naliczonych odsetek oraz opłaty za wysłanie wezwania?

Uważam, że sama odmowa wypłaty ubezpieczenia jest zbyt drastyczna ponieważ ta sarna nawet, gdyby pojazd miał wbite ważne BT w DR i tak by wylądowała na masce, natomiast dziwi mnie to, że w polskim prawie za rozmowę przez telefon w trakcie jazdy grozi mandat (i słusznie ponieważ grozi to spowodowaniem wypadku) natomiast jazda pojazdem, który nie posiada aktualnego BT więc może być niesprawny, skutkuje jedynie zabranym DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, wyrok pozytywny, z drugiej jednak jak napisał S.K.P-POZNAŃ, jaka to motywacja dla kierowców aby wydawać pieniądze na okresowe BT?

Tak może być tylko w takim burdelu prawnym jak Polska, a ponoć nieznajomość przepisów nie usprawiedliwia (widać, tylko biednych),,,Po co płacić za przeglądy, odkładajmy te pieniądze na prawnika.

A może by tak sądy NIEZAWISŁE podeszły do tematu tak, że pojazdu bez przeglądu nie powinno tam wtedy na tej drodze w ogóle być, podobnie jak pijanych kierowców,,,Po co w tym kraju tworzy się przepisy skoro SĄDY je łamią ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.